Ερχεται και μενα η κουλουρα στο κεφαλι!

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
δεν σου λεω οχι . σου ειπα καλυτερη παραλια με αμμουδια ειναι το ελαφονησι-ελαφονησος. ο μπαλος ειναι μονο για φωτογραφια δεν κανει για τιποτα αλλο ουτε μπανιο μπορεις να κανεις. ξερεις η διαφορα ειναι οτι εγω εχω παει σε ολες αυτες που λεμε και μονο αν πας θα καταλαβεις τι παραλια εινια αυτη που σου λεω απλα μαγικη δεν συγκρινεται με τις αλλες σε συγκεκριμενα θεματα ειδικα στο χρωμα και την διαυγεια των νερων απο την στιγμη που μπαινεις στον κολπο . και η βοιδοκοιλια ειναι καλη που μου ηρθε στο μυαλο και το πορτο κατσικι
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
μια βδομαδα εμεινε παιδια ακομα για τον αγιο δομινικο!εχω κανονισει τα παντα το μονο που δεν ξερω αν θα καταφερω να εχω ειναι η credid card και δεν ξερω αν θα εχω μετα φορικο αλλα πιστευω να βρω κανενα με μετρητα εκει τι να πω.... θα επιστρεψω με λεπτομεριες μετα το ταξιδι!!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
μια βδομαδα εμεινε παιδια ακομα για τον αγιο δομινικο!εχω κανονισει τα παντα το μονο που δεν ξερω αν θα καταφερω να εχω ειναι η credid card και δεν ξερω αν θα εχω μετα φορικο αλλα πιστευω να βρω κανενα με μετρητα εκει τι να πω.... θα επιστρεψω με λεπτομεριες μετα το ταξιδι!!
Και χωρις αυτοκινητο μην κολλησεις πουθενα! Κινησου με motoconcho και gua-gua! Εχει την πλακα του :lol:. Στη Σαμανα νοικιασε καμια γουρουνα και γυρνα στις παραλιες :clap: Και φυσικα περιμενουμε να μας πεις πως περασες με την επιστροφη σου. Πιες κανενα ρουμι στην υγεια μας.. Καλο ταξιδι!!
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
γυρισα λοιπον!!!περασα απιστευτα κατι εντελως διαφορετικο που για να το καταλαβει καποιος θα πρεπει να το ζησει...λογω του ογκου της δουλειας που εχω (ενα μηνα ελειπα!)θα σας γραψω την ιστορια μου αναλυτικα σε λιγες μερες.παντως αυτο που μου εμεινε ειναι οτι μπορεις να ζησεις πραγματικα ευτυχισμενος και χωρις λεφτα..να εισαι χαρουμενος και να τραγουδας και ας μενεις σε τσιγγινα σπιτια.ολα μαγικα απο την φυση τους ανθρωπους την μουσικη το τελειο φαγητο και την νοοτροπια. το μονο αρνητικο που βρηκα τα χιλιαδες μηχανακια με καμενη φλατζα(χαχα) που σε εκαναν να περπατας στα κεντρα και να μπουκωνεις απο τα ντουμανια τους. τιποτα αλλο
επαθα και μια τεραστια πλακα που θα την θυμαμαι ολη μου την ζωη.... μου τελειωσε το οξυγονο στον πατο της θαλασσας στην καταδυση που εκανα..το τι εγινε και πως αντεδρασα μαλλον ηταν θεικη παρεμβαση γιατι δεν ειχα ξανακανει καταδυση.μετα μου προσεφεραν δωρεαν μαθηματα για πιστοποιηση για να με ηρεμησουν γιατι αυτοι εκαναν το λαθος... τελος καλο ολα καλα.
τελειες εικονες που δεν θα βγουν απο το μυαλο μου: η θεα του λας τερρενας απο το βουνο που σε βγαζει προς αυτο και καταρακτες λιμον. παραλιες τελειες αλλα για να κολυμπησεις θες μοτερακι στα ποδια για να την παλεψεις με τα ρεματα.παντως σε σχεση με την φυση και τους καταρακτες οι παραλιες πηραν το χαλκινο μεταλλιο. οι καταρακτες αργυρο και η φυση το χρυσο!πάντως
go2dbeach οι δομινικανοι εχουν ξεψαρωσει και ζητουσαν αστρονομικα ποσα για το οτιδοιποτε αλλα ως ελληνες τα καταφερναμε παντα οι αμερικανοι πληρωνανε και 4 ? για αναμνηστικα σφηνοποτηρα. εμεις με τρελη πιεση παιρναμε τα παντα 4 φορες πιο κατω απο την αρχικη.στο νησι του μπακαρντι θελανε 50$ το ατομο για 10 λεπτα με την βαρκουλα αχαχαχ. τους ελεγα με 50 παω κρητη και ερχομαι !τελικα πετυχαμε 20? και για τους δυο που και παλι ηταν υπερβολικο.αυτα η συνεχεια πιο μετα!!τωρα απλα σχολια!
σας ευχαριστω ολους για τις λεπτομεριες και την βοηθεια σας!
http://www.travelstories.gr/members/go2dbeach-107.html
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
..περασα απιστευτα κατι εντελως διαφορετικο που για να το καταλαβει καποιος θα πρεπει να το ζησει...ολα μαγικα απο την φυση τους ανθρωπους την μουσικη το τελειο φαγητο και την νοοτροπια.
τελειες εικονες που δεν θα βγουν απο το μυαλο μου: η θεα του λας τερρενας απο το βουνο που σε βγαζει προς αυτο και καταρακτες λιμον.
:klaps::klaps:
Καλως ηρθες πισω και ευχαριστω για αυτο το πρωτο σχολιο! Ωστε παραμενει ομορφο το αγαπημενο μου Λας Τερρενας? Καταφερες να νοικιασεις αυτοκινητο? Σε ποια μερη πηγατε? Παρολες τις υποβρυχιες περιπετειες που ειχες φαινεται οτι περασες τελεια! Θα περιμενω οποτε μπορεσεις να γραψεις λεπτομερειες και ελπιζω αυτο να ειναι συντομα :D
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
με μεγάλη αγωνία περιμένουμε την ιστορία σου αφού πέρασες τόσες μέρες στο ονειρεμένο νησί. Ελπίζουμε να σε βοηθήσαμε όλες με τις πληροφορίες μας έστω και λίγο... Τελικά δεν το 'χε η μοίρα σου να φύγεις τόσο άδοξα αλλά να επιστρέψεις στην Ελλάδα για να παραταθεί εδώ το μαρτύριο σου!!!!!!:haha::haha:
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
μαρτυριο..... πρεπει σε 15 μερες να συμπληρωσω 8000 αιτησεις αγροτων οποτε το μαρτυριο που με περιμενει..... δεν θελω καν να το σκεφτομαι εννοειτε οτι με υπερβοηθησατε και σας υπερευχαριστω.αλλωνισα τα παντα αλλα το μονο κακο ειναι οτι την μιση μερα εβρεχε την αλλη μιση ειχε ηλιο οποτε ειδα τα παντα σε δυο εκδοχες και καμια φορα η θαλασσα με βροχη ειχε απιστευτα χρωματα.μονο το νησι σαονα δεν ευχαριστηθηκα γιατι δεν το ειδα με ηλιο. το μαστ εμενα απο θεμα εμπειριας: νησι μπακαρντι οπου ηπιαμε απειρα κοκτειλ σε αναναδες και καρυδες καναμε μασαζ στον χωρο που ειχαν διαμορφωσει και φαγαμε αστακους και κατι καβουρια να με το συμπαθιο χεχε.παντως εγω κολλησα με την φυσηεντελως.οι παραλλιες ηταν φοβερες αλλα αν ειχαμε και εμεις αυτην την βλαστηση δεν νομιζω οτι θα ειχαμε να ζηλεψουμε κατι...α ξεχασα πρεπει να εχουμε και πολυχρωμα ψαρια με κοραλια ακομα :)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
μαρτυριο..... πρεπει σε 15 μερες να συμπληρωσω 8000 αιτησεις αγροτων οποτε το μαρτυριο που με περιμενει..... δεν θελω καν να το σκεφτομαι εννοειτε οτι με υπερβοηθησατε και σας υπερευχαριστω.αλλωνισα τα παντα αλλα το μονο κακο ειναι οτι την μιση μερα εβρεχε την αλλη μιση ειχε ηλιο οποτε ειδα τα παντα σε δυο εκδοχες και καμια φορα η θαλασσα με βροχη ειχε απιστευτα χρωματα.μονο το νησι σαονα δεν ευχαριστηθηκα γιατι δεν το ειδα με ηλιο. το μαστ εμενα απο θεμα εμπειριας: νησι μπακαρντι οπου ηπιαμε απειρα κοκτειλ σε αναναδες και καρυδες καναμε μασαζ στον χωρο που ειχαν διαμορφωσει και φαγαμε αστακους και κατι καβουρια να με το συμπαθιο χεχε.παντως εγω κολλησα με την φυσηεντελως.οι παραλλιες ηταν φοβερες αλλα αν ειχαμε και εμεις αυτην την βλαστηση δεν νομιζω οτι θα ειχαμε να ζηλεψουμε κατι...α ξεχασα πρεπει να εχουμε και πολυχρωμα ψαρια με κοραλια ακομα :)
Τιποτα δηλ βρε παιδι μου ...ψιλοπραγματα :bleh::bleh::haha::haha:
Χαιρομαι που περασατε τελεια...να ζησετε παιδια ευτυχισμενοι..οποτε μπορεις γραψε μας καμια ιστοριουλα με φωτο.
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.011
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Να ζήσετε, καλώς ήλθατε και περιμένουμε να μας πεις πού μείνατε και πόσο εύκολα μετακινείσαι από Santo Domingo προς Σαμάνα χωρίς αυτοκίνητο.
ΥΓ. Όσο πιο αόρατο γίνεται το μέλλον, τόσο μου σφηνώνει το Κούβα-Δομίνικος άμεσα. Τυχοδιώκτρια...
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
καταντησα να μπορω να μπω στο νετ μονο απο την δουλεια....οποτε ειναι δυσκολη η επικοινωνια μας. νοικιασα αμαξι και πραγματικα σωθηκα. τα ταξι εκει ειναι σαραβαλα και αν θες να γελασεις παιρνεις guagua και ειστε 20 ατομα ο ενας πανω στον αλλο . εγω παντως γελαω διαφορετικα χεχεχ. παντως με το ιδιωτικο κτελ πας σε πολλα μερη και φθηνα απο οτι ακουγα.θα διαλεξω φωτο σε ενα φακελο και θα ερθω στην δουλεια να περασω μερικες να δειτε!
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.011
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Πρόλαβες να βγάλεις πιστωτική δηλαδή? Είναι σε καλύτερη κατάσταση τα ενοικιαζόμενα απ' τα ταξί? (όταν βρεις χρόνο)
Και ναι θα περιμένουμε για photostory! (όταν βρεις χρόνο)
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
δεν χρειαστηκε πιστωτικη και εννοειτε οτι τα ενοικιαζομενα ειναι καλυτερα τα ταχι ειναι απλα για γελια τιποτα αλλο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.872
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom