Travel-Wars #2: Βιέννη vs Πράγα

TRAVEL-WAR #2: Βιέννη vs Πράγα


  • Total voters
    151

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.681
Likes
50.552
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δε γίνεται διαφορετικά, άλλωστε. Η γνώμη μας διαμορφώνεται με βάση προσωπικά βιώματα.

Ditto
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Εχω 3 παιδια ολα Πανιωνιοι,γυρισαν με την ομαδα σχεδον ολη την Ευρωπη και μονο στη Βιεννη ειχαν σοβαρο προβλημα,γιατι στην ιστοσελιδα των οργανωμενων υπηρχε αναφορα στον Τσε.Κινδυνεψαν μικρα παιδια και ατομα *τριτης ηλικιας*
Καταθετω απλα οτι προσωπικα γνωριζω,δεν εχω παει σε καμμια απο τις 2 αλλα ειναι στο αμεσο προγραμμα.
Ειμαι αρκετα κοντα στο age group που ο Yorgos αναφερει ως τριτη ηλικια ,αρα εχω το ακαταλογιστο,ετσι κι αλλοιως..lol
 

afroditi

Member
Μηνύματα
145
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
ίσως δεν είμαι αντικειμενική, ψήφισα πράγα όμως γιατί έχω πάει και είναι πόλη βγαλμένη από παραμύθι. και η βιέννη από φωτογραφίες που έχω δει είναι πολύ όμορφη πάντως!
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Εχω 3 παιδια ολα Πανιωνιοι,γυρισαν με την ομαδα σχεδον ολη την Ευρωπη και μονο στη Βιεννη ειχαν σοβαρο προβλημα,γιατι στην ιστοσελιδα των οργανωμενων υπηρχε αναφορα στον Τσε.Κινδυνεψαν μικρα παιδια και ατομα *τριτης ηλικιας*
και γιατι είχαν πρόβλημα ....κυκλοφορούσαν με την ιστοσελίδα
των οργανωμενων στα χερια !!!!
δηλαδή αν μου κλέψει καποιος το πορτοφόλι στην πράγα πχ θα φταίει η πόλη η θα είναι ασχημη η πόλη εξαιτίας αυτου του γεγονότος
 
Last edited by a moderator:

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
ίσως δεν είμαι αντικειμενική, ψήφισα πράγα όμως γιατί έχω πάει και είναι πόλη βγαλμένη από παραμύθι. και η βιέννη από φωτογραφίες που έχω δει είναι πολύ όμορφη πάντως!
Να αλλάξεις τώρα την ψήφο σου γιατί δεν είσαι αντικειμενική... να ψηφίσεις Βιέννη γιατί όπως είδες και από τις φωτό είναι πιό ωραία από την σιχαμένη την Πράγα... α και πάψε επιτέλους να διαβάζεις παραμύθια... μεγάλωσες...
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Να αλλάξεις τώρα την ψήφο σου γιατί δεν είσαι αντικειμενική... να ψηφίσεις Βιέννη γιατί όπως είδες και από τις φωτό είναι πιό ωραία από την σιχαμένη την Πράγα... α και πάψε επιτέλους να διαβάζεις παραμύθια... μεγάλωσες...
Καλά τώρα εσύ γιατί ασκείς ψυχολογική βία στους ψηφοφόρους της Πράγας. Τόσο πολύ σε πείραξε που η Πράγα έχει καλύτερο ποσοστό από την Αιώνια Πόλη;:bleh::bleh::bleh::bleh:
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Ψηφισα την Βιεννη για ολα αυτα που εχουν πει οσοι εγραψαν υπερ της.Στην Βιεννη θα δεις και το μπαροκ και το μπιντερμαγερ και την αναγεννηση και τον μεσαιωνα και.............Και το βασικοτερο,δεν περασε απο πανω της η λαιλαπα.....
 

afroditi

Member
Μηνύματα
145
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Να αλλάξεις τώρα την ψήφο σου γιατί δεν είσαι αντικειμενική... να ψηφίσεις Βιέννη γιατί όπως είδες και από τις φωτό είναι πιό ωραία από την σιχαμένη την Πράγα... α και πάψε επιτέλους να διαβάζεις παραμύθια... μεγάλωσες...

αφού πιστεύεις ότι δεν είμαι αντικειμενική θα στο θέσω αλλιώς.. πριν λοιπόν πάω στην πράγα είχα δει φωτο και απο την πράγα και από την βιέννη, είχα λοιπόν που λες μαγευτεί από την ομορφιά της πράγας γι' αυτό και προτίμησα να ταξιδέψω εκεί:p
όσο για τα παραμύθια.. κάθε ταξίδι μπορούμε να το κανουμε
να μοιάζει παραμυθένιο και να το διηγούμαστε σαν τέτοιο!! εγώ τουλάχιστον έτσι κάνω!:bleh:
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
όσο για τα παραμύθια.. κάθε ταξίδι μπορούμε να το κανουμε
να μοιάζει παραμυθένιο και να το διηγούμαστε σαν τέτοιο!! εγώ τουλάχιστον έτσι κάνω!:bleh:[/quote]



:clap::clap:μπράβο!!συμφωνώ μαζί σου!!!
να προσθέσω πως τα παραμύθια τα αξίζουν όσοι μπορούν να τα ζήσουν!!!!;)
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
αφού πιστεύεις ότι δεν είμαι αντικειμενική θα στο θέσω αλλιώς.. πριν λοιπόν πάω στην πράγα είχα δει φωτο και απο την πράγα και από την βιέννη, είχα λοιπόν που λες μαγευτεί από την ομορφιά της πράγας γι' αυτό και προτίμησα να ταξιδέψω εκεί:p
όσο για τα παραμύθια.. κάθε ταξίδι μπορούμε να το κανουμε
να μοιάζει παραμυθένιο και να το διηγούμαστε σαν τέτοιο!! εγώ τουλάχιστον έτσι κάνω!:bleh:
Τα μάγια τελικά λυθήκανε ή ακόμα μαγεμένη είσαι?
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
και γιατι είχαν πρόβλημα ....κυκλοφορούσαν με την ιστοσελίδα
των οργανωμενων στα χερια !!!!
δηλαδή αν μου κλέψει καποιος το πορτοφόλι στην πράγα πχ θα φταίει η πόλη η θα είναι ασχημη η πόλη εξαιτίας αυτου του γεγονότος
αναφερθηκα ειδικα για την νοοτροπια η τα φασιστοειδη υπολοιπα,οχι για κατι που δεν γνωριζω.
Συνηθιζεται μεταξυ των οργανωμενων οπαδων πριν απο διεθνες παιχνιδι να ψαχνουν τα φορουμ για πληροφοριες..το ιδιο εκαναν και οι δικοι μας και δεν ελαβαν σοβαρα υπ οψιν οτι βρηκαν ..λαθος τους.
Δεν ψηφισα ωστοσο..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.896
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom