Ηνωμένο Βασίλειο Travelcard London.

agrotisa

Member
Μηνύματα
26
Likes
9
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα
γεια σας παιδιά. για να κάνω χρήση της προσφορα 2for1 με travelcard πρέπει να χω εκτυπώσει εκ των προτέρων voucher για κάθε αξιοθέατο;
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Οπωσδήποτε, το ζητάνε και το κρατάνε αφού πρώτα κάνουν αντιπαραβολή με το σιδηροδρομικό εισιτήριο που σου το επιστρέφουν .
 

Sugar

Member
Μηνύματα
197
Likes
122
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνεται....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Απ' άκρη σ' άκρη
Kαλημέρα σας! Μεγάλο θέμα και θέλω κι εγώ τη βοήθειά σας. Ταξιδεύουμε 2 ενήλικες και 2 παιδιά (6 και 8 ετών) για 5 ημέρες στο Λονδίνο. Μένουμε ζώνη 1 covent garden και θέλουμε να μετακινούμαστε κεντρικά στο Λονδίνο όπως και να επισκεφθούμε σίγουρα το Aquarium ίσως και κάποιο άλλο αξιοθέατο από αυτά της προσφοράς 2 for 1. Εχω καταλάβει ότι με συμφέρει η 7day travelcard (χάρτινη με φωτογραφία). Το ερώτημα μου είναι είναι να βγάλω 2 για τους ενήλικες (και για τα παιδιά τί?). Στο μετρό και λεωφορεία νομίζω μπαίνουν δωρεάν. Τις προσφορές που θα τις πάρουμε όμως? Any idea please?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Kαλημέρα σας! Μεγάλο θέμα και θέλω κι εγώ τη βοήθειά σας. Ταξιδεύουμε 2 ενήλικες και 2 παιδιά (6 και 8 ετών) για 5 ημέρες στο Λονδίνο. Μένουμε ζώνη 1 covent garden και θέλουμε να μετακινούμαστε κεντρικά στο Λονδίνο όπως και να επισκεφθούμε σίγουρα το Aquarium ίσως και κάποιο άλλο αξιοθέατο από αυτά της προσφοράς 2 for 1. Εχω καταλάβει ότι με συμφέρει η 7day travelcard (χάρτινη με φωτογραφία). Το ερώτημα μου είναι είναι να βγάλω 2 για τους ενήλικες (και για τα παιδιά τί?). Στο μετρό και λεωφορεία νομίζω μπαίνουν δωρεάν. Τις προσφορές που θα τις πάρουμε όμως? Any idea please?
Για τα παιδιά δεν βγάζεις τίποτα, αρκεί να τα συνοδεύεις(όπως είναι φυσικό).
Τι εννοείς με το ''τις προσφορές που θα τις πάρουμε'';
 

Sugar

Member
Μηνύματα
197
Likes
122
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνεται....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Απ' άκρη σ' άκρη
Για τα παιδιά δεν βγάζεις τίποτα, αρκεί να τα συνοδεύεις(όπως είναι φυσικό).
Τι εννοείς με το ''τις προσφορές που θα τις πάρουμε'';
Θέλω να πώ τη προσφορά 2 φορ 1 για το Aquarium πως θα την πάρω? Mε τις 2 travelcard μπορώ να βάλω τα 2 παιδιά μαζί? Δεν χρειάζεται αυτά να έχουν κάποιο εισιτήριο τρένου? Αναρωτιέμαι γιατί διάβασα το παρακάτω:

Travelling with Children
In order to use the 2FOR1 vouchers, both you and the child travelling with you would need to have a valid National Rail ticket. You may wish to consider buying a child's train ticket for a short journey (one stop for example) which would allow them to use the vouchers - often this works out cheaper than buying an adult and child's ticket.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Θέλω να πώ τη προσφορά 2 φορ 1 για το Aquarium πως θα την πάρω? Mε τις 2 travelcard μπορώ να βάλω τα 2 παιδιά μαζί? Δεν χρειάζεται αυτά να έχουν κάποιο εισιτήριο τρένου? Αναρωτιέμαι γιατί διάβασα το παρακάτω:

Travelling with Children
In order to use the 2FOR1 vouchers, both you and the child travelling with you would need to have a valid National Rail ticket. You may wish to consider buying a child's train ticket for a short journey (one stop for example) which would allow them to use the vouchers - often this works out cheaper than buying an adult and child's ticket.

όχι δεν μπορείς να τα βάλεις μαζί.
Δες τι σε συμφέρει περισσότερο ή ν' αγοράσεις κανονικά εισιτήριο για παιδιά ή να βγάλεις κάποιο φθηνό εισιτήριο, όπως λέει και παραπάνω.
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.812
Θέλω να πώ τη προσφορά 2 φορ 1 για το Aquarium πως θα την πάρω? Mε τις 2 travelcard μπορώ να βάλω τα 2 παιδιά μαζί? Δεν χρειάζεται αυτά να έχουν κάποιο εισιτήριο τρένου? Αναρωτιέμαι γιατί διάβασα το παρακάτω:

Travelling with Children
In order to use the 2FOR1 vouchers, both you and the child travelling with you would need to have a valid National Rail ticket. You may wish to consider buying a child's train ticket for a short journey (one stop for example) which would allow them to use the vouchers - often this works out cheaper than buying an adult and child's ticket.
Ακριβώς όπως το περιγράφεις και όπως σου λέει και ο jimp. Για να εκμεταλλευτείτε την προσφορά 2for1 και για τα παιδιά θα χρειαστεί να βγάλετε 2 εισιτήρια τραίνου (τα φθηνότερα, ρωτήστε στο γκισέ, είναι εξυπηρετικότατοι ) για να χρησιμοποιήσετε τα vouchers και για τα παιδιά, λόγω του ότι ταξιδεύουν δωρεάν δεν θα χρειαστεί να τους βγάλετε travelcards.
Όλη αυτή η κίνηση σε συμφέρει περισσότερο γιατί στα αξιοθέατα χωρίς 2for1 τα κανονικά παιδικά εισιτήρια θα σου έλθουν ακριβότερα, αναλογικά με αυτό που θα πληρώσετε για τα πλασματικά εισιτήρια του τραίνου.
 

agrotisa

Member
Μηνύματα
26
Likes
9
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα
Οπωσδήποτε, το ζητάνε και το κρατάνε αφού πρώτα κάνουν αντιπαραβολή με το σιδηροδρομικό εισιτήριο που σου το επιστρέφουν .
προφανώς η ίδια αντιπαραβολή γίνεται και με τα στοιχεία της travelcard; το voucher πρέπει να βγει στο ίδιο όνομα με την κάρτα, έτσι;
 

Sugar

Member
Μηνύματα
197
Likes
122
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνεται....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Απ' άκρη σ' άκρη
Σας ευχαριστώ πολύ!
 

marakizio85

Member
Μηνύματα
160
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ- ΚΟΥΒΑ
Σ ευχαριστω . Μήπως σου ειναι εύκολο να μου πεις αν έχω καταλάβει σωστά για το London pass ισχύει κ για απεριόριστες διαδρομές ; Δηλαδή όπως το καταλαβαίνω εγω ειναι μια κάρτα που εχει ενσωματωμένη την travelcard κ τις εισόδους στα αξιοθεατα? λάθος;
Καλησπέρα ήμουν πρωτοχρονιά τώρα Λονδίνο. Πήρα την travel card 7 days για 1 και 2 ζώνη από rail για 2 for 1 αλλά δεν μου έδωσαν τα voucher αλλά είχα φροντίσει να εκτυπώσω από το σπίτι αυτά που ήθελα. ..θα σου προτείνω να κάνεις το ίδιο. ..
 

vangelism

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπέρα σας. Καινούριο μέλος είμαι, πρώτη φορά θα επισκεφθώ Λονδίνο, χρειάζομαι βοήθεια!!! Λοιπόν η 7ήμερη χάρτινη travel card 2 for 1 για τις ζώνες π.χ. 1 και 2 στοιχίζει όπως διάβασα σε άλλο ποστ περίπου 30 λίρες. Αυτό σημαίνει ότι δύο άτομα πληρώνουμε 60 ευρώ και παίρνουμε από 1 κάρτα, ταξιδεύουμε απεριόριστα με τα μέσα μεταφοράς στις ζώνες 1 και 2 και πληρώνουμε μόνο ένα εισιτήριο όταν επισκεπτόμαστε κάποιο αξιοθέατο; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.492
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom