Travel Workout (να κάνουμε πους απς για τέλειο κορμί...)

zade

Member
Μηνύματα
157
Likes
688
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου...
Πέραν του τίτλου (που είναι ο καλύτερος τίτλος στο γαλαξία) ήθελα να ανταλλάξουμε απόψεις στο θέμα φυσική κατάσταση πριν και κατά την διάρκεια κάποιου ταξιδιού.

Προετοιμάζεστε καθόλου από άποψη φυσικής κατάστασης πριν πάτε σε κάποιο ταξίδι;

Υπάρχει ας πούμε κάποιος στόχος που θέλετε να έχετε πετύχει προτού πάτε στο εξωτερικό προκειμένου τα ταξίδι σας να είναι πιο ευχάριστο και να νιώθετε ότι τουλάχιστον από φυσικής κατάστασης δεν θα έχετε θέμα;

Πάντα πριν από ένα ταξίδι, ιδιαίτερα μεγάλο και μακρινό φροντίζω να είμαι όσο το δυνατόν καλύτερα από φυσικής άποψης. Όχι επειδή τα ταξίδια μου απαιτούν τρομερές αντοχές ή άπιαστη φυσική κατάσταση απλώς επειδή θεωρώ ότι έτσι είναι πολύ πιο εύκολο να κουράζομαι λιγότερο και να έχω περισσότερες δυνάμεις και αντοχές για όταν θα είμαι εκεί.

Το κάνει κανένας άλλος αυτό; Και αν ναι τι;
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.010
Πέραν του τίτλου (που είναι ο καλύτερος τίτλος στο γαλαξία) ήθελα να ανταλλάξουμε απόψεις στο θέμα φυσική κατάσταση πριν και κατά την διάρκεια κάποιου ταξιδιού.

Προετοιμάζεστε καθόλου από άποψη φυσικής κατάστασης πριν πάτε σε κάποιο ταξίδι;

Υπάρχει ας πούμε κάποιος στόχος που θέλετε να έχετε πετύχει προτού πάτε στο εξωτερικό προκειμένου τα ταξίδι σας να είναι πιο ευχάριστο και να νιώθετε ότι τουλάχιστον από φυσικής κατάστασης δεν θα έχετε θέμα;

Πάντα πριν από ένα ταξίδι, ιδιαίτερα μεγάλο και μακρινό φροντίζω να είμαι όσο το δυνατόν καλύτερα από φυσικής άποψης. Όχι επειδή τα ταξίδια μου απαιτούν τρομερές αντοχές ή άπιαστη φυσική κατάσταση απλώς επειδή θεωρώ ότι έτσι είναι πολύ πιο εύκολο να κουράζομαι λιγότερο και να έχω περισσότερες δυνάμεις και αντοχές για όταν θα είμαι εκεί.

Το κάνει κανένας άλλος αυτό; Και αν ναι τι;

Επειδή κατά τη διάρκεια των ταξιδιών συνήθως έχω τύψεις γιατί όσο διαρκεί το ταξίδι χάνω το γυμναστήριο(εκτός αν έχει γυμναστήριο το ξενοδοχείο και προλαβαίνω να το επισκεφτώ-πράγμα σπάνιο), προσπαθώ πριν το ταξίδι να μην παραλείπω το γυμναστήριο.Μόνο αυτό.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.623
Likes
50.288
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Επειδή κατά τη διάρκεια των ταξιδιών συνήθως έχω τύψεις γιατί όσο διαρκεί το ταξίδι χάνω το γυμναστήριο(εκτός αν έχει γυμναστήριο το ξενοδοχείο και προλαβαίνω να το επισκεφτώ-πράγμα σπάνιο), προσπαθώ πριν το ταξίδι να μην παραλείπω το γυμναστήριο.Μόνο αυτό.
Εγώ αντίθετα επειδή ξέρω ότι έτσι κι αλλιώς θα ξωκειλω στο ταξίδι, το ριχνω στο σορολοπ κανένα μήνα πριν ταξιδέψω ήδη, με αποτέλεσμα σε όλα μου τα ταξίδια να υποτίθεται πως κάνω δίαιτα.
 

mysteredgar

Member
Μηνύματα
319
Likes
1.127
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κιλιμάντζαρο
@Yorgos και μην ξεχνάς τη ζυγαριά στο τελευταίο ταξίδι. Το κοιταζα, το ξανακοιταζα εκείνο το κομμάτι και νόμιζα ότι κάτι δεν είχα καταλάβει καλά. Πρωτοπορείς.

Μια ζωή δίαιτα και εγώ πριν τα ταξίδια, αλλά ερήμην.
 

Ntt

Member
Μηνύματα
432
Likes
989
Εγώ αντίθετα επειδή ξέρω ότι έτσι κι αλλιώς θα ξωκειλω στο ταξίδι, το ριχνω στο σορολοπ κανένα μήνα πριν ταξιδέψω ήδη, με αποτέλεσμα σε όλα μου τα ταξίδια να υποτίθεται πως κάνω δίαιτα
Μια από τα ίδια ειδικά αν ξέρω ότι πηγαίνω κάπου με καλό φαγητό (για εμένα κρέας), ειδικά αν είναι φτηνό το φαγητό. Συνήθως δεν πιάνει βέβαια η δίαιτα και απλά γυρίζω με περισσότερα κιλά :p

Π.χ. ακόμη θυμάμαι το 1 κιλό ανά ημέρα σε χώρες πρώην σοβιετικής Ένωσης. Καλά όχι ότι και στην Ελβετία δεν τρώω, κάτι burger με ρακλετ τυρι ή κομμάτια κρέατος σε φοντύ ( αντί για ψωμί).
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.774
Εγω κανω προληπτικη διαιτα ειδικα αν παω σε προορισμο που ξερω οτι αξιζει το φαι (Ιταλια, Γαλλια, Ισπανια κλπ). Χανω ενα κιλο για να το βαλω πισω στο 4ημερο η 2 για να τα ξαναπαρω στο 8ημερο κοκ.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Εγω τρώω καλά γιατί ποιος ξέρει τι με περιμένει στον προορισμό. Μπορεί να φημίζεται για το φαγητό του, αλλά αυτο δεν σημαίνει ότι εγω θα το φαω- άτιμη κρίση. Επίσης κάνω συντήρηση δυνάμεων, για να αντέξω τις κακουχιες, δηλαδή δεν γυμνάζομαι, που έτσι κι αλλιώς δεν...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.774
Επειδή κατά τη διάρκεια των ταξιδιών συνήθως έχω τύψεις γιατί όσο διαρκεί το ταξίδι χάνω το γυμναστήριο(εκτός αν έχει γυμναστήριο το ξενοδοχείο και προλαβαίνω να το επισκεφτώ
Ερχεστε ειρηνικα η να ψαξουμε για καταφυγιο?
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Εγω παλι που σε καθε ταξιδι πριν πηγαινω για μασαζ για να μην ειναι πιασμενα τα ποδια μου και το σωμα μου απο το γυμναστηριο και να μπορω να βγαλω το ολοημερο περπατημα,πιανετε για travel workout?:haha::haha:δε συζηταμε για διαιτες,ειτε κανεις ειτε οχι,ειναι στανταρακι οτι θα γυρισω +2κιλα πιο βαρια...:haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.635
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom