Volotea Volotea: Θεσσαλονίκη-Βενετία!

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Θα ρωτανε τι να κανουν αυτους που επαθαν το ιδιο με τη ryanair στις πτησεις προς βουδαπεστη!!

Αυτο που ειπε ο taver ειναι πολυ σωστο.Αλλα η,ατιμη,μικρη τιμη προκαλει και με τη σειρα μας,εμεις την τυχη μας!!
 

lilipoupoli

Member
Μηνύματα
50
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
βενετια
Ταξίδι-Όνειρο
παρισι
πολυ ωραια. καλά να παθω. εγω έχω κλείσει 3 εισητηρια για 31-3-12 με 2-4-12. τα έκλεισα την δευτέρα όλα ωραία καλά. έκλεισα και ξενοδοχειο. παρακαλώ αν ξερει κάποιος κάτι και μπορεί να με βοηθ.ησει ας το κάνει. να μη χάσω τουλάχιστον τα λεφτά μου και ΄να δω αν μπορω να ακυρώσω και το ξενοδοχειο. τι κανουμε σε τέτοιες περιπτώσεις? μόνο εγώ αγόρασα τελικά εισητήρια δεν υπαρχουν άλλοι από θεσσαλονίκη που αγορασαν να δούμε τι θα κάνουμε? η βολοτέα πάντως δεν μου έστειλε κάτι που να μου ακυρώνει τα εισητήρια.
 

alexnts

Member
Μηνύματα
5
Likes
6
πολυ ωραια. καλά να παθω. εγω έχω κλείσει 3 εισητηρια για 31-3-12 με 2-4-12. τα έκλεισα την δευτέρα όλα ωραία καλά. έκλεισα και ξενοδοχειο. παρακαλώ αν ξερει κάποιος κάτι και μπορεί να με βοηθ.ησει ας το κάνει. να μη χάσω τουλάχιστον τα λεφτά μου και ΄να δω αν μπορω να ακυρώσω και το ξενοδοχειο. τι κανουμε σε τέτοιες περιπτώσεις? μόνο εγώ αγόρασα τελικά εισητήρια δεν υπαρχουν άλλοι από θεσσαλονίκη που αγορασαν να δούμε τι θα κάνουμε? η βολοτέα πάντως δεν μου έστειλε κάτι που να μου ακυρώνει τα εισητήρια.
Ειχα κλεισει για 27 του μηνος. Με καλεσαν χθες στο απογευμα στο κινητο και μου ειπαν οτι για επιχειρησιακούς λόγους η πτήση ακυρώνεται. Θα κανουν επιστροφη χρημάτων και θα με ενημερώσουν και με email εκτος απο την τηλεφωνικη επικοινωνια.
Στην ανταπαντηση οτι εχω κλεισει ξενοδοχεια κτλ, μου ανέφεραν οτι λυπούνται πολυ.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Επίσης πρέπει να πουν ότι λυπούνται πολύ εκείνες και εκείνοι που μας έλεγαν πριν μέρες σε άλλα θέματα ότι μιζεριάζουμε όταν λέμε τα αυτονόητα για τις loco.

Γιατί λυπάμαι απίστευτα για τον κόσμο που γράφει στο φόρουμ μόνο και μόνο για να πει ότι ακόμα μια loco του χάλασε το ταξίδι, ενώ με τη σωστή ενημέρωση αυτό θα είχε αποφευχθεί.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
τι κόλλημα που έχετε όλοι σας να κλείνετε μουσεία, βαπορέτα, μήνες πριν το ταξίδι. Σας ακυρώνουν το ταξίδι (λόγο κάτι έγεινε) ε μη περειμένετε να σας πληρώσουν και από πάνω στα σπασμένα
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Η αλήθεια είναι ότι φλέρταρα κι εγώ σοβαρά με την ιδέα του τριημέρου του Αγ. Πνεύματος στη Βενετία - και με 38 ευρούλια πήγαιν' έλα, ε, και να τά'χανα (ή, έστω τα 28) δε θά'σκαγα και πολύ. Έλα όμως που τα ξενοδοχεία που ήθελα ή δεν είχαν δωμάτια ή οι τιμές τους ήταν στο Θεό, οπότε επικράτησαν σωφρονέστερες σκέψεις και τα χρήματα που θα ξοδεύονταν μέσα σε 2 ημέρες / τρεις νύχτες στην (ωραία, δε λέω, αλλά γνωστη) Βενετία για διαμονή και φαγητό, αναμένεται να εκθυλακωθούν και να ξοδευθούν για τον ίδιο σκοπό αλλά για 3 ολόκληρες εβδομάδες στην Ασία - πλήρεις νέων εικόνων! :D

Εκ των υστέρων, φαίνεται ότι πράγματι ήταν σοφή η σκέψη... :cool:
 

alexnts

Member
Μηνύματα
5
Likes
6
Γιατί λυπάμαι απίστευτα για τον κόσμο που γράφει στο φόρουμ μόνο και μόνο για να πει ότι ακόμα μια loco του χάλασε το ταξίδι, ενώ με τη σωστή ενημέρωση αυτό θα είχε αποφευχθεί.
τι κόλλημα που έχετε όλοι σας να κλείνετε μουσεία, βαπορέτα, μήνες πριν το ταξίδι. Σας ακυρώνουν το ταξίδι (λόγο κάτι έγεινε) ε μη περειμένετε να σας πληρώσουν και από πάνω στα σπασμένα
Παιδες να φανταστω οτι δεν αναφερεστε στο ποστ μου..

Το λεω αυτο γιατι δεν μπορω να διακρινω πισω απο τις 5 γραμμες που εγραψα την "αναμονη" μου για να μου πληρωσουν τα σπασμενα, οπως επισης δεν εγραψα στο forum να γκρινιαξω για την κακη low cost που μου χάλασε το ταξιδι.
Εγραψα για να απαντησω στον χρήστη lilipoupoli σχετικά με αυτους που αγορασαν εισητηρια για Απριλιο - Μαιο.
Επανω σε αυτο, θα ήθελα να τονισω οτι η κακή Low cost με ξαναπηρε για να μου πει οτι η επιστροφη των χρηματων θα ολοκληρωθει μεσα στην επόμενη εβδομαδα.

@ThanasisU2. Φιλε μου δεν λέγεται "κολλημα" . Οργανωση λέγεται.
Αρκει βεβαιως να έχεις free cancellation just in case.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
ναι δε λέω, άλλα πχ ξενοδοχεία πάντα κλείνω με free cancellation γιατί πολλά μπορούν να συμβούν
όσο για μουσεία ποτέ δε κλείνω μέσω νετ μήνες πριν (μόνο αν πρόκειτε για σούπερ έκθεση), πάρα μόνο κλείνω εισιτήρια για ποδόσφαιρο και συναυλίες, γιατί ξέρω αν δε πάω, θα τα πουλήσω εύκολα
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
τι κόλλημα που έχετε όλοι σας να κλείνετε μουσεία, βαπορέτα, μήνες πριν το ταξίδι. Σας ακυρώνουν το ταξίδι (λόγο κάτι έγεινε) ε μη περειμένετε να σας πληρώσουν και από πάνω στα σπασμένα
Ξενοδοχεία, τρένα και ενδιάμεσες πτήσεις όμως πρέπει να κλειστούν νωρίτερα. Γιατι αν δεν κλείσεις μη επιστρέψιμη χρέωση για το ξενοδοχείο κατά πάσα πιθανότητα θα εξατμιστεί το όφελος απ' το μειωμένο αεροπορικό εισιτήριο. Επίσης το ίδιο ισχύει για εισιτήρια τρένων ή για εισιτήρια ενδιάμεσων πτήσεων.

Πόσο πιο κατανοητό πρέπει να γίνει ότι επιλέγοντας ένα φθηνό εισιτήριο με loco γλιτώνεις μεν αρχικά μερικές δεκάδες ευρώ αλλά έπειτα τα χάνεις πληρώνοντας ακριβότερες τιμές σε ξενοδοχεία, ακριβότερα εισιτήρια σε τρένα και επιπλέον κινδυνεύεις να μην πετάξεις καν γιατί η loco δεν άγγιξε τις πληρότητες που ήθελε?
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.751
Γιατί λυπάμαι απίστευτα για τον κόσμο που γράφει στο φόρουμ μόνο και μόνο για να πει ότι ακόμα μια loco του χάλασε το ταξίδι,
Ενω τον κοσμο που ταξιδευει με μη λοκο δεν τους λυπασαι καθολου.ε;
Εμ βεβαια στις μη λοκο δεν υπαρχουν ουτε αλλαγες δρομολογιων ουτε
ακυρωσεις πτησεων.
Αυτα συμβαινουν μονο στις λοκο.:roll:
Υ.γ
Οταν καποιος περιμενει να βγει καποια προσφορα στα 100 ευρω
για να παει στην Βενετια με κανονικη εταιρια,αυτος που θα εχει επιλεξει
την Βολοτεα θα εχει παει 5 φορες και θα του περισσεψουν 5 ευρω για
φυστικια.;)
Ακυρωσεις και αλλαγες κανουν ολες οι εταιριες.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Οταν καποιος περιμενει να βγει καποια προσφορα στα 100 ευρω για να παει στην Βενετια με κανονικη εταιρια,αυτος που θα εχει επιλεξει
την Βολοτεα θα εχει παει 5 φορες και θα του περισσεψουν 5 ευρω για
φυστικια.;)
Εννοείς ότι μπορεί να πάει 5 φόρες ή μπορεί και να μην πάει, είναι απλά θέμα τύχης.
 

alexnts

Member
Μηνύματα
5
Likes
6
Ξενοδοχεία, τρένα και ενδιάμεσες πτήσεις όμως πρέπει να κλειστούν νωρίτερα. Γιατι αν δεν κλείσεις μη επιστρέψιμη χρέωση για το ξενοδοχείο κατά πάσα πιθανότητα θα εξατμιστεί το όφελος απ' το μειωμένο αεροπορικό εισιτήριο. Επίσης το ίδιο ισχύει για εισιτήρια τρένων ή για εισιτήρια ενδιάμεσων πτήσεων.
Ειδικα για το ξενοδοχειο εχω την ενσταση μου.
Πολλα booking sites σου δινουν Free cancelation στην τιμη που σου δινει το booking.com "non refundable" τιμη. (μιλάω κυρίως για το otel.com και το dhr.com)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom