Ιρλανδία update πληροφορίες για Ιρλανδία 2012

fanh78

Member
Μηνύματα
30
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΞΕΡΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ-Ν.ΥΟΡΚΗ-ΤΑΥΛΑΝΔΗ
και όμως με airfrance εχω την carte d'embarquement μπροστα μου!
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
echo πανεμορφη η φωτογραφία σου άβαταρ!!Οχι καλέ εγω δεν είπα να μην πάει εκδρομη αν κάποιος θέλει.Εμεις δεν θέλαμε αυτή την στιγμή γιατι αποφασισαμε να κάνουμε στο μέλλον νέα εκδρομη με όλα τα γύρω εκτος Δουβλίνου!Αν κάποιος καλύπτει τον προυπολογισμό του με μιά και έξω όλη την Ιρλανδία κανένα πρόβλημα!Επισης να προσθέσω ότι οδηγουν ανάποδα οχι σαν εμάς και μερικά ξενοδοχεία εχουν μπρίζες με την εκέι τροφοδοσία ρεύματος.Αλλα ακόμα και αν ξεχάσετε να πάρετε μαζι σας μετατροπέα ρευματος πουλάνε παντου ακόμα και στα τουριστικά μαγαζια!Αυτο που μου έκανε εντύπωση είναι οτι δεν υπάρχουν τα κλασίκά περίπτερα όπως τα δικά μας και δεν είδα επισης και βενζινάδικα!που γεμίζουν τα αυτοκίνητα αραγε??????.....
thanks fanh :)
Εννοείται πως είναι δύσκολο κάποιος να καλύψει μια και εξω όλη την Ιρλανδία, πέρα από το κόστος θέλει και πολλές μέρες! Οποιος τυχερός μπορεί θα περάσει σίγουρα υπέροχα.. Αλλά και για 4-5 μέρες η γνώμη μου είναι να βγει κάποιος παραέξω.. Με τρένο ακόμα και στη διαδρομή θα δει υπέροχα τοπία.. Αν μπορεί να νοικιάσει και αυτοκίνητο ακόμα καλύτερα αλλά όπως λες και συ θέλει προσοχή στην ανάποδη οδήγηση..
 

fanh78

Member
Μηνύματα
30
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΞΕΡΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ-Ν.ΥΟΡΚΗ-ΤΑΥΛΑΝΔΗ
καλο μου έκο echo κοτοπουλάκι πάω να ξαπλωσω γιατι η ιρλανδια με την παγωνια μου έχει αφησει καταροη και δεν μπορω αλλο !!με σακάτεψε!!συμβουλή....(ευτυχως και ειχα μαζι μου αντιβιωση και ντεπον)παντα να εχουμε φαρμακειο μαζί μας γιατι άνθρωποι ειμαστε και να που την αρπαξα και την τελευταια μερα (ευτυχως )με επιασε ο λαιμος και το αυτί!!
 

fanh78

Member
Μηνύματα
30
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΞΕΡΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ-Ν.ΥΟΡΚΗ-ΤΑΥΛΑΝΔΗ
taver η κλμ και η ερφράνς ειναι η ιδια εταιρεια!Παντως η καρτα γραφει πανω έαρ φρανς!γιατι το ψάχνουμε όμως τοσο πολυ???προσπαθουμε να αποδειξουμε κάτι????
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
καλο μου έκο echo κοτοπουλάκι πάω να ξαπλωσω γιατι η ιρλανδια με την παγωνια μου έχει αφησει καταροη και δεν μπορω αλλο !!με σακάτεψε!!συμβουλή....(ευτυχως και ειχα μαζι μου αντιβιωση και ντεπον)παντα να εχουμε φαρμακειο μαζί μας γιατι άνθρωποι ειμαστε και να που την αρπαξα και την τελευταια μερα (ευτυχως )με επιασε ο λαιμος και το αυτί!!
Φανή κάνω ακριβώς το ίδιο και χειρότερα! Και όλοι με λένε υπερβολική αλλά όλοι σε μένα τρέχουν! Κάθε φορά μαζί μου, παυσίπονα, αντιβίωση, φαρμακο για τα αυτιά, για το στομάχι, αντιεμετικά, αντισταμινικά για αλλεργίες και αρκετά άλλα! Ευτυχώς δε μου έχουν πει ποτε τίποτα στον έλεγχο!

Το κοτοπουλάκι σε χαιρετάει και ευχεται περαστικά (και γω τα ίδια εχω.. Μας κυνηγάνε και δω οι ιώσεις..)
 

fanh78

Member
Μηνύματα
30
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΞΕΡΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ-Ν.ΥΟΡΚΗ-ΤΑΥΛΑΝΔΗ
Φανή κάνω ακριβώς το ίδιο και χειρότερα! Και όλοι με λένε υπερβολική αλλά όλοι σε μένα τρέχουν! Κάθε φορά μαζί μου, παυσίπονα, αντιβίωση, φαρμακο για τα αυτιά, για το στομάχι, αντιεμετικά, αντισταμινικά για αλλεργίες και αρκετά άλλα! Ευτυχώς δε μου έχουν πει ποτε τίποτα στον έλεγχο!

Το κοτοπουλάκι σε χαιρετάει και ευχεται περαστικά (και γω τα ίδια εχω.. Μας κυνηγάνε και δω οι ιώσεις..)
καλό μου κοτοπουλάκι που είσαι και ευγενικό καλα κάνεις!Ενα φαρμακείο δεν πάει χαμένο.Εγω τα βάζω μέσα στην βαλίτσα και μετα τα βγάζω εξω όταν παω χοτέλ.Γιατι φοβάμαι στον έλεγχο μη και μου τα πετάξουν.Και τσιρότα άντα έχω όλο και κάποιο παπουτσι θα μας χτυπήσει χαχαχαχα φιλάκια!!!κοτοπουλάκι!
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
καλό μου κοτοπουλάκι που είσαι και ευγενικό καλα κάνεις!Ενα φαρμακείο δεν πάει χαμένο.Εγω τα βάζω μέσα στην βαλίτσα και μετα τα βγάζω εξω όταν παω χοτέλ.Γιατι φοβάμαι στον έλεγχο μη και μου τα πετάξουν.Και τσιρότα άντα έχω όλο και κάποιο παπουτσι θα μας χτυπήσει χαχαχαχα φιλάκια!!!κοτοπουλάκι!
Τα κοτοπουλάκια φημίζονται για την ευγένεια τους :bleh:, χεχεχε! Εγώ έχω τα περισσότερα (τα πιο extreme) στη βαλίτσα και τα υπόλοιπα, τα πιο βασικά, μαζί μου μήπως και χρειαστούν στην αναμονή ή στη πτήση.. Ποτέ δε μου πέταξαν τπτ ευτυχώς.. Γιατί στο εξωτερικό τα περισσότερα ή έχουν άλλη ονομασία ή θέλουν συνταγή γιατρού και δε τα δίνουν.. Και για να επιστρέψω στο θέμα της Ιρλανδίας, όπως γράφω και στην ιστορία μου, το super απαραίτητο για το συγκεκριμένο ταξίδι ΟΛΟ το χρόνο είναι η ΠΟΛΥ ανθεκτική ομπρέλα (και αδιάβροχο μαζί ακόμα καλύτερα)! Εμείς αγοράσαμε από εκεί και μας έσπασαν τρεις (που φαινόντουσαν και καλές)..
 

fanh78

Member
Μηνύματα
30
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΞΕΡΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ-Ν.ΥΟΡΚΗ-ΤΑΥΛΑΝΔΗ
Τα κοτοπουλάκια φημίζονται για την ευγένεια τους :bleh:, χεχεχε! Εγώ έχω τα περισσότερα (τα πιο extreme) στη βαλίτσα και τα υπόλοιπα, τα πιο βασικά, μαζί μου μήπως και χρειαστούν στην αναμονή ή στη πτήση.. Ποτέ δε μου πέταξαν τπτ ευτυχώς.. Γιατί στο εξωτερικό τα περισσότερα ή έχουν άλλη ονομασία ή θέλουν συνταγή γιατρού και δε τα δίνουν.. Και για να επιστρέψω στο θέμα της Ιρλανδίας, όπως γράφω και στην ιστορία μου, το super απαραίτητο για το συγκεκριμένο ταξίδι ΟΛΟ το χρόνο είναι η ΠΟΛΥ ανθεκτική ομπρέλα (και αδιάβροχο μαζί ακόμα καλύτερα)! Εμείς αγοράσαμε από εκεί και μας έσπασαν τρεις (που φαινόντουσαν και καλές)..
να σου πω να γελασεις εμεις πηραμε ομπρελες απο εδω που ναι σαν μαγκουρες και δεν σπανε και γαλοτσες και για να γελασεις τωρα εβγαλε μεχρι και ηλιο και δεν τις χρειαστηκαμε αχχαχαχα και ειχαμε και αδιαβροχα και αντιανεμικα αχχαχαχα και ολα στραφη πηγανε αχχαχααχχαχαχ:bleh:
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
να σου πω να γελασεις εμεις πηραμε ομπρελες απο εδω που ναι σαν μαγκουρες και δεν σπανε και γαλοτσες και για να γελασεις τωρα εβγαλε μεχρι και ηλιο και δεν τις χρειαστηκαμε αχχαχαχα και ειχαμε και αδιαβροχα και αντιανεμικα αχχαχαχα και ολα στραφη πηγανε αχχαχααχχαχαχ:bleh:
Αυτο θα πει τύχη!!! :D Εμείς ιούνιο μήνα μόνο μία μέρα δεν έβρεξε.. Αλλά και σεις γαλότσες και αντιανεμικά, το παρακάνατε! :haha: Χαλάλι ομως το κουβάλημα! Ιρλανδία είναι αυτή!
 

fanh78

Member
Μηνύματα
30
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΞΕΡΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ-Ν.ΥΟΡΚΗ-ΤΑΥΛΑΝΔΗ
κοτοπουλάκιον!!!

Αυτο θα πει τύχη!!! :D Εμείς ιούνιο μήνα μόνο μία μέρα δεν έβρεξε.. Αλλά και σεις γαλότσες και αντιανεμικά, το παρακάνατε! :haha: Χαλάλι ομως το κουβάλημα! Ιρλανδία είναι αυτή!
---Mα μας είχανε τρομάξει!!βρέχει,πανικός ,σπάνε ομπρελες,πάρτε αδιαβροχα!!ευτυχως που δεν επιαναν χωρο γινοντουσαν λεπτα!Αλλα να παμε και την δευτερη ημερα να έχει εναν ηλιο ντάλα που οι ιρλανδοι είχαν βγει με κοντομάνικα?χαχααχχα αφου εβγαλα φωτος μηπως και δεν μας πιστευουν οτι εκανε ηλιο χααχχααχχα καλο ε???κοτοπουλακι μου βηχω με τσακισε η υγρασια!!σιγα σιγα παω στο κρεβατακι μου!!!:rolleyes:
 

fanh78

Member
Μηνύματα
30
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΞΕΡΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ-Ν.ΥΟΡΚΗ-ΤΑΥΛΑΝΔΗ
Και κάτι άλλο πάρα πολυ σημαντικό που ξέχασα να αναφέρω!Στο τσεκ ιν οταν κάναμε στο ξενοδοχειο μας ζητησαν μια πιστωτικη καρτα να κρατησουν απο εκει εγγυηση 100 ευρω σε περιπτωση που καναμε χρεωση στο μινι μπαρ!εμεις δεν εχουμε πιστωτικη και καλο ειναι ολοι στα ταξιδια εξωτερικου να εχουμε μια πριπέιντ καρτ που δεν είναι πιστωτικη και δεν έχεις κινδυνο και δωσαμε την προπληρωμενη καρτα που ειχαμε 100 ευρω εκει.Ετσι μας εκαναν απο εκει ενα μπλοκαρισμα 50 ευρω τελικά και τωρα που φυγαμε και δεν ειχαμε κανει εξτρα χρεωση στο μινι μπαρ σε λιγες μερες το ποσο αυτο θα εχει ξεμπλοκαριστει και θα μας ξανα-ανηκει!Το κανουν για ασφαλεια μαλλον καποιοι θα ειχαν φυγει απο τα ξενοδοχεια και θα ειχαν πει οτι δεν ειχαν κανει χρηση μινι-μπαρ ενω ειχαν κανει και θα το ανακαλυπταν μετα οι ξενοδοχοι!Θεωρω οτι το καλυτερο σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι να εχουμε προληρωμενες καρτες παρα πιστωτικες!Στην Αγγλια ειχα ψωνισει απο ενα μαγαζι στυλ ιντερ-σπορτ μεγαλη αλυσιδα αθλητικων και ειχα αγορασει με την προπληρωμενη κάρτα.Παρόλα αυτα μετα απο μηνες μου ηρθε ενα χαρτι απο το εξωτερικο απο την παγκοσμια υπηρεσια καρτων εξωτερικου οτι υπηρξε υποψια οτι η καρτα μου ειχε πεσει (θυμα) παραχαραξης και γιαυτο μου εστειλαν μια νεα!Ποσο μάλλον με τις πιστωτικες!Γιαυτο παιδια προληρωμενες χιλιες φορες,που δεν εχουν πιστωτικο οριο!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.068
Μέλη
38.911
Νεότερο μέλος
ell

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom