EasyJet Wizz Air Wizz air, Easyjet - Αεροδρόμιο Καβάλας

giorgtsi

Member
Μηνύματα
291
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
New York
Άρα με λίγα λόγια θα πληρώσετε το κτελ μέχρι τη Καβάλα + 30€ Ταξάκι. Μήπως είναι καλύτερα να αγκαρέψετε κάποιο φίλο να σας πετάξει από Θεσσαλονίκη ειδικά αν έχει και υγραέριο τζάμπα θα σας βγει. Θα με κάνετε να αρχίσω δρομολόγια πειρατικού Ταξί! :lol:
Παρεπιπτόντως αν γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιο πάρκιγκ με χαμηλή χρέωση στο αεροδρόμιο ας μας ενημερώσει...
Το σκεφτηκαμε απλά ήμασταν 6 άτομα και θα χρειαζόμασταν 2 αμάξια και ήταν δύσκολο να τα βρούμε. Ευτυχώς γυρίσαμε δωρεάν
 

giorgtsi

Member
Μηνύματα
291
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
New York
Εχω βρει τον παρακατω αριθμο που διαβασα πως ειναι για αστικο κτελ απο θεσσαλονικη κατευθειαν στο αεροδρομιο καβαλας...2310595422...λογω δουλειας δεν εχω παρει τηλ ακομα αλλα θα παρω μεσα στην βδομαδα καθως εμεις θα παμε 17/1 αν ξερει κατι καποιος ας μας ενημερωσει
Σου απάντησα και πιο πάνω πήραμε με την παρέα μου στα τηλέφωνα που γράφει και μας είπαν ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο τα λεωφορεία τα βάζουν εταιρίες και ειναι δωρεάν, μπορεί να μπει οποιοσδήποτε δεν μας ελεγξαν καν το εισιτήριο. Εμείς το πήραμε από αεροδρόμιο Καβάλας για αεροδρόμιο ,δεν γνωρίζω αν ισχύει και το αντίθετο
 

tsip

Member
Μηνύματα
47
Likes
24
Σου απάντησα και πιο πάνω πήραμε με την παρέα μου στα τηλέφωνα που γράφει και μας είπαν ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο τα λεωφορεία τα βάζουν εταιρίες και ειναι δωρεάν, μπορεί να μπει οποιοσδήποτε δεν μας ελεγξαν καν το εισιτήριο. Εμείς το πήραμε από αεροδρόμιο Καβάλας για αεροδρόμιο ,δεν γνωρίζω αν ισχύει και το αντίθετο
Α sorry δεν το καταλαβα γιατι εγραψες πως σου ειπαν πως ειναι παραπληροφορηση αλλα το γραφουν στην σελιδα τους πως πανε απο θεσσαλονικη κατευθειαν στο αεροδρομιο καβαλας με εξτρα χρεωση κ μου εκανε εντυπωση...τεσπα φανταζομαι δεν θα βγαλω ουτε γω ακρη μαζι τους αρα μαλλον κ μεις με κτελ κ απο κει ταξι για το αεροδρομιο της καβαλας(να υποθεσω δεν χρειαζεται να καλεσω ταξι αλλα θα βρω πολλα στα κτελ ετσι?)
 

giorgtsi

Member
Μηνύματα
291
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
New York
Α sorry δεν το καταλαβα γιατι εγραψες πως σου ειπαν πως ειναι παραπληροφορηση αλλα το γραφουν στην σελιδα τους πως πανε απο θεσσαλονικη κατευθειαν στο αεροδρομιο καβαλας με εξτρα χρεωση κ μου εκανε εντυπωση...τεσπα φανταζομαι δεν θα βγαλω ουτε γω ακρη μαζι τους αρα μαλλον κ μεις με κτελ κ απο κει ταξι για το αεροδρομιο της καβαλας(να υποθεσω δεν χρειαζεται να καλεσω ταξι αλλα θα βρω πολλα στα κτελ ετσι?)
Ναι έχει πολλά στα κτελ δεν θα έχεις θέμα και μετά για την επιστροφή σου έχει τα δωρεάν λεωφορεία στο αεροδρόμιο.

Εμείς τουλάχιστον αυτό κάναμε.Αν γνωρίζει κάποιος να πει στα σίγουρα αν εχει δωρεάν μεταφορά από Θεσσαλονίκη προς Καβάλα ας το πει
 
Last edited by a moderator:

tsip

Member
Μηνύματα
47
Likes
24
Ναι έχει πολλά στα κτελ δεν θα έχεις θέμα και μετά για την επιστροφή σου έχει τα δωρεάν λεωφορεία στο αεροδρόμιο.

Εμείς τουλάχιστον αυτό κάναμε.Αν γνωρίζει κάποιος να πει στα σίγουρα αν εχει δωρεάν μεταφορά από Θεσσαλονίκη προς Καβάλα ας το πει
Οκ σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια
 

giorgtsi

Member
Μηνύματα
291
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
New York
σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια...η αλήθεια είναι πως το έχει πάρει το μάτι μου κάπου πως το 100Ε δεν ισχύει με την κάρτα των μέσων (δεν θυμάμαι αν είναι στον οδηγό του vagar ή κάπου αλλού) και για αυτό σκέφτηκα πως θα χρησιμοποιήσουμε το 200Ε απλά δεν ήξερα εάν θα έχει τέτοια ώρα για την επιστροφή, αλλά όπως αναφέρουν τα παιδιά πιο πάνω θα έχει και μετρό και το 200Ε κανονικά εκείνη την ώρα, επομένως, δεν θα έχουμε πρόβλημα. Από Καβάλα φύγατε και σεις ε?
Θα είσαι κομπλέ με τις ώρες μην αγχώνεσαι.Ναι και εμείς από Καβάλα φύγαμε.Νομίζω έχουμε ξαναμιλήσει και σε άλλο θέμα του φόρουμ εκείνο που έλεγε για το αεροδρόμιο της Καβάλας.Σου είχα πει πως πήγαμε αλλά και πως γυρίσαμε,έχει λίγο ταλαιπωρία αλλά θα δεις τόσες ωραίες εικόνες και μέρη που στο τέλος θα μείνουν μόνο αυτά.Εύχομαι να περάσεις υπέροχα!!!
 

tsip

Member
Μηνύματα
47
Likes
24
Θα είσαι κομπλέ με τις ώρες μην αγχώνεσαι.Ναι και εμείς από Καβάλα φύγαμε.Νομίζω έχουμε ξαναμιλήσει και σε άλλο θέμα του φόρουμ εκείνο που έλεγε για το αεροδρόμιο της Καβάλας.Σου είχα πει πως πήγαμε αλλά και πως γυρίσαμε,έχει λίγο ταλαιπωρία αλλά θα δεις τόσες ωραίες εικόνες και μέρη που στο τέλος θα μείνουν μόνο αυτά.Εύχομαι να περάσεις υπέροχα!!!
ναι όντως μιλήσαμε και στο θέμα του αεροδρομίου έχεις δίκιο...με τα κτελ καβάλας που μίλησα μου είπαν πως υπάρχει και η επιλογή να πας από Καβάλα στην Χρυσούπολη (έχει συχνά διαδρομές) και από εκεί επειδή είναι κοντά να πάρεις ταξί αλλά υπάρχει και λεωφορείο από τα κτελ καβάλας για το αεροδρόμιο το οποίο, όμως, έχει μόνο 2 διαδρομές (10 το πρωί και 6+ το απόγευμα) οι οποίες, όμως, δεν μας βολεύουν και για αυτό μάλλον θα πάρουμε και εμείς ταξί 30+ ευρώ από τα κτελ της καβάλας (αν δεν βολέψει αυτό με την Χρυσούπολη που απλά φαντάζομαι γλιτώνεις το 30ευρω)
 

giorgtsi

Member
Μηνύματα
291
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
New York
ναι όντως μιλήσαμε και στο θέμα του αεροδρομίου έχεις δίκιο...με τα κτελ καβάλας που μίλησα μου είπαν πως υπάρχει και η επιλογή να πας από Καβάλα στην Χρυσούπολη (έχει συχνά διαδρομές) και από εκεί επειδή είναι κοντά να πάρεις ταξί αλλά υπάρχει και λεωφορείο από τα κτελ καβάλας για το αεροδρόμιο το οποίο, όμως, έχει μόνο 2 διαδρομές (10 το πρωί και 6+ το απόγευμα) οι οποίες, όμως, δεν μας βολεύουν και για αυτό μάλλον θα πάρουμε και εμείς ταξί 30+ ευρώ από τα κτελ της καβάλας (αν δεν βολέψει αυτό με την Χρυσούπολη που απλά φαντάζομαι γλιτώνεις το 30ευρω)
Και εμάς μας είχαν πει ακριβώς τα ίδια.Μόνο που το λεωφορείο που βάζουν από τα ΚΤΕΛ Καβάλας απευθείας για αεροδρόμιο είναι μόνο για την πτήση της Αθήνας έτσι μου είχαν πει χωρίς να διευκρινίσει αν επιτρέπεται να εξυπηρετηθούν άλλοι επιβάτες.Μετά αυτό για την Χρυσούπολη το βρήκαμε λίγο ριψοκίνδυνο από άποψη χρόνου οπότε το αποφύγαμε και πήραμε ταξί απευθείας από Καβάλα.
 

tsip

Member
Μηνύματα
47
Likes
24
Και εμάς μας είχαν πει ακριβώς τα ίδια.Μόνο που το λεωφορείο που βάζουν από τα ΚΤΕΛ Καβάλας απευθείας για αεροδρόμιο είναι μόνο για την πτήση της Αθήνας έτσι μου είχαν πει χωρίς να διευκρινίσει αν επιτρέπεται να εξυπηρετηθούν άλλοι επιβάτες.Μετά αυτό για την Χρυσούπολη το βρήκαμε λίγο ριψοκίνδυνο από άποψη χρόνου οπότε το αποφύγαμε και πήραμε ταξί απευθείας από Καβάλα.
Ναι και μεις θα επιλεξουμε την Χρυσουπολη μονο αν δουμε πως υπαρχει χρονος αλλιως στην επιστροφη που θα επιστρεψουνε νωρις και θα εχουμε ολη την ημερα μπροστα μας....
 
Last edited by a moderator:

kavou

Member
Μηνύματα
23
Likes
2
Καλησπερα. Θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις πως μπορω να παω απο θεσσαλονικη στο αεροδρομιο της καβαλας για πτηση προς μαντσεστερ τωρα που δεν εχει πτησεις η easyjet απο το αεροδρομιο θεσσαλονικης. Μια λυση ειναι με κτελ μεχρι καβαλα, αλλα μετα πως παω μεχρι το αεροδρομιο;; Υπαρχει καποιο μεσο.;; Αν υπαρχει καποιος που μπορει να βοηθησει . Ευχαριστω!
 

giorgtsi

Member
Μηνύματα
291
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
New York
Καλησπέρα εγώ τον Δεκέμβρη που ταξίδευα με wizzair για Βουδαπέστη μου μετέφεραν την πτήση στην Καβάλα.Πήγα από Θεσσαλονίκη με ΚΤΕΛ στην Καβάλα.Μετά από εκεί η μόνη επιλογή είναι το ταξί.Είχαμε κλείσει κούρσα με 30 ευρώ αντι για 35 που γράφει στο σαιτ του αεροδρομίου αλλά ένας φίλος μου πρόσεξε σε κατάλογο στο ταξί την τιμή 24-26 τέλος πάντων έτσι κ αλλίως δεν έχει μεγάλη διαφορά με τα 30 (μάλλον μας πήραν παραπάνω επειδή είχαμε κανονισμένη κούρσα).Η άλλη επιλογή είναι η εξής:από τα ΚΤΕΛ Καβάλας έχει λεωφορείο τύπου ΚΤΕΛ το οποίο πηγαίνει αεροδρόμιο με 5 ευρώ (δεν δικαιούμαστε έκπτωση με κάποιο πάσο) και κάνει περίπου 25 λεπτά ωστόσο είναι νομίζω ένα δρομολόγιο την ημέρα στις 10:00 και αυτό γιατί είναι για την πτήση της aegean που πάει στην Αθήνα έτσι μας είπε ο υπάλληλος στα ΚΤΕΛ Καβάλας όταν πήραμε να ρωτήσουμε.Αυτό που δεν διευκρίνισε είναι αν κάποιος άλλος επιβάτης από άλλη πτήση δικαιούται να επιβιβαστεί στο συγκεκριμένο δρομολόγιο.Επιπλέον,επειδή κάποιος γνωστός μου ταξιδεύει με easyjet τις επόμενες ημέρες από Καβάλα μου είπε πως θα τους μεταφέρουν με δωρεάν λεωφορείο από το Αεροδρόμιο Μακεδονία στο αεροδρόμιο της Καβάλας αλλά έχει κλείσει τα εισιτήρια αρκετούς μήνες πριν και γ αυτό μπορεί η εταιρία να φρόντισε την μεταφορά (τον έχουν στείλει μειλ οπότε τσέκαρε και εσύ μήπως γίνει κάτι).Επειδή ψαχνόμουν κ εγώ για την συγκεκριμένη εταιρία για εισιτήρια από Καβάλα επικοινώνησα με ανθρώπους της easyjet και μου είπαν πως η εταιρία δεν παρέχει δωρεάν μεταφορά από αεροδρόμιο Μακεδονία σε αεροδρόμιο Καβάλας οπότε την μεταφορά πιθανό να την έχουν αναλάβει τα 2 αεροδρόμια ή και το ένα.Το λέω γιατί εμείς όταν γυρίσαμε από Βουδαπέστη και προσγειωθήκαμε Καβάλα είχε δωρεάν μεταφορά από αεροδρόμιο Καβάλας στο αεροδρόμιο Θεσσαλονίκης (κάποια δρομολόγια πήγαιναν μάλιστα και ΚΤΕΛ Θεσσαλονίκης) δεν ξέρω όμως αυτό αν έγινε επειδή ήταν και περίοδος Χριστουγέννων.Ας πουν και άλλα άτομα την εμπειρία τους ή και εσύ αν μπορείς να το ψάξεις περισσότερο πάρε στο αεροδρόμιο Καβάλας μήπως και βγάλεις άκρη.Αλλίως αν δεν μπορείς να αποφύγεις να πληρώσεις προτείνω ως καλύτερη λύση το ταξί ειδικά αμα είστε 3-4 άτομα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.635
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom