Travel War: Ιταλία vs Ισπανία

Travel War: Ιταλία vs Ισπανία


  • Total voters
    155

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Οι μπάμιες είναι πολύ νόστιμο φαγητό!!!
Εσύ ψήφισε εδώ Ισπανία και στο άλλο Γερμανίακαι θα σου χρωστάω αγριογούρουνο μαριναρισμενο σε κόκκινο κρασί για δύο ημέρες.
Για να δούμε αν η δωροδοκία θα πιάσει!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.112
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Εσύ ψήφισε εδώ Ισπανία και στο άλλο Γερμανίακαι θα σου χρωστάω αγριογούρουνο μαριναρισμενο σε κόκκινο κρασί για δύο ημέρες.
Για να δούμε η δωροδοκία θα πιάσει!
:haha: :haha: :haha: :haha::haha: εγώ κατεβαίνω ανεξάρτητη :bounce::bounce::bounce:
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Εσύ ψήφισε εδώ Ισπανία και στο άλλο Γερμανίακαι θα σου χρωστάω αγριογούρουνο μαριναρισμενο σε κόκκινο κρασί για δύο ημέρες.
Για να δούμε αν η δωροδοκία θα πιάσει!
Ντροπή ούτε ο @tripakias να ήσουν.

Λοιπόν αποφάσισα. Αφού σε όλα τα άλλα ισοβαθμούν λόγω διάισθησης θα ψηφίσω Ισπανία.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Εγώ πάντως για παράπονο το είπα. Ότι δε βρίσκω μπάμιες στην Ισπανία. Δεν ήξερα ότι θα γίνει πιο μεγάλο θέμα κι από το δημοψήφισμα στην Καταλονία.
Φυσικα και ειναι πιο μεγαλο θεμα. Σιγα την καταπιεση που υπεστησαν οι Καταλανοι. Εγω φαει εγω κυνηγι απο την μανα μου για να μαθω να τρωω μπαμιες! Ακομα βλεπω εφιαλτες!
 

Just Lori

Member
Μηνύματα
449
Likes
1.675
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Τώρα είδα ότι δεν έχεις ψηφίσει. Αν δεν ψηφίσεις Ισπανία,θα σου βαζω συνέχεια συνταγές από Ν.Ιταλία με μπάμιες. :)
Εσύ ψήφισε εδώ Ισπανία και στο άλλο Γερμανίακαι θα σου χρωστάω αγριογούρουνο μαριναρισμενο σε κόκκινο κρασί για δύο ημέρες.
Για να δούμε αν η δωροδοκία θα πιάσει!
Απειλές, δωροδοκίες! Δεν παίζετε τίμια οι Ισπανόφιλοι!!!
 

ludovica

Member
Μηνύματα
215
Likes
1.743
Είναι και οι δύο όμορφες και ενδιαφέρουσες χώρες αλλά η Ισπανία "τα έχει όλα και συμφέρει"
Θες καταπληκτική και ανεξερεύνητη φύση; Γαλικία.
Θες παραλίες; Costa Brava και νησιά.
Θες μνημεία; Από μνημεία άλλο τίποτα, Αλάμπρα, Καθεδρικός της Σεβίλης, Sagrada familia...
Θες κουκλίστικα χωριά; Κι από αυτά έχουμε.
Στα συν ότι οι Ισπανοί είναι γενικά ανοιχτοί κι εξυπηρετικοί, ενώ οι Βόρειοι Ιταλοί έχω την αίσθηση ότι έχουν κάποιο σνομπισμό κυρίως όσον αφορά τους Νότιους.
Τώρα από γυναίκες πιο όμορφες σε γενικές γραμμές είναι οι Ιταλίδες αλλά σαν κορίτσι δεν με πολυενδιαφέρει. Νομίζω ότι το θέμα με τις γυναίκες της Ιβηρικής είναι ότι συχνά έχουν ορθογώνιο πρόσωπο, το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος αυτό 🤔 ;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.269
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Είναι και οι δύο όμορφες και ενδιαφέρουσες χώρες αλλά η Ισπανία "τα έχει όλα και συμφέρει"
Θες καταπληκτική και ανεξερεύνητη φύση; Γαλικία.
Θες παραλίες; Costa Brava και νησιά.
Θες μνημεία; Από μνημεία άλλο τίποτα, Αλάμπρα, Καθεδρικός της Σεβίλης, Sagrada familia...
Θες κουκλίστικα χωριά; Κι από αυτά έχουμε.
Στα συν ότι οι Ισπανοί είναι γενικά ανοιχτοί κι εξυπηρετικοί, ενώ οι Βόρειοι Ιταλοί έχω την αίσθηση ότι έχουν κάποιο σνομπισμό κυρίως όσον αφορά τους Νότιους.
Τώρα από γυναίκες πιο όμορφες σε γενικές γραμμές είναι οι Ιταλίδες αλλά σαν κορίτσι δεν με πολυενδιαφέρει. Νομίζω ότι το θέμα με τις γυναίκες της Ιβηρικής είναι ότι συχνά έχουν ορθογώνιο πρόσωπο, το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος αυτό 🤔 ;
Έχουν και πολύ βαριές φωνές, επιπεδα νταλικιερης καπνιστής των 2 πακέτων βαρυμαγκας και αυγολεμονος, ασυνήθιστα πολλες τουλαχιστον.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Είναι και οι δύο όμορφες και ενδιαφέρουσες χώρες αλλά η Ισπανία "τα έχει όλα και συμφέρει"
Θες καταπληκτική και ανεξερεύνητη φύση; Γαλικία.
Θες παραλίες; Costa Brava και νησιά.
Θες μνημεία; Από μνημεία άλλο τίποτα, Αλάμπρα, Καθεδρικός της Σεβίλης, Sagrada familia...
Θες κουκλίστικα χωριά; Κι από αυτά έχουμε.
Στα συν ότι οι Ισπανοί είναι γενικά ανοιχτοί κι εξυπηρετικοί, ενώ οι Βόρειοι Ιταλοί έχω την αίσθηση ότι έχουν κάποιο σνομπισμό κυρίως όσον αφορά τους Νότιους.
Τώρα από γυναίκες πιο όμορφες σε γενικές γραμμές είναι οι Ιταλίδες αλλά σαν κορίτσι δεν με πολυενδιαφέρει. Νομίζω ότι το θέμα με τις γυναίκες της Ιβηρικής είναι ότι συχνά έχουν ορθογώνιο πρόσωπο, το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος αυτό 🤔 ;
Νομιζω οι καταλανες οτι εχουν καπως ορθογωνιο προσωπο. Αυτο που μου φαινεται αστειο ειναι οτι μπορω μα ξεχωρισω "τυπικες" καταλανικες, βασκικες, βαλενθιανες φατσες.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
8.466
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Νομίζω ότι το θέμα με τις γυναίκες της Ιβηρικής είναι ότι συχνά έχουν ορθογώνιο πρόσωπο, το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος αυτό 🤔 ;

Από την γενική εικόνα που έχω για τις Ισπανίδες, δεν έχω προσέξει έντονες γωνίες στο πρόσωπο. Έχουν φυσικό στυλ, δεν βάφονται πολύ και ατημέλητα μαλλιά. Ίσως ακουστώ παράλογος, αλλά νομίζω ότι μπορώ να ξεχωρίσω Ισπανίδα απ'το χτένισμα και τα σκουλαρίκια!

Βέβαια το ταπεραμέντο τους δεν παίζεται. Στα δικά μου μάτια μπορεί μια Ισπανίδα να κάνει αόρατες πολύ ομορφότερες γυναίκες μόνο με τον αέρα της και την προσωπικότητα της.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.594
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom