Travel Wars : Δρέσδη Vs Φλωρεντία

Travel Wars : Δρέσδη Vs Φλωρεντία


  • Total voters
    37

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
εγω το βλεπω σαν τουριστικους προορισμους, τετοιο φορουμ ειμαστε. εχω 2,3, 22 μερες να παω καπου, να παω εκει η εκει. ετσι θα εβαζα σε war κανκουν- βαραδερο, σικαγο-βοστωνη κ παει λεγοντας.
Οπότε θα ψηφίσω Φλωρεντία γιατί έχει καλύτερο φαγητό και ποτό. Και ξενοδοχεία, μάλλον (τα ακριβότερα) είναι καλύτερα από τα αντίστοιχα στην πατρίδα του "Hospitality Club". Εντάξει, είναι και η κοιτίδα (όχι απλά μια πόλη) της Αναγέννησης, αλλά ποιος τουρίστας νοιάζεται γι' αυτό;
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Δε θα ψηφίσω γιατί δεν έχω πάει στη Δρέσδη και δεν μπορώ να απαντήσω στο ερώτημα "τι δεν μου άρεσε".
Η επιλογή της Φλωρεντίας ήταν καθαρά γιατί είναι η πόλη που γέννησε την Αναγέννηση.
Μετά από την επίσκεψη μου θεωρώ ότι είναι και η πιο γοητευτική πόλη της Ιταλίας. Τώρα αν για κάποιους μια επίσκεψη στη Φλωρεντία βασικό κριτήριο τους είναι το φαγητό, μάλλον δεν θα βρουν διαφορές.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Άλλες εποχές, άλλη ιστορία, άλλο περιβάλλον, άλλα όλα.
δηλ στα war πρεπει οι αντιπαλοι να ειναι ιδιας εποχης, ιστοριας κ περιβαλλοντος?
είναι και η κοιτίδα (όχι απλά μια πόλη) της Αναγέννησης, αλλά ποιος τουρίστας νοιάζεται γι' αυτό;
να θυμηθω να σου παρω δωρο στα γενεθλια σου ενα ορθογραφικο αλλα και εννοιολογικο λεξικο..
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
6.649
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Παρόλο η Φλωρεντία δεν ήταν στο ύψος της εικόνας που είχα γι’ αυτήν πριν την επισκεφτώ, παρόλο που στην Δρέσδη έμεινα πολύ περισσότερες μέρες απ’ ότι στην Φλωρεντία και μπόρεσα να την δω με λεπτομέρεια, ψηφίζω με ευκολία Φλωρεντία.
Για το Ουφίτσι, για την χαρούμενη ελαφρότητα της αναγενησιακής πόλης, για του Ιταλούς που την κατοικούν (σε αντιαδοστολή με τους μουντρούχους Γερμανούς), για την Τοσκάνη που απλώνεται γύρω απ’ την πόλη, ακόμη και για την Φιορεντίνα την ομάδα της πόλης.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.798
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom