Ερχεται και μενα η κουλουρα στο κεφαλι!

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
παντως αν εχει 100 € την βραδια πρεπει να δεις και ατι αλλο...
 

renachania

Member
Μηνύματα
30
Likes
10
παιδια παντως για το ιδιο μερος μιλαμε ολοι οποτε ας μην το κουραζουμε..... koloko ναι αν ειναι 100 θα κοιταξουμε αλλου... κατσε βεβαια να δουμε αν παμε...:( γιατι αν δεν πεσουν τα εισητηρια δεν μας βλεπω........ θα βγουμε εκτος προυπολογισμου.....
 

mike4

Member
Μηνύματα
10
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Το ψάχνω...
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Ερώτηση προς KOLOKO

Θα μπορούσες να με ενημερώσεις σε ποιό ξενοδοχείο έμενες στο Las Terenas ? Ηταν AI ?Ήταν μπροστά σε παραλία ? Εγω φέυγω τελικά σε 10 μέρες ,θα το εκτιμούσα αν μου΄απαντήσεις το συντομότερο δυνατόν.
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
Albachiara Hotel - Las Terrenas ετσι λεγοταν δεν ειναι αΑΙ ειχε υπεροχα δωματια αλλα πιστευω οτι ηταν ακριβο και οχι στο καλυτερο μερος τσ παραλιας δεν ξερω για τα χρηματα αλλα καλυτερα να πας στο ξενοδοχειο alisei ημουνα αναμεσα σε αυτο και απο οτι ειδα εκει ηταν κατα πολυ καλυτερο απο αυτο που εμεινα
 

mike4

Member
Μηνύματα
10
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Το ψάχνω...
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Έμείς έχουμε δει κάποιο ωραίο κοντά στην παραλία LA PLAYITA στο LAS GALERAS. Αξίζει να μείνεις σε εκείνο το χωριό ή είναι πόλυ απομονωμένα - ερημικά? Στο LAS TERRENAS, μπορείς το βράδυ να πας για καμιά βολτίτσα?
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.011
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Έμεινα Las Galeras στο Sol Azul. Η Playita είναι σχεδόν Las Galeras και ωραία παραλία. Απομονωμένος δεν είσαι, έχεις καλή σύνδεση με Santa Barbara. Στο Las Galeras έχει αρκετά εστιατόρια αλλά νυχτερινή ζωή (τον Ιούλιο) δεν είχε, απ' ό,τι κατάλαβα και στη full season σχετικά ήσυχα είναι. Δεν πήγα Las Terrenas λόγω περιορισμένου χρόνου, ωστόσο άκουσα καλά λόγια. Τη διαδρομή δε θα την έκανα βράδυ και ειδικά μετά από έξοδο. Αν θέλετε νυχτερινή ζωή, ψάξτε Las Terrenas.
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
καταρχην θα εχεις αμαξι γιατι αλλιως δεν γινεται.οποτε εισαι στα 5 λεπτα απο εκει. η πplayita ειναι πιο ωραια αλλα εισαι και πιο μονος. το θεμα ειανι οτι μια φορα θα βγεις εξω γιατι ολη την μερα θα εισαι στις παραλιες και θα αλωνιζεις. φαντασου εγω που δεν φημιζομαι για το να ξυπνω νωρις ξυπναγα 7 το πρωι καθε μερα και ετρεχα μονο σε παραλιες και εχει πολλες... οποτε το βραδυ μεσα στην ντουμανιλα απο τα 1000000000 μηχανακια που υπηρχαν δεν ειχα και πολυ ορεξη...
 

mike4

Member
Μηνύματα
10
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Το ψάχνω...
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Έχω πολλές ερωτήσεις εάν δεν σε πειράζει και με όλο το θάρρος. Απλά το είχαμε σχεδιάσει για πέρυσι το καλοκαίρι και δεν μας έκατσε και τώρα κλείσαμε τα εισιτήρια την προηγούμενη εβδομάδα και τρέχουμε πανικόβλητοι διότι πετάμε στις 17 Απριλίου. <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:eek:ffice:eek:ffice" /><o:p></o:p>
Εμείς πρώτα θα φθάσουμε στην Punta Cana και να μείνουμε 4-5 ημέρες. Πέρασες από εκεί? Προσπαθούμε να μοιράσουμε τις 11 ημέρες που θα έχουμε χωρίς να τρέχουμε συνέχεια από ξενοδοχείο σε ξενοδοχείο. <o:p></o:p>
Δεν φοβόσουνα με το αυτοκίνητο, τους δρόμους, την οδήγηση τους? Είχε μικτή ασφάλεια το αυτοκίνητο? Το βράδυ μπορούσες να οδηγήσεις ή ήταν επικίνδυνο? <o:p></o:p>
Στο Bacardi Island πηγαίνεις από την πόλη Samana? Μπορείς να πας για βόλτα στην Samana το απόγευμα και να κάτσεις μέχρι το βραδάκι? <o:p></o:p>
Πόσες ώρες έκανες με το αυτοκίνητο από το Santo Domingo μέχρι την Samana? <o:p></o:p>
Πήγατε στην πρωτεύουσα Santo Domingo? ‘Αξίζει να μείνεις μία νύχτα ή απλά να περάσεις για λίγες ώρες?<o:p></o:p>
Στο Las Galeras έχουμε δει το Chalet Tropical. Στην Punta Cana δεν έχουμε ηδέα που να μείνουμε!!!<o:p></o:p>
Μείνατε καθόλου Miami πηγαίνοντας ή επιστρέφοντας? Εμείς θα μείνουμε 3 νύχτες και δεν ξέρω σε ποια περιοχή αξίζει να βρω ξενοδοχείο. <o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
 
Last edited by a moderator:

mike4

Member
Μηνύματα
10
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Το ψάχνω...
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Ακόμα κάτι. Ποιες άλλεσ παραλίες αξίζουν στην Samana εκτός από την Rincon, την La Playita και το Bacardi Island? I
 

mike4

Member
Μηνύματα
10
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Το ψάχνω...
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Συγνώμη αλλά όπως λένε και οι Αγγλοι, last but not least, τι είδους δίπλωμα οδήγησης είχες στην DR. Το πλαστικοποιημένο του νέου τύπου ή το παλιό το χάρτινο?
 

Natasa Ch

Member
Μηνύματα
244
Likes
210
Λοιπον Mike επειδη θα παμε κι εμεις το καλοκαιρι και το εχω ψαξει, σου στελνω ενα link το οποιο ειχε παραθεσει προ καιρου o GTS και ειναι πολυ χρησιμο. Εχει μινι οδηγους που μπορεις να κατεβασεις για την καθε περιοχη του νησιου και μαλιστα ανανεωμενους για το 2013. Dominican Republic has it all | Travel information | Guides & Brochures
Οσο για τις παραλιες στη Σαμανα εχω σημειωσει Λας Γκαλερας, Playa Del Valle, Conson, Popy, Bonita και θα προσπαθησουμε να παμε και στο παρκο Los Haitises που διαβαζω οτι ειναι υπεροχο.
Εμεις Μαιαμι σκεφτομασταν να σταματησουμε γιατι ουτως ή αλλως εχουμε layover αλλα τελικα αποφασισαμε οχι, καλυτερα να περασουμε και τις 15 μερες στο νησι, κι αυτες με το ζορι θα φτασουν με τοσα πραγματα που εχει να κανεις και να δεις.
Θα νοικιασουμε αυτοκινητο -αυτες τις μερες το ψαχνουμε- και να ξερεις οι μινι οδηγοι που σου ανεφερα γραφουν ακριβως ποση ωρα κανεις με αυτοκινητο απο το ενα μερος στο αλλο. Με μια ματια που εχουμε ριξει παντως το αμαξι συμφερει, βγαινει γυρω στα 400-450 για 15 μερες. Αξιζει, προκειμενου να εχεις την ελευθερια σου και να εξερευνησεις το νησι.
Για το αλλο που ρωτας, απο το Σαντο Ντομινγκο για Σαμανα ο οδηγος λεει οτι ειναι 2.5 ωρες. Εμεις θα μεινουμε στην πρωτευουσα την τελευταια βραδια, αφου πεταμε απο το Λας Αμερικας κι ειναι κοντα. Απ'οσο μαθαινω, αξιζει κι η πρωτευουσα να της διαθεσεις μια μερουλα.
Αυτα προς το παρον! Αν βρεις κανενα καλο ξενοδοχειο στο Λας Τερενας πες μου γιατι το ψαχνω αυτες τις μερες!
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.856
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom