Ιταλία Una storia d' amore, Νότια Ιταλία (Νάπολη, Πομπηία, Καζέρτα, Ακτή Αμάλφι, Κάπρι, Ματέρα, Alberobello, Λέτσε,

fantina

Member
Καλημέρα από ένα νέο μέλος. Θα κάνω κι εγώ το ταξίδι αυτο τον Σεπτέμβριο. Βέβαια έχουμε κλείσει 4 διανυκτερεύσεις και τώρα προσπαθώ να βγάλω πρόγραμμα. Λέμε να μείνουμε 2 νύχτες στ Ραβελο και 2 Νάπολη. Ιδανικά θα ήθελα να επισκεφτώ Νάπολη Κάπρι Ποσιτανο Αμαλφι και Πομπηία αλλά αρχίζω να πιστεύω ότι δν μας φτάνουν οι μέρες (δυστυχώς). Τι λέτε..μήπως τα καταφέρουμε
Το Κάπρι θέλει σίγουρα μια ολόκληρη μέρα και η Πομπηία πολλές ώρες. Επίσης δεν ξέρω πώς θα κινηθείς. Γιατί εμείς χάσαμε πολλές ώρες στα λεωφορεία. Μπορεί να καταφέρεις να τα δεις όλα αλλά θέλει πολύ καλό προγραμματισμό.

Last edited by a moderator:

GKCAPO

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Καλημέρα από ένα νέο μέλος. Θα κάνω κι εγώ το ταξίδι αυτο τον Σεπτέμβριο. Βέβαια έχουμε κλείσει 4 διανυκτερεύσεις και τώρα προσπαθώ να βγάλω πρόγραμμα. Λέμε να μείνουμε 2 νύχτες στ Ραβελο και 2 Νάπολη. Ιδανικά θα ήθελα να επισκεφτώ Νάπολη Κάπρι Ποσιτανο Αμαλφι και Πομπηία αλλά αρχίζω να πιστεύω ότι δν μας φτάνουν οι μέρες (δυστυχώς). Τι λέτε..μήπως τα καταφέρουμε 😁🙈
Μόνο αν νοικιάσετε αυτοκίνητο, μεικτή πλήρη ασφάλεια και αυστηρό πρόγραμμα.

Mariaxumos

New Member
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Ναι θα νοικιάσουμε αμάξι για να είμαστε πιο ελεύθεροι στο πρόγραμμα μας. Τωρα κάθισα λίγο να δω πως θα τα συνδυάσουμε αλλά ίσως βγάλω την Πομπηία από το πρόγραμμα γιατί δν μου βγαίνει αλλιώς 🤦‍♀️🤦‍♀️

thanos75

Member
Επόμενο Ταξίδι
Το ψάχνω- μάλλον Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Είχα μείνει στο οτι σκεφτόσουν να πας στο Σιρμιόνε και δεν είδα να ρωτάς κάτι άλλο σχετικό, οπότε νόμισα οτι το άφησες. Αλλιώς θα στο είχα πει.
Ναι δεν ρώτησα, γιατί είδα ότι η μετάβαση γίνεται κ με λεωφορείο από Βερόνα, θεώρησα ότι είναι "ευκολακι", οπότε επαναπαυθηκα στο θέμα αυτό ☺. Πανέμορφα πάντως τα τοπία της λίμνης, ομορφο (αν και με μια εσάνς εστέτ ελιτισμού 😏) το Σιρμιονε, και μάλιστα κάναμε και μια βουτια στη δημόσια παραλία.
Και σε ευχαριστώ ειλικρινά έστω και εκ των υστέρων για την προθυμία σου...

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
32.610
Μέλη
37.429
Νεότερο μέλος
bskiad

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom