Volotea Volotea: Θεσσαλονίκη-Βενετία!

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Εννοείς ότι μπορεί να πάει 5 φόρες ή μπορεί και να μην πάει, είναι απλά θέμα τύχης.
Σαφεστατα,ειναι μια καινουρια εταιρια που δεν την γνωριζουμε.
Aν ομως ειναι ενταξει εξακολουθει το 5-1
υγ
Καποιοι ειχαν κλεισει καποιες προσφορες με ΟΑ για Αμστερνταμ, σ αυτους
δεν χαθηκαν οι διακοπες τους;
Α,ξεχασα εσυ στεναχωριεσαι μονο γι αυτους που ταξιδευουν με λοκο.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κόσμου
Τα ίδια και τα ίδια θα λέμε σε κάθε σχετικό θέμα; North όπως αναγνωρίζουμε όλα τα αρνητικά των low, δε θα πάθαινες τίποτα αν αναγνώριζες μια φορά και τα θετικά. Ας συμφωνήσουμε να βάζουμε μια μίνι περίληψη σε κάθε παρόμοιο θέμα να τελειώνουμε. Ας πούμε:

"Όσοι κλείνετε με low ρισκάρετε να έχετε λιγότερα δικαιώματα σε περίπτωση που κάτσει στραβή στην πτήση και πρέπει να προσέχετε ότι λάβατε υπ'όψιν όλες τις παράπλευρες χρεώσεις και το ενδεχόμενο απομακρυσμένου αεροδρομίου/περίεργων ωραρίων πτήσης. Επίσης στις καινούριες low cost προσέχουμε γιατί δε ξέρουμε καν τι καπνό φουμάρουν."

Να το βάζουμε αυτό πασπαρτού και να μη λέμε τα ίδια κάθε φορά; Γιατί αλλιώς θα αρχίσουμε πάλι να λέμε ότι εγώ πέταξα τις τελευταίες 16 συνεχόμενες φορές με low και ακυρώθηκε μόνο μία πτήση - ενώ στην easy πλήρωσα 2 ευρώ και ήπια και καφέ starbucks αντί για τη δωρεάν αηδία που πίνω συνήθως, εσύ να λες ότι σου ακυρώθηκαν όλες και δε σου έδωσαν και φυστίκια, και πάει λέγοντας.

*ALEXNTS όπως βλέπεις δεν αναφερόταν σε σένα τα ποστς, απλώς είναι μια συζήτηση που τους τελευταίους μήνες πάει από τόπικ σε τόπικ και δε λέει να τελειώσει ποτέ.
 

GeorgeD

Member
Μηνύματα
240
Likes
44
Η εταιρεία φαίνεται ότι αλλάζει σχέδια έναρξης της πτήσης για Θεσσαλονίκη και από 24 Απριλίου το μεταθέτει στις 2 Ιουνίου.
Αυτοί που ήδη έκλεισαν για Απρίλιο - Μάιο άραγε τι θα γίνουν?

Επίσης σύμφωνα με άρθρο της Voria.gr θα προσθέσει και έξι ελληνικά νησιά: Κέρκυρα, Ηράκλειο, Κω, Μύκονο, Ρόδο και Σαντορίνη.

Δείτε το σχετικό άρθρο
VORIA.gr - Η οικονομική e-εφημερίδα
Έχουν ήδη προστεθεί και τα 6 νησιά στην μηχανή αναζήτησης.
 

lilipoupoli

Member
Μηνύματα
50
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
βενετια
Ονειρεμένο Ταξίδι
παρισι
Παιδες να φανταστω οτι δεν αναφερεστε στο ποστ μου..

Το λεω αυτο γιατι δεν μπορω να διακρινω πισω απο τις 5 γραμμες που εγραψα την "αναμονη" μου για να μου πληρωσουν τα σπασμενα, οπως επισης δεν εγραψα στο forum να γκρινιαξω για την κακη low cost που μου χάλασε το ταξιδι.
Εγραψα για να απαντησω στον χρήστη lilipoupoli σχετικά με αυτους που αγορασαν εισητηρια για Απριλιο - Μαιο.
Επανω σε αυτο, θα ήθελα να τονισω οτι η κακή Low cost με ξαναπηρε για να μου πει οτι η επιστροφη των χρηματων θα ολοκληρωθει μεσα στην επόμενη εβδομαδα.

@ThanasisU2. Φιλε μου δεν λέγεται "κολλημα" . Οργανωση λέγεται.
Αρκει βεβαιως να έχεις free cancellation just in case.
εμένα πάντως χθες μου στείλανε ένα μαιλ που λέει ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου αλλ΄τίποτα μέχρι τώρα
 

lilipoupoli

Member
Μηνύματα
50
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
βενετια
Ονειρεμένο Ταξίδι
παρισι
δεν έχω βρει ακόμα λύση για το θέμα μου. έχω προπληρώσει και το ξενοδοχείο. Αν κάποιος πάρει τα λεφτά το πίσω να μου πει, γιατί εμένα 3 άτομα με βαλίτσες το ποσό δεν ήταν και 50 ευρω.. έφτανε τα 200.
 

lilipoupoli

Member
Μηνύματα
50
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
βενετια
Ονειρεμένο Ταξίδι
παρισι
αν ενδιαφέρετε πραγματικά κανείς για το θέμα μας που είναι η volotea και όχι οι προσωπικες σας διαμάχες... για όποιον τελικά ενδιαφέρετε η volotea σήμερα το απόγευμα με κάλεσε στο τηλέφωνο και μου είπε ότι σε λίγες μέρες θα πάρω πίσω υα λεφτά μου. τώρα να δώ τι θα κάνω με το ξενοδοχείο και τα άλλα...
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
lilipoupoli πραγματικα χαιρομαι για την εκβαση αυτη.
Σου ευχομαι να πανε ολα καλα.Ναι εμεις ενδιαφερομαστε να μαθουμε νεα
γι αυτην την καινουρια εταιρια.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.936
Likes
40.784
Υπάρχει κανένα νέο σχετικά με την εταιρεία; Μετά τα προβλήματα που αναφέρθηκαν πετάει κανονικά; Πέταξε κανείς από το forum;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.936
Likes
40.784
Προσφορά εισιτήρια με 9 ευρώ για αναχωρήσεις σε επιλεγμένες ημερομηνίες Ιουνίου και Ιουλίου από Θεσσαλονίκη για Βενετία με τη Volotea! Δυστυχώς, όχι ίδιες τιμές και για επιστροφή.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.753
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom