Ενθύμια(Souvenirs)

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Καταπλητικό και αυτό!
Δηλαδή αυτές οι τέλειες φωτό στο εξώφυλλο είναι δικές σου???
Τι διάσταση book επιλέγεις?

Είδα το myikona που αναφέρει το μπιζέλι.Όντως το πρόγραμμα είναι εύκολο και το διαμορφώνεις μόνος σου και έχει και αρκετά εφέ.Αν και για μενα είναι περιττό μιας και όλες μου τις φωτό τις επεξεργάζομαι στο photoshop έτσι κι αλλιώς.
Σίγουρα οι 600 φωτο είναι υπερβολή και θα βγεί και αρκετά ακριβό.
Για μένα ένα book με 300 φωτογραφιες θα είναι ιδανικό.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Φτου, κόλλησα κι εγώ με το myikona τώρα και ετοιμάζομαι να παραγγείλω άλμπουμ για ταξίδια, για δώρα γενεθλίων, για τα πάντα :(
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Παρόμοια ελληνική επιλογή είναι και το παρακάτω:
Impression - PhotoBook Classic

Εχουμε φτιάξει ένα photobook για το Cinque Terre, ίδιο με αυτό που φιτάξαμε στο blurb και το αποτέλεσμα ήταν επίσης καλό.
Για την ακρίβεια, η εκτύπωση ήταν καλύτερη, η μέγιστη διάσταση και το φινίρισμα (ειδικά του εξωφύλλου) ήταν ελαφρώς χειρότερη.
Συνολικά όμως, ήταν μια καλή επιλογή.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.748
Likes
15.198
Αχ,εκτός από τα ταξίδια τώρα μας ξεσηκώνει και για άλλα έξοδα αυτό το site.Αυτά τα photobooks πολύ μου άρεσαν.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Φτου, κόλλησα κι εγώ με το myikona τώρα και ετοιμάζομαι να παραγγείλω άλμπουμ για ταξίδια, για δώρα γενεθλίων, για τα πάντα :(
Η γνώμη μου είναι να κάνεις ένα πρώτα να δεις αν σ'αρέσει και μετά να δεις για επόμενο.. Αν δε παίζει προσφορά είναι και ακριβούτσικα. Επίσης για να πω και τα αρνητικά μου'χουν κάνει 1-2 βλακειες. Μια φορά μου χρέωσαν διπλά μεταφορικά, και σε ένα photobook μια photo "κάηκε" στην εκτυπωση σε ένα σημείο και το εστειλαν ετσι αντι να το ξαναβγάλουν.

@ giannismits: Στο εξωφυλλο βάζω επαγγελματική πολύ μεγάλη photo (ενιαία που να συνεχίζεται μέχρι το οπισθόφυλλο) για να μαι σίγουρη ότι θα βγει καλό και της Πράγας επειδή είναι κάπως σαγρέ το χαρτι φαίνεται σαν ζωγραφιστό. Για 300 φωτο που θες θα χρειαστείς πολλές σελίδες και διασταση γίγας (τα δικά μου είναι 20χ30 - κλασσικό). Αν φτιάξεις στείλε μου να δω!

Αν δοκιμάσετε και σε άλλες εταιρίες πείτε! Τρέχει τωρα μια προσφορά στο groupon από την εταιρία astron αλλά στελνεις photos και στο σχεδιαζουν αυτοί.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Απαπαπα....θα ζούσα με το φόβο μην μπερδευτεί η άμμος...

Σε ένα ντοκιμαντέρ, κάποια μάζευε άμμο απο όπου πήγαινε και την έβαζε σε δικά της μικρά βαζάκια. Πολύ ωραίο, οικονομικό και το βρίσκεις παντού!

(σχεδόν)-->πραγματικά, στη ΝΥ είχε άμμο;
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
για δειτε εδω Travel Bookstore ο μαγνητικος χαρτης που λεγαμε:D
 

silje

Member
Μηνύματα
20
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Madrid??? μάλλον..
+1 για το Blurb, έχω φτιάξει 2 βιβλία με φώτο απο japan σε δύο μεγέθη -το πιο μικρό το έκανα δώρο- και σκοπεύω να φτιάξω και για άλλα ταξίδια;)
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
για δειτε εδω Travel Bookstore ο μαγνητικος χαρτης που λεγαμε:D
Αφού σας είπα παραπάνω πώς φτιάξαμε εμείς το δικό μου, γιατί καταφεύγετε σε τόσο ακριβές λύσεις;
Αν ασχοληθεί λίγο κάποιος, το καταφέρνει με πολύ λίγα έξοδα και σε χρόνο dt !
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.114
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom