Γαλλία tour eiffel - χαλασμενο ασανσερ

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
μεσω διαδικτυου εχω αγορασει εισιτηρια για τον πυργο του αιφελ, για τις 15/04, 19.30! ωστοσο εχει προκυψει προβλημα στο ασανσερ του πυργου και συμφωνα με ενα email που ελαβα η αναμονη μπορει να διαρκεσει εως και 2 ωρες!
επισης στο email μου αναφερουν οτι αν θελω μπορω να ακυρωσω την κρατηση μου η να την τροποποιησω και σκεφτηκα να κανω το δευτερο πιστευοντας πως αν παμε γυρω στις 09.00 το πρωι δεν θα εχει τις ουρες που φανταζομαι! θα ηθελα τη γνωμη σας! ευχαριστω...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.011
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ότι ώρα και να πας τα ίδια χάλια θα βρείς. Εγώ θα την ακύρωνα. Την επόμενη φορά που θα πας στο Παρίσι....
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Έχεις και μια εναλακτική, να ακυρώσεις την κράτηση με το ασανσέρ και να ανέβεις στον πρώτο όροφο με τις σκάλες :roll::roll::roll:
αν θες σώνει και καλά να ανέβεις...
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.502
Likes
8.023
Αν δεν εισαι ατομο 3ης ηλικιας η με κινητικα προβληματα να ανεβεις με τις σκαλες... εγω ανεβηκα με τις σκαλες μεχρι την κορυφη γιατι προτιμω να ειμαι σε κινηση παρα να περιμενω στις ουρες...Κακως το ακυρωσες κατα τη γνωμη μου...
 

tham

Member
Μηνύματα
62
Likes
62
εγω καθημερινη πρωι πρωι δεν βρηκα ουρα (τα ασανσερ βεβαια δουλευαν κανονικα)
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
@varioAthens αν κατάλαβα καλά, η MOSXRI ακύρωσε το εισητήριο για το ασανσέρ.
Για τις σκάλες βγάζεις εκεί εισητήριο και δεν έχει καθόλου ουρές στα εκδοτήρια.
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
η MOSXRI ακύρωσε το εισητήριο για το ασανσέρ.
εκδοτήρια.
αρχικα να ενημερωσω οτι ειμαι αρσενικου γενους, συνεπως ο mosxri (την εχω πατησει κι εγω ετσι με καποιο μελος του φορουμ αλλα δεν θυμαμαι ποιο)!
εν πασει περιπτωση, εκανα ακυρωση διοτι η κρατηση μου ηταν για τις 19.30 κι αφοσον μου εγραψαν στο email οτι θα υπαρξει αναμονη ανω των δυο ωρων σκεφτηκα να το ακυρωσω και να παμε μια μερα, νωρις το πρωι και να ανεβουμε!
τωρα ομως μου βαλατε ιδεες με τις σκαλες που λετε, και σκεφτομαι να σας ακουσω!ωστοσο εχω μια δυο αποριες!
για τις σκαλες ισχυει ο ιδιος τιμοκαταλογος?επισης οι σκαλες ειναι πολλες?ρωταω για ενα παιδακι που θα εχουμε μαζι μας!και τελος αν υπαρχουν μεγαλες ουρες, οπως με το ασανσερ?
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.502
Likes
8.023
αρχικα να ενημερωσω οτι ειμαι αρσενικου γενους, συνεπως ο mosxri (την εχω πατησει κι εγω ετσι με καποιο μελος του φορουμ αλλα δεν θυμαμαι ποιο)!
εν πασει περιπτωση, εκανα ακυρωση διοτι η κρατηση μου ηταν για τις 19.30 κι αφοσον μου εγραψαν στο email οτι θα υπαρξει αναμονη ανω των δυο ωρων σκεφτηκα να το ακυρωσω και να παμε μια μερα, νωρις το πρωι και να ανεβουμε!
τωρα ομως μου βαλατε ιδεες με τις σκαλες που λετε, και σκεφτομαι να σας ακουσω!ωστοσο εχω μια δυο αποριες!
για τις σκαλες ισχυει ο ιδιος τιμοκαταλογος?επισης οι σκαλες ειναι πολλες?ρωταω για ενα παιδακι που θα εχουμε μαζι μας!και τελος αν υπαρχουν μεγαλες ουρες, οπως με το ασανσερ?
αν εχετε παιδακι, το θεμα αλλαζει... θα γονατισει το κακομοιρο, ειδικα για μεχρι την κορυφη που ελεγα εγω! για χρεωση δεν θυμαμαι (νομιζω ειναι η ιδια, με επιφυλαξη ομως)
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Για τις τιμές των εισιτηρίων δες εδώ: English Home Page

Ε, με τα πόδια είναι πολύ φθηνότερα, αλλά ένα παιδί δε θα καταφέρει να ανέβει τα (περίπου) 600+ σκαλοπάτια. Ουρά δεν είδα καμιά από τις φορές που πήγα/πέρασα από το σημείο.

@vario, είσαι σίγουρη ότι με τα πόδια σε άφησαν να ανέβεις μέχρι την κορυφή; Εμάς, όταν πήγα, μόνο μέχρι το δεύτερο όροφο μας άφησαν. Στην κορυφή επιτρέπουν να ανέβεις μόνο με το ασανσέρ (απ' ότι βλέπω αυτό γράφουν και στο site τους).
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Για μικρό παιδάκι δεν ξέρω, αλλά η μαμά μου 53χρόνων ακόμα σιχτιρίζει που αποφάσισε να ακούσει την παρέα και να κατέβουν έναν όροφο με τα πόδια.
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
μεχρι τον 2ο ειναι 600+ σκαλια???σαν πολλα μου ακουγονται!και η μικρη που θα ειναι μαζι μας ειναι στα 14, οποτε αν θελει δεν θα εχει προβλημα!βεβαια αυτη η ανοδος μπορει να γινει αιτια και να ειμαστε πιασμενοι στο υπολοιπο ταξιδι!
θα το σκεφτουμε καλα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.880
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom