Travelstories Top-10 (Πρωτεύουσες)

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen

ElinakiK

Member
Μηνύματα
165
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Βένετο
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Ναι μου φαίνεται πολύ όμορφη πόλη κ κάθε φορά στο καλεμεγκταν δε χορταίνω το δέλτα του δούναβη (υποκειμενικό καθαρά είναι το γούστο όπως κ το όλο θέμα μιας κ σίγουρα μπαίνει στη μέση ο συναισθηματισμός στους περισσότερους- πχ είδα κάτι βαθμολογίες της αθήνας κ σοκαρίστηκα :rolleyes-80: )
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.085
Μωρέ μπράβο! Για πες τι σου άρεσε τόσο πολύ.

Ελπίζω να καταφέρω να γράψω ιστορία και να τα πω με λεπτομέρειες....Έχει ομορφιά που προσωπικά με γοητεύει πολύ.Οι εκκλησίες της είναι σαν παραμύθι γεμάτες χρώμα, πολλά κτίρια της όπως π.χ. το ιστορικό μουσείο στην Κόκκινη Πλατεία το ίδιο. Περπατούσα γοητευμένη στα μεγάλα πάρκα της και κάθε φορά ξεφύτρωνε κάπου κοντά, άλλο ένα πανέμορφο με απίστευτα χρώματα κτίριο να με συνεπάρει.
Το μετρό της για μένα είναι σίγουρα σκάλες ανώτερο,ομορφότερο,εντυπωσιακότερο από οποιοδήποτε άλλο έχω δει ποτέ.Ακόμα και κάποιες από τις καινούργιες και λιγότερο γνωστές στάσεις μετρό είναι σαν ένα μνημείο ..
Δεν είναι άλλη μια Ευρωπαική πόλη που παρόμοιες βρίσκεις ένα σωρό. Για μένα έχει μοναδικό χαρακτήρα η ομορφιά της και αυτό μου αρέσει όπως π.χ.η μοναδικότητα της ομορφιάς της Ρώμης.
Μιλώντας με τους Ρώσους χαίρονταν τόσο για την εντύπωση που μου έκανε που κάθε ένας μου πρότεινε άλλο ένα υπέροχο μέρος να επισκεφτώ και μετάνιωνα που δεν είχα περισσότερο χρόνο.
Τέσπα αν γραφτεί ιστορία εκεί οι λεπτομέρειες.....:)
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.085
Είμαι περίεργη αν έχει αλλάξει κάτι (ειδικά στις πρώτες θέσεις) από το 2015 που έγινε η τελευταία καταμέτρηση...τότε είχε αλλάξει και η πρώτη θέση αν θυμάμαι καλά και η Αβάνα είχε περάσει για πρώτη φορά στη δεύτερη θέση....
 

alexandra80

Member
Μηνύματα
300
Likes
1.577
Επόμενο Ταξίδι
Λιγουρία-Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού-Βολιβία-Άνδεις
Συμπληρώνω κι εγώ :

Copenhagen 19
Riga 19
Stockholm 18
Tallinn 18
Madrid 17
Vilnius 16
Oslo 16
Helsinki15
Bucharest 14
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
προσθέτω:

Lima 14
Havana 16
Vienna 15
Seoul 14

η παλιά λίστα:

London 17
Amsterdam 16
Paris 16
Lisbon 14
Rome 18
Berlin 18
Belgrade 14
Athens 15
Dublin 12
Singapore 13
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.501
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Είμαι περίεργη αν έχει αλλάξει κάτι (ειδικά στις πρώτες θέσεις) από το 2015 που έγινε η τελευταία καταμέτρηση...τότε είχε αλλάξει και η πρώτη θέση αν θυμάμαι καλά και η Αβάνα είχε περάσει για πρώτη φορά στη δεύτερη θέση....
Η αλήθεια είναι ότι η ποιότητα του γούστου έπεσε από το 2015...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom