Κουβεντούλα και συμβουλές γύρω από τα gps

leon00

Member
Μηνύματα
181
Likes
55
Να αγοράσουμε τελικά gps ή ένα τηλέφωνο nokia μια που προσφέρει τους χάρτες της και την υπηρεσία πλοήγησης με gps πλέον δωρεάν.
Διαβάστε το link
http://ndigital.in.gr/telecoms/nokiamaps-22-1-2010
το κινητο -gps δεν ειναι πολυ πρακτικο εκτος και εαν εχεις εμπειρια ,μεγαλη οθονη ,ευχρηστο προγραμμα και καλη καλυψη στους χαρτες
παντα βεβαια υπαρχει η περιπτωση σε μια δυσκολη διαδρομ η να χτυπησει το τηλεφωνο και τοτε ...:bleh:
γιαυτο προτεινω ξεχωριστη συσκευη pna σε καποιον που θελει απλη και σιγουρη πλοηγηση
(ετσι κι αλλιως οι τιμες εχουν πεσει πολυ χαμηλα ...)
 

tsoang

Member
Μηνύματα
26
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Rome
Ταξίδι-Όνειρο
πάααρα πολλοί!!!!!
Σκέφτομαι να αγοράσω και εγώ
ένα από τα παρακάτω
1)NAVIGON 1400 ΜΕ ΧΑΡΤΕΣ ΕΛΛΑΔΑΣ +ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ
2)NAVIGON 3300 MAX ΜΕ ΧΑΡΤΕΣ ΕΛΛΑΔΑΣ + ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

Αυτό που χρειάζομαι είναι ενημερωμένοι χάρτες για Ελλάδα, και Ευρώπη, χρήση και για πεζούς, δωρεάν φόρτωμα χαρτών άλλων χωρών! Νομίζω πως τα δύο αυτά μοντέλα τα έχουν.
Ααααα...και κάτι καλό για εμάς τις γυναίκες!!!!! Εντοπισμός θέσης πάργκινγ :) :)
Ας μου απαντήσει κάποιος....είναι καλή η επιλογή μου, ή θα πετάξω τα λεφτά μου???
 
Last edited by a moderator:

leon00

Member
Μηνύματα
181
Likes
55
καλημερα και καλο μηνα σ'ολους
η γνωμη μου με καποιες επισημανσεις
-το θεμα πεζος και πλοηγηση υπαρχει σαν δυνατοτητα στα περισσοτερα gps
-η τιμη ειναι καλη
-αν θελεις για χρηση στο αυτοκινητο αλλα και σαν πεζος παρε ενα gps με 3,5'' και οχι μεγαλυτερο για δυο λογους α)αναλογικα η μπαταρια κρατα παραπανω,β)ειναι πιο ευκολο στη μεταφορα
-αυτο που αναφερεται για parking σημαινει οτι σου δειχνει που υπαρχουν parking κοντα στην περιοχη που βρισκεσαι (οχι αν αδειασει καποια θεση parking στο δρομο;)) αυτο το χαρακτηριστικο το εχουν και αλλα gps pna μιας και απλα ειναι αποθηκευμενα στα poi (χρησιμα σημεια ενδιαφεροντος)
-δωρεαν αναβαθμισεις δεν υπαρχουν ,υπαρχει η πρωτη ενημερωση δωρεαν για την περιπτωση που δεν εχεις το τελευταιο χαρτη και μετα καποια εκτωση(χωρις ναναι σιγουρο γιατι παει αναλογα με το μοντελο)
εδω υπαρχει πληροφορις απο την εταιρια για τα προιοντα της
NAVIGON 1400 | NAVIGON. And the world is yours
γενικα καλο μηχανημα ,μικρη μπαταρια,καλοι χαρτες και καλη τιμη
αλλα εγω θα πηγαινα σε garmin ή tomtom :haha:
ελπιζω να βοηθησα
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Mio Moov V780 -Nέα εποχή στην πλοήγηση
ai45.tinypic.com_2i3i94.jpg


Η Mio Technology, παρουσίασε το Mio Moov V780, μια ειδικά σχεδιασμένη πολυσυσκευή που διαθέτει ευρεία οθόνη 7 ιντσών, λογισμικό Spirit της Mio, δυνατότητες πολυμέσων υψηλής ευκρίνειας, καθώς επίσης και ψηφιακό δέκτη τηλεόρασης.

Το Mio Moov V780 ενσωματώνει σε μια συσκευή με μοναδικό σχεδιασμό, προηγμένες λειτουργίες πλοήγησης, Media Player υψηλής ευκρίνειας σε ευρεία οθόνη 7 ιντσών και Internet on-the-go.
Επιπλέον, η πολυτελής θήκη μεταφοράς με το ενσωματωμένο πληκτρολόγιο που λειτουργεί επίσης ως βάση για τη συσκευή, αποτελεί μέρος του έξυπνου σχεδιασμού για τον οποίο διακρίθηκε το Moov V780. Κατά αυτόν τον τρόπο, οι χρήστες μπορούν να πληκτρολογούν σε επίπεδες επιφάνειες με την οθόνη να βρίσκεται στη σωστή γωνία για καλύτερη θέαση.
το Mio Moov V780, οι χρήστες αποκτούν ελευθερία στην επικοινωνία με τα αγαπημένα τους πρόσωπα, καθώς μπορούν να έχουν πρόσβαση στο Internet και στο e-mail τους, μέσω ασύρματης σύνδεσης 3G ή WiMax, όπου κι αν βρίσκονται.
Ο ενσωματωμένος ψηφιακός δέκτης εξασφαλίζει θέαση των ελεύθερων ψηφιακών προγραμμάτων, ενώ παράλληλα τα ηχεία και η υψηλής ευκρίνειας οθόνη εμπλουτίζουν την εμπειρία των χρηστών όταν παρακολουθούν ταινίες & βίντεο, ακούν μουσική ή βλέπουν φωτογραφίες.
Επιπλέον, συνδέοντας το Moov V780 σε κατάλληλη τηλεόραση, οι high definition ταινίες και τα βίντεο μπορούν να προβληθούν σε ακόμη μεγαλύτερη οθόνη.
Πλέον, δε χρειάζεται να «κατεβάζετε» ή να αναζητάτε τους χάρτες και τα Σημεία Ενδιαφέροντος online για να βρείτε τη διαδρομή τους.
Το Moov V780 διαθέτει το πρωτοποριακό λογισμικό πλοήγησης Spirit της Mio, με το διαισθητικό interface και την «έξυπνη» λειτουργία αναζήτησης Σημείων Ενδιαφέροντος, που αρκεί για να φτάνετε γρήγορα και αποτελεσματικά στον προορισμό σας!


Χαρακτηριστικά
  • Επεξεργαστής 600MHz
  • Μνήμη ROM 4-8GB
  • Mνήμη RAM 512MB+
  • Επέκταση Μνήμης ΜicroSD (έως 32GB)
  • Aνάλυση Οθόνης 800x480
  • Διαστάσεις 204x111x14,6 χιλ.
  • Βάρος 445 γρ.
ai45.tinypic.com_2v94two.jpg


ai46.tinypic.com_2a0difc.jpg


fullhd.gr
 

Constantine

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλημερα στην παρεα.

Εχοντας διαβασει αναλυτικα τις συζητησεις σας αποφασισα να αγορασω ενα gps mio moov s505

@Μιο

Δασκαλε οποτε ευκαιρησεις θα ηθελα τα φωτα σου...Δεν ξερω τι παγιο χρεωνεις :)

Θα ηθελα οδηγιες ξεκλειδωματος και φορτωση ενος καλυτερου πακετου μαλλον το igo
Για Ευρωπη και δη Σκωτια Ιταλια Ισπανια τι θαπροτεινες να φορεσει.

Ευχαριστω για το χρονο σου προκαταβολικα.

Τα σεβη μου στην ομηγυρη
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
καλοριζικο!!
ευρωπη σου προτεινω να χρησιμοποιησεις το ΜΝ 7.4.2 με τη σειρα Q1 2010.
αν τωρα σου φαινεται πιο χρηστικο το igo ...no problem.
για unlocking σε πμ θα μαθεις που θα με βρισκεις για θεματα πλοηγησης;)
 

Constantine

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Thank u φιλος
Αναλυτικοτατα τα παντα.Δεν νομιζω να υπαρξει προβλημα.
Θα το επιχειρησω απο Δευτερα λογω φορτου εργασιας...
Αν κατι παει στραβα θα βρω τροπο να επικοινωνησουμε γιατι το forum δε μου αφηνει να σου στειλω πμ αν δεν ανεβω στις 21 δημοσιευσεις...(Δεν ειναι και οτι πιο εξυπνο αλλα τεσπα)...
Και παλι ευχαριστω
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Thank u φιλος
γιατι το forum δε μου αφηνει να σου στειλω πμ αν δεν ανεβω στις 21 δημοσιευσεις...(Δεν ειναι και οτι πιο εξυπνο αλλα τεσπα)...
Και παλι ευχαριστω
...ενταξει, αλλα και συ πρωτο ποστ σε ταξιδιωτικο φορουμ και να ειναι για πλοηγηση....χτυπαει καπως ...
καλοπροεραιτα σου μιλαω.;)
 

leon00

Member
Μηνύματα
181
Likes
55
Καλημερα στην παρεα.

Εχοντας διαβασει αναλυτικα τις συζητησεις σας αποφασισα να αγορασω ενα gps mio moov s505

Θα ηθελα οδηγιες ξεκλειδωματος και φορτωση ενος καλυτερου πακετου μαλλον το igo
Για Ευρωπη και δη Σκωτια Ιταλια Ισπανια τι θαπροτεινες να φορεσει.
μηπως θα επρεπε να αγορασεις καποιο απο εδω
Vector iGO 8.3
αφου ηθελες να εχεις το igo?
τωρα για ευρωπη τα καλυτερα απο θεμα καλυψης ειναι tomtom και garmin
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.261
Μηνύματα
885.432
Μέλη
38.938
Νεότερο μέλος
Geo Yfa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom