Travel Workout (να κάνουμε πους απς για τέλειο κορμί...)

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Επειδή με καίει το θέμα (για άλλους λόγους από πολύωρες πτήσεις):
Τι εστί tiger balm
Τι εστί παμουκτασάνα
Ε δε θα το περίμενα ποτέ από εσένα που έχεις ζήσει σχεδόν μισή ζωή στην Ασία τόσο που την έχεις γυρίσει να μη ξέρεις τι είναι το tiger balm!
Είναι τζελ δροσιστικό τύπου καμφορά το οποίο βοηθά την κυκλοφορία του αίματος και δρα επίσης όπως η counter pain. Είναι πολύ αποτελεσματικό και το έχω βρει σε Βιετνάμ Λαος Ταϊλανδη Σιγκαπούρη και Ινδονησια, ενώ έβαλα μια φίλη Κινέζα να ψάξει να το βρει στην Ελλάδα.
5FABF22B-B9EB-45B6-80C1-3B5CD4EEC3E1.jpeg
Παμουκτ άσανες είναι σειρά τριών ασκήσεων κατάλληλες για να ζεσταθούν τα άκρα το χειμώνα και να κυκλοφορεί καλά το αίμα το καλοκαίρι. Αρχίζεις σφίγγοντας τα δάχτυλα και αφήνοντας τα,12 επαναλήψεις αργές.
Έπειτα κανεις τον αστράγαλο πάνω κάτω να Τεντωθει καλά η γάμπα, άλλες δώδεκα φορές και τέλος περιστροφές αστραγάλων αριστερόστροφα και δεξιόστροφα,αργά.
Κάνε αυτές τις ασκήσεις στο αεροπλάνο και θα δεις αισθητή διαφορα.
Για το tiger balm θα βρεις άπειρες χρήσεις στο Ίντερνετ.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Ε δε θα το περίμενα ποτέ από εσένα που έχεις ζήσει σχεδόν μισή ζωή στην Ασία τόσο που την έχεις γυρίσει να μη ξέρεις τι είναι το tiger balm!
Είναι τζελ δροσιστικό τύπου καμφορά το οποίο βοηθά την κυκλοφορία του αίματος και δρα επίσης όπως η counter pain. Είναι πολύ αποτελεσματικό και το έχω βρει σε Βιετνάμ Λαος Ταϊλανδη Σιγκαπούρη και Ινδονησια, ενώ έβαλα μια φίλη Κινέζα να ψάξει να το βρει στην Ελλάδα.
View attachment 276771
Παμουκτ άσανες είναι σειρά τριών ασκήσεων κατάλληλες για να ζεσταθούν τα άκρα το χειμώνα και να κυκλοφορεί καλά το αίμα το καλοκαίρι. Αρχίζεις σφίγγοντας τα δάχτυλα και αφήνοντας τα,12 επαναλήψεις αργές.
Έπειτα κανεις τον αστράγαλο πάνω κάτω να Τεντωθει καλά η γάμπα, άλλες δώδεκα φορές και τέλος περιστροφές αστραγάλων αριστερόστροφα και δεξιόστροφα,αργά.
Κάνε αυτές τις ασκήσεις στο αεροπλάνο και θα δεις αισθητή διαφορα.
Για το tiger balm θα βρεις άπειρες χρήσεις στο Ίντερνετ.
Nα΄ταν μόνο στο αεροπλάνο.... η αλοιφή απ'ότι γκούγκλαρα τελικά είναι κάτι αντιστοιχο με τη counterpain.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.800
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Nα΄ταν μόνο στο αεροπλάνο.... η αλοιφή απ'ότι γκούγκλαρα τελικά είναι κάτι αντιστοιχο με τη counterpain.
Με προσοχή η χρήση της, όμως, γιατί μπορεί να καείς άσχημα αν δεν κάνεις συνετή χρήση...
 

agmi

Member
Μηνύματα
494
Likes
2.289
Δεν ξέρω αν υπάρχει στην Ελλάδα, υπάρχουν πολλές παραλλαγές (υγρή μορφή, στερεά μορφή) και στην Ινδονησία, και στην Μαλαισία, αλλά και στην Ταϊλάνδη την βρισκεις, και βέβαια την έχουν στην Ολλανδία όλα τα ΤΟΚΟ μαγαζιά που πουλάνε Ασιατικά προϊόντα ακόμα και στις Καλύβες Αποκορώνου, Χανίων το http://www.tokokreta.eu μπορείς να προσπαθήσεις/ρωτήσεις. Τώρα πιο είναι το γνήσιο ή μάλλον ας το πω καλλίτερα το σωστό, δεν ξέρω :(. Φυσικα το ali ειναι γεματο;)

https://www.aliexpress.com/premium/...&origin=y&catId=0&isViewCP=y&switch_new_app=y

και ίσως κατά πολύ φτηνότερο, εάν έχεις και την υπομονή να περιμένεις!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.598
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom