1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Απρίλιο - Μάιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Τανζανία Zανζιβάρη- Τι να προσέξω;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Αφρική' που ξεκίνησε από το μέλος the plan, στις 22 Νοεμβρίου 2012.

1. flexible

flexible Member

taver συγνωμη, αλλα δεν καταλαβα το ειρωνικο σου σχολιο!!!!!! Ποιο ειναι το προβλημα;

2. Bill7

Bill7 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Νεα Υορκη
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Νεα Υορκη
    χωρις εμβολιο δεν θα σε αφησουν να μπεις σε αυτη την χωρα, επισεις χωρις καρτα για εμβολιο που δεν εκανες... (δεν εχω παει, το ειχα διαβασει αυτη την ιστορια περι αφρικης γενικα...)

3. EMBER

EMBER Member

Επόμενο Ταξίδι:
    its a surprise!
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΘΙΒΕΤ
    Εμάς ζήτησαν να δουν το κίτρινο βιβλιαρακι με τα εμβόλια όταν περιμέναμε για την βίζα.
    Η διαδικασία για βίζα είναι περίπου μία ώρα και εννοείται ότι είναι ανοιχτά τα γραφεία, και εμείς τέτοια ώρα φτάσαμε.
    Δεν θεωρώ ότι είναι επικίνδυνα γενικά εκεί. Εγώ τουλάχιστον δεν ένιωσα έτσι.
    Είχαμε κάνει συνάλλαγμα δολάρια από Ελλάδα και εκεί κάναμε σελινια 100 ευρώ στο αεροδρόμιο. Παντού δέχονται δολάρια (τα κυνηγάνε για την ακριβεια) και κάποιοι και ευρώ.
    Συμβουλή: λίγο προσοχή με το νερό τους κ με οτιδήποτε ωμό πχ. Σαλάτες κ φρούτα για να μην έχεις ... θεματακια! !!!

4. Ippokratis

Ippokratis New Member

Καλησπέρα, κανονίζω με άλλους 3 φίλους ταξίδι στην Ζανζιβάρη τέλος
    Ιουνίου με αρχές Ιούλιο συνολικά 10 διανυκτερεύσεις.Μπορειται να μου προτείνετε παραλίες,tours,και γενικότερα δραστήριοτητες που πρέπει οπωσδήποτε να κάνουμε;