Γενικά Εντυπώσεις από αεροπορικές εταιρείες

shadow88

Member
Μηνύματα
185
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip στη Τοσκάνη..
Πολύ καλή για να πας στο Λονδίνο με 100 ευρώ και κάτι αρκεί να έχεις κλείσει νωρίς...Μικρές καθυστερήσεις,το προσωπικό οι γνωστοί Άγγλοι τίποτα παραπάνω,όριο στο βάρος της βαλίτσας αλλιώς πληρώνεις αδρα,ότι θέλεις το αγοράζεις-δεν σου προσφέρεται τίποτα μέσα στο αεροπλάνο,οι θέσεις δεν είναι και οι πιο άνετες,οι πτήσεις έχουν πάντα πολύ μεγάλη πληρότητα,από Θεσσαλονίκη μόνο 3 προορισμοί:evil:....Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένη όσον αφορά τη σχέση τιμής και ποιότητας υπηρεσιών..:clap:
 

Zephyrous

Member
Μηνύματα
294
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Πάτμος & Αλικαρνασσός
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Υ - Σαν Φραν. με πατινι
Φθηνη εταιρια, εχει αυξησει τους προορισμους της τα τελευταια χρονια και εχει αεροπλανα μικρης ηλικιας. Διαφωνω καθετα με οσους λενε αυθαιρετως οτι οσες αεροπορικες δεν ειναι στη μαυρη λιστα ειναι απολυτως ασφαλεις, καθως πρωτη προτεραιοτητα ειναι να φτασουμε στον προορισμο μας και οχι οι ταινιες η μουσικη κ το φαγητο! Aλλο ειναι η αισιοδοξια και αλλο η αγνοια. Η easyjet σε αυτον τον τομεα δειχνει να πηγαινει καλα, καθως αν και low cost δεν εχει παρουσιασει κανενα σοβαρο περιστατικο που να σχετιζεται με την ασφαλεια. Οσο για το σερβις κατα την πτηση, τα ειπε κ η shadow. Προσωπικα, ανετα θα ξαναπετουσα με easyjet. Προσοχη στις υπουλες χρεωσεις των αποσκευων!
 

xrisa

Member
Μηνύματα
110
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
λατινικη αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
περού
Εμεις ταξιδέψαμε αρχες Αυγούστου με wizzair για Πράγα. Αν εξαιρέσεις ότι είχαμε αλλαγή της ώρας απογείωσης (μας ειδοποίησαν με e-mail) και προσγείωσης κατά μια ώρα όλα κυλήσαν πολύ καλά. Το κόστος των εισητηρίων ήταν εξαιρετικό και θα ήταν ακόμη λιγότερο αν δεν κάναμε το λάθος να χρεώσουμε στον καθένα μας 20? επιπλέον ευρω γιατί φοβηθήκαμε ότι το βάρος των αποσκευών μας θα ήταν μεγαλύτερο. Ας μας πει και η smar0 την δική της εμπειρία με την wizzair.
 

geopnd

Member
Μηνύματα
268
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
εταιριες

γεια σας και απο εμενα και καλα ταξιδια με υγεια.λοιπον εγω εχω ταξιδεψει με ΟΑ,AYSTRIAN,CSA,AEGEAN,AIR COMET,CLICKAIR,BULGARIAN AIRLINES.παιδια ειλικρινα για πτηση απο θεσσαλονικη -αθηνα ενω εκλεισα με ολυμπικακη πηγα με βουλγαρικες-μισθωμενο-.πραγματικος εφιαλτης.μιση ωρα τα ειδαμε ολα αναποδα.δεν νομιζω να φοβηθηκα πιο πολυ ποτε στην ζωη μου.το αεροπλανο χαμηλο,οι θεσεις υπερβολικα αβολες ,αεροσυνοδοι λεξη αγγλικα και το αεροπλανο να μην μπορει να κρατηθει σε ευθεια.τρομοκρατια τελειως.οα και aegean τις εχω σε εκτιμηση για διαθετουν απο τους καλυτερους πιλοτους και τεχνικους στον κοσμο.οι αυστριακες καλες και ανετες σχετικα με μετριοτατο φαγητο.οι τσεχοι παλοι μετριοτητα σε ολα.ανεση,φαγητο,καθαριοτητα κτλ.και αρχες αυγουστου κλεινω για μαδριτη με ολυμπιακη.ελα ομως που ολυμπικα μισθωνει την air comet......googlaro την εταιρια και βλεπω οτι ειναι απο την λατινικη αμερικη και εχει και θυγατρικη ισπανικη.και ολα μα ολα τα σχολια ηταν οτι ενα αεροπλανο της ηταν πολυ κοντα στο μοιραιο air france που επεσε αρχες καλοκαιριου.ωχ λεω καλοι οιωνοι....αλλα παιδια πολυ καλη πτηση με αψογο προσωπικο,ανετο αλλα με 3 ωρες καθυστερηση.επιστροφη κλεινω με vueling.αλλα πεταω με clickair.πολυ καλη πτηση και αυτη,μετρια ανεση,καλο προσωπικο,ψηλοταβανο-πολυ καλο αυτο για ψυχολογικους λογους-.βεβαια εκνευριστικοτατο που δεν σου φερνουν ουτε ποτηρι νερο χωρις φραγκα.
γενικως απο αυτα που εχω διαβασει εδω και εχω ακουσει γενικοτερα θα αποφευγω εταιριες απο πρωην ανατολικο μπλοκ,την αλιταλια,την ιμπερια
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Και θα είναι κρίμα να μη συνεχίσει τις πτήσεις προς Νέα Υόρκη η νέα Ολυμπιακή.
Θα πετάει μέσω της Delta Airlines (αν θυμάμαι σωστά) με συνεργαζόμενη πτήση. Αυτό ακούστηκε τουλάχιστον για την πρώτη φάση.

παιδια η singapore δίνει διαμονή σε ξενοδοχείο σε μεγάλα ταξίδια?
Σε πτήσεις προς άλλους προορισμούς όπου χρησιμοποιείς την Σιγκαπούρη σαν σταθμό μετεπιβίβασης, παρέχει μία διανυκτέρευση στην Σιγκαπούρη.

Πολύ καλή για να πας στο Λονδίνο με 100 ευρώ και κάτι αρκεί να έχεις κλείσει νωρίς...Μικρές καθυστερήσεις,το προσωπικό οι γνωστοί Άγγλοι τίποτα παραπάνω,όριο στο βάρος της βαλίτσας αλλιώς πληρώνεις αδρα,ότι θέλεις το αγοράζεις-δεν σου προσφέρεται τίποτα μέσα στο αεροπλάνο,οι θέσεις δεν είναι και οι πιο άνετες,οι πτήσεις έχουν πάντα πολύ μεγάλη πληρότητα,από Θεσσαλονίκη μόνο 3 προορισμοί:evil:....Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένη όσον αφορά τη σχέση τιμής και ποιότητας υπηρεσιών..:clap:
Νομίζω πως σπάνια έχει καθυστερήσεις.

Η χειραποσκευή δεν έχει όριο βάρους αλλά μόνο όριο διαστάσεων, η παραδοτέα αποσκευή έχει όριο τα 20 κιλά (όσο δίνουν σχεδόν όλες δηλαδή) και χρεώνει αρκετά το υπέρβαρο (όπως κάνουν όλες δηλαδή) αλλά πόσα πράγματα να κουβαλήσει πια κανείς;
 

leo

Member
Μηνύματα
12
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλησπέρα....

Επέστρεψα από Βαρελώνη last week, πέταξα με Alitalia και όλοι με προετοίμασαν ότι είναι αυτονόειτο ότι θα χάσω τισ βαλίτσες...
Τελικά όλα μια χαρά...δεν χάθηκαν...
Το μόνο αρνητικό ότι και η πτήση του μεσημεριόυ δεν περιλάμβανε κάποιο φαγητό αλλά ούτε και η πρωινή κάποιο πρωινό.
 

EvNick

Member
Μηνύματα
177
Likes
132
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
USA - JAPAN - AUS
Θα πετάει μέσω της Delta Airlines (αν θυμάμαι σωστά) με συνεργαζόμενη πτήση. Αυτό ακούστηκε τουλάχιστον για την πρώτη φάση.

Χαρές που θα κάνει η Delta από τον Οκτώβρη...Καλά να πάθει η Ολυμπιακή που χανουμε τέτοιο δρομολόγιο, δηλαδή δεν μπορούσε να αγοράσει τουλάχιστον το 1 Α340 από το δημόσιο για να κάνει ένα δρομολόγιο στις πχ 3 μέρες...τεσπα. Οι πτήσεις της Delta από Αθήνα είχαν καλές πληρότητες και τώρα θα είναι full γεμάτες...!:rolleyes:
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Λοιπόν, μάλλον καταλήξαμε. Θα πετάξουμε με Egyptair μέσω Καϊρου για Dar Es Salaam. Απόψεις για Egyptair? Εχω μπερδευτεί, διαβάζω τα σχόλια επιβατών απο Skytrax και είναι επιεικώς απογοητευτικά. Για μεγάλες πτήσεις λέτε να είναι πίκρα?
 
Μηνύματα
772
Likes
611
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Εμένα που έχω πετάξει μόνο για Κάιρο και εσωτερικές, μου φάνηκε μια χαρά. Επιπέδου ευρωπαϊκών, με καινούρια αεροπλάνα και νορμάλ σέρβις. Φαντάζομαι ότι για τα μεγαλύτερα ταξίδια θα είναι ακόμη καλύτερα.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.786
Likes
18.194
Λοιπόν, μάλλον καταλήξαμε. Θα πετάξουμε με Egyptair μέσω Καϊρου για Dar Es Salaam. Απόψεις για Egyptair? Εχω μπερδευτεί, διαβάζω τα σχόλια επιβατών απο Skytrax και είναι επιεικώς απογοητευτικά. Για μεγάλες πτήσεις λέτε να είναι πίκρα?
Το έχουμε ξανασυζητήσει το θέμα, αφού θα ταξίδευα με την MS πριν τελικά προτιμήσω την Emirates (ίδια τιμή). Η γνώμη μου: μια πτήση είναι, θα περάσει.....δε είναι δα και τόσο μεγάλη από Κάιρο, έτσι?
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Ε, δεν είναι και μικρή πτήση όμως... Φεύγει 22.30 από Κάιρο και φτάνει περίπου 05.30. Απλά μου φαίνεται ότι θα την προτιμήσω για να συνδυάσουμε στην επιστροφή μια επίσκεψη στις Πυραμίδες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.546
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom