Καλώς ήρθατε.

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
καλως ηρθατε ολοι οι νεοι στην παρεα μας! ειστε και πολλοι πια και δεν σας προλαβαινουμε. καλα ταξιδια να εχουμε...
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.887
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Ένα ...δροσερό καλωσόερισμα και από μένα και την ευχή για πολλά και καλά ταξίδια:clap::clap:
 

darkpath

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
βορνεο
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
καλησπερα σας και καλη αρχη!(για μενα)

καλησπερα!

με λενε γιαννη και ειμαι απο την θεσσαλονικη και
σημερα εντελως τυχαια ξετρυπωσα το συγκεκριμενο φορουμ και μου εκανε μεγαλη εντυπωση (και χαρα) που υπαρχει στην ελλαδα τοση μεγαλη διαθεση για ανεξαρτητο ταξιδι..το διαχωριζω απο τον τουρισμο-ελπιζω να μην γινω ποτε τουριστας!

ταξιδευω εντος συνορων αρκετα χρονια τωρα...τα τελευταια δεκα χρονια αρχισα να βγαινω και εξω
κατα τα αλλα ασχολουμαι με την μουσικη και την φωτογραφια...

γεια χαρα και παντα τετοια!:clap:
(και θα τα λεμε)
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
καλησπερα!

με λενε γιαννη και ειμαι απο την θεσσαλονικη και
σημερα εντελως τυχαια ξετρυπωσα το συγκεκριμενο φορουμ και μου εκανε μεγαλη εντυπωση (και χαρα) που υπαρχει στην ελλαδα τοση μεγαλη διαθεση για ανεξαρτητο ταξιδι..το διαχωριζω απο τον τουρισμο-ελπιζω να μην γινω ποτε τουριστας!

ταξιδευω εντος συνορων αρκετα χρονια τωρα...τα τελευταια δεκα χρονια αρχισα να βγαινω και εξω
κατα τα αλλα ασχολουμαι με την μουσικη και την φωτογραφια...

γεια χαρα και παντα τετοια!:clap:
(και θα τα λεμε)
:welcome2: darkpath.
Ενδιαφερον προορισμος το Βορνεο.Μυριζει ζουγκλα και περιπετεια.
Καλα ταξιδια.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλως ηρθες darkpath , δεν ειναι πολυ μεγαλη η διαθεση για ανεξαρτητο ταξιδι αλλα ειμαστε σε καλο δρομο. Βλεπω οτι εχεις παει Μεξικο και ετσι εξηγειται οτι το εχεις ταξιδι ονειρο:lol:! Ανοιξε αν θελεις θεμα και πες μας για τα ταξιδια σου , ειδικα αν πηγες ανεξαρτητα στο Μεξικο και στην Κουβα και ποια μερη συγκεκριμενα επισκεφθηκες στις δυο χωρες.
 
Μηνύματα
39
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Καλησπέρα σε όλους!
Χαίρομαι πολύ που "έπεσα πάνω" σε αυτό το forum!
Καλά μας ταξίδια!
 

dimitrastav

Member
Μηνύματα
9
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Κορσική
Ταξίδι-Όνειρο
Μπουτάν
Καλώς σας βρίσκω συνταξιδιώτες!

Στο παρών topic θα μπορούν τα νέα μέλη να λένε ένα γεια στην παρέα μας και τα παλαιότερα να τους καλωσορίζουν.

Φυσικά είστε ευπρόσδεκτοι όλοι να ανοίξετε δικά σας τόπικ και να μας γράψετε δυο λόγια για τον εαυτό σας και τη σχέση που έχετε με τα ταξίδια. :)
Χαίρομαι που τυχαία σας βρήκα σήμερα.
Ταξιδεύω από τότε που με θυμάμαι και ενίοτε με κοιτούν ακόμη και δικοί μου άνθρωποι με στραβό μάτι για το πάθος μου αυτό. Γιατί ταξιδεύεις; Από τι θες να ξεφύγεις;
Το αντιμετωπίζουν κάποιοι ως πρόβλημα....
Εγώ ξέρω γιατί ταξιδεύω και νομίζω ότι πολλοι με καταλαβαίνετε εδω.
Ταξιδεύω για να γνωρίσω. Για να μετουσιωθώ από την επαφή μου με τον άλλον. Για να βγάλω ό,τι περιττό ιδεολόγημα προέρχεται αποκλειστικά από μία και μόνο κουλτούρα.
Για να γνωρίσω τον εαυτό μου. Για να μικρύνω τον εγωισμό μου. Για να ανοίξω το μυαλό μου και την καρδιά μου....
Αγαπημένος μου προορισμός είναι κυρίως η Ασία αλλά πάω παντού. Προσπαθώ να ταξιδεύω και μέσα στην ίδια μου την πόλη.
Φτιάξαμε κάποιοι που αγαπούσαμε το ταξίδι μία εταιρεία κάποια στιγμή. Πρόκειται για την Εταιρεία Μελέτης Πολιτισμικής Ετερότητας, στην οποία είμουν αντιπρόεδρος και γραμματέας. Αν και αποχώρησα η εταιρεία συνεχίζει τη δράση της και ίσως ενδιαφέρει όσους έχουν ενδιαφέρον για την ανθρωπολογία.
Αυτά για τη σχέση μου με το ταξίδι.
Θα τα ξαναπούμε. Θέλω τη βοήθεια σας και κάποιες προτάσεις σας για φτηνά καταλύμματα σε ήσυχα μέρη της Κορσικής, στην οποία θα πάω τον Αύγουστο.
Φιλια σε όλους,
Δήμητρα.
 

marakixin

Member
Μηνύματα
148
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
αγια-πετρουπολη
καλως ηρθες dimitrastav. οι πιο πολλοι πιστευω ταξιδευουν για αυτο για να ανοιξουν οι ψυχες τους και τα ματια τους στα θαυματα που υπαρχουν σκορπισμενα στα σημεια του οριζοντα.Για να μυρισεις να γευτεις γευσεις πρωτογνωρες<ακριβα μυρωδικα> που λεει και ο Καβαφης. να αναφωνισεις τι υπεροχο που ειναι αυτος ο κοσμος. Αυτος ο κοσμος ο μικρος ο μεγας
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
welcome! και οπως μπορουμε θα σε βοηθησουμε...
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
απλά ταξίδευε δήμητρα ,τα άλλα έρχονται μόνα τους ...
 

eurkon

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Γεια χαρά σ' όλους! Χαίρομαι που μου δίνετε η δυνατότητα να μεταφέρω σ' αυτό το φόρουμ τις ταξιδιώτικές μου εμπειρίες αλλά και να ανταλλάξω ιδέες και απόψεις με όλους τους λοιπούς χρήστες, διότι η Γη μας είναι ένα μεγάλο χωριό!
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
welcome! για κανε ενα χωριστο θεμα και γραψε μας τις εμπειριες σου, αν θες! περιμενουμε να σε ακουσουμε!
αααα welcome σε ολους τους νεους....!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.113
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom