Γαλλία tour eiffel - χαλασμενο ασανσερ

ikarialover

Member
Μηνύματα
679
Likes
859
Ποιος μπηκε ρε παιδια στο ασανσερ και το χαλασε????????
:haha::haha::haha:
Πάντως, πολύ πρωί δεν θα έχει τόσο κόσμο (δηλαδή αντί για 2 ώρες, μπορεί να περιμένεις κανά μισάωρο-40λεπτο).

Το βράδυ το σκέφτηκες;; Τότε έχει ελάχιστο κόσμο πάντα και είναι υπέροχο το Παρίσι φωτισμένο!
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
βασικα βραδυ θελαμε να κλεισουμε αλλα το πιο βραδινο ηταν για τις 19.30!τα υπολοιπα μεχρι και τις 21.30 τα ειχανε κλεισει!τωρα θα δουμε τι θα κανουμε γιατι αν ειναι οντως 1700 σκαλες, ακουγεται πιο γλυκια η διωρη αναμονη στην ουρα!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.736
Likes
15.142
Μπορεί να είσαι τυχερός και να μην είναι δίωρη.Εμείς είχαμε πάει γύρω στις 6-7 το απόγευμα και έτυχε να περιμένουμε λιγότερο από μία ώρα.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
τωρα θα δουμε τι θα κανουμε γιατι αν ειναι οντως 1700 σκαλες, ακουγεται πιο γλυκια η διωρη αναμονη στην ουρα!
Μα, είπαμε 1665 σκαλοπάτια είναι μέχρι την κορυφή. Μέχρι το δεύτερο όροφο που σου επιτρέπουν να πας με τα πόδια είναι λιγότερα από τα μισά. Και επιπλέον θα σταματήσεις και στο 1ο επίπεδο, θα ξεκουραστείς, θα βγάλεις τις φωτογραφίες σου και μετά συνεχίζεις για το δεύτερο επίπεδο. Φυσικά εσύ είσαι αυτός που θα αποφασίσεις αν αντέχεις να ανέβεις ή όχι, αλλά να ξέρεις ότι τα σκαλοπάτια σίγουρα δεν είναι τόσα όσα αναφέρθηκαν. Ψάξτο και μόνος σου και θα το επιβεβαιώσεις:lol:
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
679
Likes
859
βασικα βραδυ θελαμε να κλεισουμε αλλα το πιο βραδινο ηταν για τις 19.30!τα υπολοιπα μεχρι και τις 21.30 τα ειχανε κλεισει!τωρα θα δουμε τι θα κανουμε γιατι αν ειναι οντως 1700 σκαλες, ακουγεται πιο γλυκια η διωρη αναμονη στην ουρα!
Πάντως μπορείτε να πάτε και πιο αργά...Από ό,τι είδα είναι ανοικτός μέχρι τις 11 το βράδυ. Εγώ πάντως είχα πάει μια φορά κατά τις 10 και και δεν είχε καθόλου κόσμο!

http://www.tour-eiffel.fr/preparer-sa-visite/les-horaires.html
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.510
Likes
8.062
@vario, είσαι σίγουρη ότι με τα πόδια σε άφησαν να ανέβεις μέχρι την κορυφή; Εμάς, όταν πήγα, μόνο μέχρι το δεύτερο όροφο μας άφησαν. Στην κορυφή επιτρέπουν να ανέβεις μόνο με το ασανσέρ (απ' ότι βλέπω αυτό γράφουν και στο site τους).
Υπάρχει περίπτωση το καλοκαίρι του 2001 να άφηναν με τα πόδια μέχρι την κορυφή?? :roll: Γιατί θυμάμαι ότι ανέβηκα με τα πόδια μέχρι την κορυφή και μετά πήρα για την κάθοδο το ασανσέρ??? (ανάποδος άνθρωπος)... και τώρα με αυτά που λες με κάνεις να ανησυχώ για την κατάσταση της μνήμης μου... ;)
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Υπάρχει περίπτωση το καλοκαίρι του 2001 να άφηναν με τα πόδια μέχρι την κορυφή?? :roll: Γιατί θυμάμαι ότι ανέβηκα με τα πόδια μέχρι την κορυφή και μετά πήρα για την κάθοδο το ασανσέρ??? (ανάποδος άνθρωπος)... και τώρα με αυτά που λες με κάνεις να ανησυχώ για την κατάσταση της μνήμης μου... ;)
Δεν έχω την παραμικρή ιδέα:roll:
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.884
Likes
26.836
Υπάρχει περίπτωση το καλοκαίρι του 2001 να άφηναν με τα πόδια μέχρι την κορυφή?? :roll: Γιατί θυμάμαι ότι ανέβηκα με τα πόδια μέχρι την κορυφή και μετά πήρα για την κάθοδο το ασανσέρ??? (ανάποδος άνθρωπος)... και τώρα με αυτά που λες με κάνεις να ανησυχώ για την κατάσταση της μνήμης μου... ;)
Δεν έχω την παραμικρή ιδέα:roll:
@Έχει τρία επισκέψιμα επίπεδα, καθένα προσβάσιμο με σκάλες ή με ανελκυστήρα. Για την άνοδο μέχρι το πρώτο επίπεδο χρειάζονται 300 βήματα (το ίδιο και για το δεύτερο). Το τρίτο και μεγαλύτερο επίπεδο είναι προσβάσιμο μόνο με τον ανελκυστήρα. Και το πρώτο και το δεύτερο επίπεδο διαθέτουν εστιατόριο.

Πύργος του Άιφελ - Βικιπαίδεια
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
@Έχει τρία επισκέψιμα επίπεδα, καθένα προσβάσιμο με σκάλες ή με ανελκυστήρα. Για την άνοδο μέχρι το πρώτο επίπεδο χρειάζονται 300 βήματα (το ίδιο και για το δεύτερο). Το τρίτο και μεγαλύτερο επίπεδο είναι προσβάσιμο μόνο με τον ανελκυστήρα. Και το πρώτο και το δεύτερο επίπεδο διαθέτουν εστιατόριο.

Πύργος του Άιφελ - Βικιπαίδεια
Ε, ναι! Κι εγώ αυτό ήξερα, και αυτό γράφει και το επίσημο site, αλλά αφού η vario ανέφερε ότι πήγε με τα πόδια μέχρι την κορυφή, έλεγα μήπως παλιότερα ίσχυε κάτι διαφορετικό.

@vario, τελικά μάλλον πρέπει να ανησυχείς για τη μνήμη σου:bleh::haha:
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.884
Likes
26.836
@vario, τελικά μάλλον πρέπει να ανησυχείς για τη μνήμη σου:bleh::haha:
@μηπως μιλας γαλλικα και φορουσες φορμες συντηρητη εκεινη την ημερα
και σε αφησαν να περασεις;γιατι η χρηση της σκαλας απο δευτερο για τριτο
ειναι για τους συντηρητες και χρησιμοποιητε για εκτακτες αναγκες.:haha:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.510
Likes
8.062
Ε, ναι! Κι εγώ αυτό ήξερα, και αυτό γράφει και το επίσημο site, αλλά αφού η vario ανέφερε ότι πήγε με τα πόδια μέχρι την κορυφή, έλεγα μήπως παλιότερα ίσχυε κάτι διαφορετικό.

@vario, τελικά μάλλον πρέπει να ανησυχείς για τη μνήμη σου:bleh::haha:
A στο καλό, μου χαλάσατε την ανάμνηση!!! :bleh:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.510
Likes
8.062
@μηπως μιλας γαλλικα και φορουσες φορμες συντηρητη εκεινη την ημερα
και σε αφησαν να περασεις;γιατι η χρηση της σκαλας απο δευτερο για τριτο
ειναι για τους συντηρητες και χρησιμοποιητε για εκτακτες αναγκες.:haha:
:haha::haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.236
Μηνύματα
884.530
Μέλη
38.926
Νεότερο μέλος
marianna98

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom