Εστιατόρια και μπαράκια στη Θεσσαλονίκη

makisg

Member
Μηνύματα
4.743
Likes
15.238
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
αν έχει ηλιόλουστη μέρα μια πολύ καλή ιδέα (5 λεπτά απο Αριστοτέλους προς τη θάλασσα και δεξιά προς το λιμάνι ) είναι το "kitchen bar" μέσα στο λιμάνι.
είναι υπέροχα να πίνεις τον καφέ σου και να βλέπεις οοοοοολη τη παραλία (και όχι μόνο) την ημέρα ή το απογευματάκι-βραδάκι να πίνεις το ποτό σου και να τη βλέπεις φωταγωγημένη όλη τη πόλη.
 

gyristroula

Member
Μηνύματα
96
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβουργο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις σας!Πράγματι βοήθησαν πολύ στο να μου μείνει αξέχαστη αυτή η εκδρομή στην Θεσ/νίκη.:DΤην αναπολώ ήδη!
 

Apollonios

Member
Μηνύματα
39
Likes
36
Δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί ήδη, αλλά όσοι έρχονται για "γαστροτουρισμό" στην πόλη μας ή είναι ήδη κάτοικοι της Θεσσαλονίκης μπορούν να χρησιμοποιήσουν το site του ταβερνοχώρου. Έχει εκατοντάδες κριτικές από ντόπιους σχεδόν για όλα τα μαγαζιά της πόλης. Ξέρω ακούγεται εντυπωσιακό, αλλά αν το επισκεφθείτε θα δείτε ότι δεν είναι υπερβολή.
 

tdm

Member
Μηνύματα
71
Likes
3
Αν μπορείτε να μου προτείνετε ένα σημείο (με εύκολο πάρκιν) για φαγητό και στη συνέχεια εκεί κοντά και ποτό (κατά προτίμηση έξω) για αύριο το βράδυ θα με βοηθήσετε πολύ, διάβασα το thread αλλά οι προτάσεις είναι αμέτρητες...
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ηλικίες; Εύκολο πάρκινγκ και ικανοποιητικό φαγητό (τίποτα εξτρίμ) και ωραίο περιβάλλον (άπαιχτη θέα) έχει το Kitchen Bar στο λιμάνι. Και ποτό μπορείτε να πιείτε στο ίδιο μέρος ή να πάτε με τα πόδια στα διάφορα μπαράκια τριγύρω. Αλλιώς πάτε Βαλαωρίτου φαγητό στην Παπαρούνα και εκεί θα βρείτε και πολλάααα μπαράκια. Πάντα υπολογίζοντας ότι είστε περίπου 20-35 χρονών.
 
  • Like
Reactions: tdm
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Αν μπορείτε να μου προτείνετε ένα σημείο (με εύκολο πάρκιν) για φαγητό και στη συνέχεια εκεί κοντά και ποτό (κατά προτίμηση έξω) για αύριο το βράδυ θα με βοηθήσετε πολύ, διάβασα το thread αλλά οι προτάσεις είναι αμέτρητες...
Θα παρκάρεις κοντά στο Λιμάνι,στην δυτική είσοδο δηλ της πόλης οπότε πολύ εύκολα από κει είσαι στα Λαδάδικα όπου έχεις πολλές και καλές επιλογές για φαγητό και για ποτό μπορείς να πάς μετά απέναντι στο kitchen να απολαύσεις τη θέα της θάλασσας,όλα είναι τριγύρω.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Συγνώμη, στη Βαλαωρίτου δεν έχει εύκολο πάρκινγκ.
 

tdm

Member
Μηνύματα
71
Likes
3
Λαδάδικα λοιπόν, πολύ ωραία (απίστευτο αλλά δεν τα έχουμε δει ποτέ!).
Όσο για ηλικίες είμαστε στα όρια (34 και όρεξη για απλά πράγματα).
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Δεν έχουν την αίγλη που είχαν τη δεκαετία του 80-90 τότε ήταν στο φόρτε τους αλλά και πάλι συγκεντρώνουν νομίζω το ενδιαφέρον,έχει καλά εστιατόρια,είναι ο Ζύθος,τα κιούπια,το 1900 και πόσα ακόμα
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.397
Likes
14.349
Επειδή το θέμα έχει να κινηθεί πολύ καιρό και οι καταστάσεις αλλάζουν όσον αφορά εστιατόρια κτλ. θα ήθελα μερικές φετεινές και δοκιμασμένες προτάσεις.

Θα είμαι Θεσσαλονίκη τον Μάρτιο με ξένους συνεργάτες.Τι προτείνετε για βραδυνό φαγητό καθημερινή(Τρίτη/Τετάρτη)?Ελληνική κουζίνα(κατά προτίμηση) ή άλλη,κάπου ήσυχα(χωρίς πολύ φασαρία και δυνατή μουσική) για να μπορέσει να συζητήσει κάποιος.Αν είναι ποιοτικό και αξίζει κατά την γνώμη σας τότε παραβλέπουμε το κόστος.Το πρώτο βράδυ κατά προτίμηση κάπου κοντά στο Μακεδονία Παλλάς.

Στα ιδια πλαίσια(για ήσυχη συζήτηση και χαλαρά) προτάσεις για μετά το φαγητό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.226
Μηνύματα
884.340
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom