University of Edinburgh - Το Πανεπιστήμιο του Εδιμβούργου και όσα θέλατε να μάθετε

kos

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Αν μπορούσε κάποιος να πει στον Blondeamon ότι θέλω να επικοινωνήσω μαζί του θα το εκτιμούσα πολύ και θα με βοηθούσε επίσης πάρα πολύ...Σας παρακαλώ αν κάποιος μπορεί να του στείλει pm ας το κάνει.
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
Αν μπορούσε κάποιος να πει στον Blondeamon ότι θέλω να επικοινωνήσω μαζί του θα το εκτιμούσα πολύ και θα με βοηθούσε επίσης πάρα πολύ...Σας παρακαλώ αν κάποιος μπορεί να του στείλει pm ας το κάνει.

εχε υπομονη,μολις μπει θα επικοινωνησει αυτος μαζι σου.
 

kos

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Από ότι βλέπω δεν έχει μπει αυτές τις μέρες...τώρα που χρειάζομαι βοήθεια εγώ δε μπαίνει...lol...
 

Blondeamon

Member
Μηνύματα
285
Likes
142
Μπήκα, αλλά δεν κατάλαβα τι ακριβώς θέλεις να κάνω? Θα σου στείλω πμ, εξάλλου είχα και το μειλ μου στο 1ο ποστ για τα έκτακτα.

Ελπίζω να σε προλάβω
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Μήπως κατά τύχη έχεις επισκεφτεί το διάσημο -για τους λάτρεις των malt whisky- Islay Festival;

Το νησί Islay,για όσους δεν γνωρίζουν,είναι το νοτιότερο νησί του συμπλέγματος των Εβρίδων νήσων δυτικά της Σκωτίας και φιλοξενεί επάνω του μερικά από τα σημαντικότερα αποστακτήρια της χώρας που φημίζονται κυρίως για τον καπνιστό χαρακτήρα τους.Μια φορά τον χρόνο ανοίγουν τις πόρτες τους στους επισκέπτες σε ένα απ'τα πιο φημισμένα και μεθυσμένα φεστιβάλ whisky στο κόσμο.
 

kos

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
"Για οτιδήποτε χρειαστείτε στείλτε ενα pm"
Δε μπορώ να σου στείλω pm επειδή είμαι νέο μέλος και όπως καταλαβαίνεις δεν έχω αφήσει τα απαιτούμενα μηνύματα ακόμα...τελοσπάντων...ευχαριστώ για το χρόνο σου αν μπορείς στείλε μου pm το e-mail σου ή msn ότι θεωρείς καλύτερο και θα τα πούμε εκεί...ευχαριστώ και πάλι.
 

kos

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε...όταν με κάνεις add άφησε και ένα μήνυμα τι ώρα είσαι συνήθως online...ευχαριστώ και πάλι.
 

elle79

Member
Μηνύματα
6
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία και πάλι Ιταλία!!!
Εγώ είχα την τύχη να ζήσω 5 χρόνια στο Εδιμβούργο και ήταν τα καλύτερα χρόνια.Αποφοίτησα απο το Heriot Watt το 2002 και τα πράγματα ήταν λίγο διαφορετικά τότε σε σχέση με τώρα.Λίγοι Έλληνες λόγω του 1 έτος επιπλέον από τα πανεπιστήμια της Αγγλίας,ο καιρός πιο κρύος,πιο ακριβή σαν πόλη σε σχέση με άλλες κτλ.Βέβαια αν ήταν να ξαναπάω, θα έλεγα το ναι χωρίς δεύτερη σκέψη.Είναι μια πόλη που τα έχει όλα,σε μαγεύει από την πρώτη στιγμή.Το Heriot Watt μπορεί να μην είναι κορυφαίο όπως το Edinburgh Uni, αλλά είναι πολύ καλό σε πολλούς τομείς,ιδίως σε engineering.Γνωρίζω ότι έγιναν αρκετές αλλαγές στο πανεπιστήμιο μετά το 2002,οπότε επιφυλάσσομαι να δώσω πληροφορίες για τη διαδικασία να σε δεχτούν.Πάντως όσο αφορά τις εστίες του πανεπιστημίου είναι πολύ καλές,και βολικό να μένεις εντός του campus.Εγώ μόνο μια χρονιά επέλεξα να μείνω στην πόλη και το μετάνιωσα γιατί με κούρασε η καθημερινή μετακίνηση.Ανάλογα με τον τρόπο ζωής,κάνεις και τις επιλογές σου.
 

kos

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Δε ξέρω αν έχεις δει τα mail που σου έχω στείλει στο gmail αλλά όποτε μπορείς απάντησε μου.
 

paparazzi

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Ιανουάριος 2010

έξω χιονίζει και μέσα έχω τα καλοριφέρ και την θερμάστρα να μου κρατάνε ζεστή

καλησπέρα, το πόστ σου είναι πολύ ωραίο. Θέλω πολύ τη βοηθειά σου. Θέλω να σπουδάσω εδιμβούργο computer science, τελειώνω το καλοκαίρι και θα έχω βαθμό 7.25-7.35. το TOEFL θα το δώσω τέλη νοέμβρη και απο συστατικές θα είμαι οκ, θα έχω 3-4 και απο γνωστούς καθηγητές. έχω πιθανότητα να εισαχθώ? και επισης πότε είναι οι αιτήσεις? χίλια ευχαριστώ
 

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Blondeamon, (ή όποιοσδήποτε μπορεί) μήπως μπορείς κατά προσέγγιση να μου πεις πόσα ξοδεύει ένας φοιτητής το μήνα; Δεν εννοώ το ενοίκιο. Ήσουν πολύ κατατοπιστικός σ' αυτό το θέμα. Γενικά όμως φαγητό, μετακινήσεις , συγγράματα |(αν πρέπει να αγοράζεις) κλπ. Ξέρω ότι αυτό είναι σχετικό ανάλογα με τη ζωή που κάνεις αλλά δώσε μου αν μπορείς μια ιδέα. Πόσα δηλαδή ξοδεύει ένας μέσος φοιτητής. Ευχαριστώ πολύ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.418
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom