Volotea Volotea

nikoslet

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Καλησπέρα στην παρέα. Βρίσκομα στο στάδιο της εκτύπωσης των boarding pass για ταξίδι Αθήνα-Ντουμπρόβνικ και μου ζητάει ταξιδιωτικά έγγραφα. Στις επιλογές υπάρχεις έγγραφο ΕΕΑ, διαβατήριο, βίζα. Το ΕΕΑ είναι η ταυτότητα; Και αν όντως είναι η ταυτότητα τι συμπληρώνω στην ημερομηνία λήξης;
PictureThis_screenshot_20220404_170415.jpg
 

tham

Member
Μηνύματα
62
Likes
62
Καλησπέρα στην παρέα. Βρίσκομα στο στάδιο της εκτύπωσης των boarding pass για ταξίδι Αθήνα-Ντουμπρόβνικ και μου ζητάει ταξιδιωτικά έγγραφα. Στις επιλογές υπάρχεις έγγραφο ΕΕΑ, διαβατήριο, βίζα. Το ΕΕΑ είναι η ταυτότητα; Και αν όντως είναι η ταυτότητα τι συμπληρώνω στην ημερομηνία λήξης; View attachment 391859
15 χρονια απο την ημερομηνια εκδοσης της
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.077
Likes
2.493
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Είναι όμως όντως η ταυτότητα το έγγραφο ΕΕΑ;
Υπάρχει δυνατότητα να το κάνεις να το εμφανίζει στα Αγγλικά? Από εκεί θα καταλάβεις γιατί η μετάφραση στα Ελληνικά στο σάιτ της Volotea είναι "αυτόματη" (Google translate) και κάνει τρανταχτά λάθη (τι έχουν δει τα ματάκια μου)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.046
Likes
41.103
Γενεθλια Volotea, πτησεις με 5 ευρω για Τορινο, Μπαρι, Βερονα, Σαντορινη.
Αδικια που εκλεισα πιο ακριβα, κατεβηκε στα 5 ευρω η ημερομηνια που εκλεισα με το δωρεαν credit απο τον χειμωνα. Μπορουσα να κλεισω 13 εισιτηρια με 65 ευρω.
Δοκιμαστε και αν δινει δωρεαν credit η εφαρμογη για την επομενη πτηση, της επιστροφης.
 
Last edited:

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.790
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Γενεθλια Volotea, πτησεις με 5 ευρω για Τορινο και Μπαρι.
Αδικια που εκλεισα πιο ακριβα, κατεβηκε στα 5 ευρω η ημερομηνια που εκλεισα με το δωρεαν credit απο τον χειμωνα. Μπορουσα να κλεισω 13 εισιτηρια με 65 ευρω.
Δοκιμαστε και αν δινει δωρεαν credit η εφαρμογη για την επομενη πτηση, της επιστροφης.
Να φορτωνε και το σαητ της.... μια ωρα προσπαθω
 

nikoslet

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Υπάρχει δυνατότητα να το κάνεις να το εμφανίζει στα Αγγλικά? Από εκεί θα καταλάβεις γιατί η μετάφραση στα Ελληνικά στο σάιτ της Volotea είναι "αυτόματη" (Google translate) και κάνει τρανταχτά λάθη (τι έχουν δει τα ματάκια μου)
Σε ευχαριστώ άπειρα. Όντως αυτος ήταν ο λόγος. Στα αγγλικά εμφανίζεται όντως ως ID CARD. Να σαι καλα!!
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.790
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Δύο καλά μου έκανε η Volotea σε διάστημα 1 μήνα.

1) Γράφτηκα στο megavolotea τον Φλεβάρη τότε που είχε προσφορά για 20 ευρώ το χρόνο, ενώ κανονικά είναι 50. Για κάποιο λόγο, ενώ είχα πατήσει πληρωμή, το σάιτ το δέχτηκε σαν trial 1 μήνα που μετά θα ήταν συνδρομή ενός χρόνου με την κανονική τιμή (δηλαδή 50). Επικοινωνήσαμε με 2 e-mails με το τμήμα εξυπηρέτησης και μετά από κανα 2βδομαδο είδα επιστροφή 30 ευρώ στον λογαριασμό μου.

2) Μου είχαν δώσει δωρεάν voucher 25 ευρώ το Νοέμβρη και έκλεισα πτήση 24 ευρώ για Απρίλη την οποία την ακύρωσαν. Δε με βόλευε κανένα δρομολόγιο από το +-7 μέρες που έδιναν σαν αλλαγή του εισιτηρίου χωρίς χρέωση. Όπως επίσης, δεν μου έδιναν πίσω στο 120% την αξία του εισιτηρίου σε καινούριο voucher γιατί ήταν εισιτήριο από προωθητικό voucher.

Μετά από 2 e-mails , έστειλαν καινούριο voucher αξίας 30 ευρώ με διάρκεια 1 χρόνο.

Και στις 2 περιπτώσεις δε περίμενα ότι θα έβγαζα άκρη, αλλά τελικά έγινε δουλειά. Well done Volotea!
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.022
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom