Wizz Air Wizzair Χειραποσκευή

fenianoe

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Δεν έχει σημασία ποιο είναι το μηκος/πλάτος/ύψος. Δεν τους νοιάζει.
Αυτό που εκλεισες, που πλήρωσες έξτρα λέει διαστάσεις η λέει και κιλά;
Είναι αποσκευή παράδοσης 10κιλων . Τους έστειλα και μήνυμα για διευκρινηση και μου είπαν αυτό: Dear Fenia, the carry-on bag should fit into 40x30x20cm and the checked-in luggage should not exceed 149x119x171cm.
Τους απάντησα ότι έχω μια βαλίτσα με τις παραπάνω διαστάσεις που προανέφερα και μου είπαν ότι είναι οκ να μην ανησυχώ !
 
Μηνύματα
410
Likes
1.351
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Καλησπέρα φίλοι συνταξιδιώτες,
τον Μάρτιο του 19 πετάω με wizzair για Λονδίνο και με πήγαινε και με έλα όπου έκλεισα εισητήρια για 4 άτομα απο το site της Κiwi.To θεμα είναι ότι έκλεισα εισητήρια αλλά παρατήρησα και ήδη ήταν αργά οτι η wizz air δεν δεχεται αποσκευες δωρεαν και ηταν 20 ευρω επιπλεον για χειραποσκευη που θα παρουμε μαζι μας πανω.Τωρα εκλεισα τα εισητηρια χωρις προσωπικη χειραποσκευη.Μπορω οταν φτασει η ωρα του check in ή ακομα και τωρα να προσθεσω τις βαλιτσες ή να το κανω την στιγμη που θα παω στο αεροδρομιο? Ειναι πολυ παραπανω απο κοντα οποιος εχει πεταξει με την εταιρεια αυτή ,υπαρχει καποιο τηλεφωνο επικοινωνιας της εταιρειας ωστε να με βοηθησει να δουμε τα εισητηρια μου?
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Καλησπέρα φίλοι συνταξιδιώτες,
τον Μάρτιο του 19 πετάω με wizzair για Λονδίνο και με πήγαινε και με έλα όπου έκλεισα εισητήρια για 4 άτομα απο το site της Κiwi.To θεμα είναι ότι έκλεισα εισητήρια αλλά παρατήρησα και ήδη ήταν αργά οτι η wizz air δεν δεχεται αποσκευες δωρεαν και ηταν 20 ευρω επιπλεον για χειραποσκευη που θα παρουμε μαζι μας πανω.Τωρα εκλεισα τα εισητηρια χωρις προσωπικη χειραποσκευη.Μπορω οταν φτασει η ωρα του check in ή ακομα και τωρα να προσθεσω τις βαλιτσες ή να το κανω την στιγμη που θα παω στο αεροδρομιο? Ειναι πολυ παραπανω απο κοντα οποιος εχει πεταξει με την εταιρεια αυτή ,υπαρχει καποιο τηλεφωνο επικοινωνιας της εταιρειας ωστε να με βοηθησει να δουμε τα εισητηρια μου?
Οι ερωτήσεις σου βρίσκουν απαντήσεις εδώ: https://wizzair.com/en-gb/information-and-services/prices-discounts/all-services-fees#/
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Καλησπέρα φίλοι συνταξιδιώτες,
τον Μάρτιο του 19 πετάω με wizzair για Λονδίνο και με πήγαινε και με έλα όπου έκλεισα εισητήρια για 4 άτομα απο το site της Κiwi.To θεμα είναι ότι έκλεισα εισητήρια αλλά παρατήρησα και ήδη ήταν αργά οτι η wizz air δεν δεχεται αποσκευες δωρεαν και ηταν 20 ευρω επιπλεον για χειραποσκευη που θα παρουμε μαζι μας πανω.Τωρα εκλεισα τα εισητηρια χωρις προσωπικη χειραποσκευη.Μπορω οταν φτασει η ωρα του check in ή ακομα και τωρα να προσθεσω τις βαλιτσες ή να το κανω την στιγμη που θα παω στο αεροδρομιο? Ειναι πολυ παραπανω απο κοντα οποιος εχει πεταξει με την εταιρεια αυτή ,υπαρχει καποιο τηλεφωνο επικοινωνιας της εταιρειας ωστε να με βοηθησει να δουμε τα εισητηρια μου?
Μπορείς και από το σαιτ της Wizz Air απλά θα πρέπει να συνδεθείς στον λογαριασμό σου, μπορείς να προσθέσεις είτε χειραποσκευη είτε βαλίτσα.
Εσύ βέβαια έκλεισες μέσω Kiwi, δεν ξέρω αν μπορείς να μιλήσεις μαζί τους και να σου προσθέσουν χειραποσκευη ή να κάνεις εγγραφή στο σαιτ της Wizz air με τον αριθμό κράτησης της Wizz Air ώστε να κάνεις μόνος σου τις αλλαγές.
 

Stellal

Member
Μηνύματα
19
Likes
9
Είναι αποσκευή παράδοσης 10κιλων . Τους έστειλα και μήνυμα για διευκρινηση και μου είπαν αυτό: Dear Fenia, the carry-on bag should fit into 40x30x20cm and the checked-in luggage should not exceed 149x119x171cm.
Τους απάντησα ότι έχω μια βαλίτσα με τις παραπάνω διαστάσεις που προανέφερα και μου είπαν ότι είναι οκ να μην ανησυχώ !
Να ρωτήσω και εγώ γιατί δεν μπορώ να το βρω πουθενά στο επίσημο sait της wizz.. Έχουμε κλείσει βαλίτσα 10 kg αλλά όχι με priority, το οποίο σημαίνει ότι η βαλίτσα μας θα πρέπει να παραδώθει στο check in καθώς δεν μπορούμε να την πάρουμε στην καμπίνα. Εχει ταξιδέψει κάποιος τους τελευταίους μήνες για να ξέρει τις διαστάσεις ακριβώς? Είναι δηλαδή 55*40*23 ή 149*119*171?
 
Last edited:

DonSalsero

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα,ταξιδεύω πρώτη φορά με WizzAir (Βουδαπέστη) και θα ήθελα να ρωτήσω το εξής,ο έλεγχος της έξτρα αποσκευής (55 x 40 x 23) γίνεται σχολαστικά στο κουτί,ή όπως στη Ryaniar με το μάτι?

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις :)
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.010
Μην το ξεκινας ετσι θα χαλαστεις ασχημα. Σε μια πτηση (πηγαινε-ελα) ειδα οτι ειναι μπαχαλα αλλα ειδικα στο αεροδρομιο εξωτερικου ριχναν 25αρια με το κιλο, πρεπει να μπουκωσαν το μπλοκακι με τις χειρογραφες αποδειξεις που εκοβαν συνεχεια.

Μην κανεις ταξιδι με την ελπιδα οτι θα περασεις χυμα, γιατι εαν αυτο δεν συμβει θα σπαστεις με το τσαμπα εξτρα κοστος που θα σου ριξουν.
Πρακρικα κανεις δεν ξερει πως θα ξυπνησουν και τι εντολες εχουν λαβει την περιοδο που θα ταξιδεψεις.
 

triparismenos

Member
Μηνύματα
16
Likes
38
Καλησπέρα. Επειδή πετάω πρώτη φορά με την wizzair ήθελα να ρωτήσω αν είναι τυπικοί αναφορικά με τον έλεγχο των διαστάσεων της χειραποσκευής. Είναι κάτι που τσεκάρουν σε κάθε πτήση;
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Καλησπέρα. Επειδή πετάω πρώτη φορά με την wizzair ήθελα να ρωτήσω αν είναι τυπικοί αναφορικά με τον έλεγχο των διαστάσεων της χειραποσκευής. Είναι κάτι που τσεκάρουν σε κάθε πτήση;
Έχω τύχει σε ελέγχους. Δε θα συνιστούσα "παρανομίες". Βέβαια σε καμία εταιρία δεν τις συνιστώ αλλά από τη συγκεκριμένη έχω αποκομίσει την αίσθηση ότι ψάχνεται πιο πολύ από πχ Ryanair.
 
Last edited:

chrisvek

Member
Μηνύματα
40
Likes
36
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη-Μπρατ-Βουδαπέστη
Έχω τύχει σε ελέγχους. Δε θα συνιστούσα "παρανομίες". Βέβαια σε καμία εταιρία δεν τις συνιστώ αλλά από τη συγκεκριμένη έχω αποκομίσει την αίσθηση ότι ψάχνεται πιο πολύ από πχ Ryanair.
Καλησπέρα. Ισχυει αυτό που λένε πως αν το σακίδιο, είναι λίγο μεγαλύτερο πληρώνεις 12€;
 

Eirini.78

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Καλησπέρα!πετάω με laudamotion κ wizzair .Έχω εισιτήριό με αποσκευη καμπίνας 55×40×20. Δυστυχώς η βαλίτσα μ είναι 60×35×20.πιστεύετε θα έχω θέμα ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.628
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom