Τουρκία Κωνσταντινούπολη πληροφορίες

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.011
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Παιδιά μια απορία, όταν χτυπάς το εισιτήριο, πόση ισχύ έχει. Μήπως ισχύει για μια διαδρομή και αν αλλάξεις πρέπει να ξαναβγάλεις?
Μια μονή διαδρομή. Αν αλλάξεις, χρειάζεσαι νέο!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Παιδιά μια απορία, όταν χτυπάς το εισιτήριο, πόση ισχύ έχει. Μήπως ισχύει για μια διαδρομή και αν αλλάξεις πρέπει να ξαναβγάλεις?
Ναι καθε φορα ξαναχτυπας.
Το καλυτερο ειναι να βγαλεις την istabul card που με αυτην πληρωνεις το εισιτηριο,για ΜΜΜ 2,15 tl και αν αλλαξεις μεσο σε συντομο χρονικο διαστημα πληρωνεις 1,45 tl.
 

stelios83

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Ναι καθε φορα ξαναχτυπας.
Το καλυτερο ειναι να βγαλεις την istabul card που με αυτην πληρωνεις το εισιτηριο,για ΜΜΜ 2,15 tl και αν αλλαξεις μεσο σε συντομο χρονικο διαστημα πληρωνεις 1,45 tl.
Ευχαριστώ για την απάντηση
1. Πώς φορτώνεις χρήματα στην κάρτα;
2. Για δύο άτομα απλά την χτυπάς δύο φορές, δεν χρειάζεται να βγάλεις δύο κάρτες, σωστά;
 
Last edited:

VALANTIS_p

Member
Μηνύματα
151
Likes
46
Επόμενο Ταξίδι
Αναλόγως τα λεφτά μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Kόστα Ρίκα
Σε πολλά μαγαζάκια στη βγάζουν. Εγώ την είχα βγάλει στην Ταξίμ σε ένα "ψιλικατζίδικο" που είχε απο την πάνω μεριά.....

Χρήματα στη κάρτα εκτός της πρώτης φόρτισης βάζεις κ σε διάφορα μηχανήματα που είναι διάσπαρτα σε σταθμούς τραίνου, λεωφορείον κλπ.(Οχι σε όλους), σε μαγαζάκια που εκδίδουν κάρτα, προφανώς.

Χτυπάει ο πρώτος κ περνάει κ μετά την κάνει πάσα στον επόμενο για να περάσει κ αυτός....
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Ευχαριστώ για την απάντηση
1. Πώς φορτώνεις χρήματα στην κάρτα;
2. Για δύο άτομα απλά την χτυπάς δύο φορές, δεν χρειάζεται να βγάλεις δύο κάρτες, σωστά;
Ηδη,σου απαντησε ο φιλος πανω...εμενα,μου την εδωσε το ξενοδοχειο και μου την φορτωναν εκεινοι.
Η εκπτωση που ειχα γραψει στο post #420,για την δευτερη διαδρομη,δεν ισχυει αν χρησιμοποιουν περισσοτεροι την ιδια καρτα.Την παιρνει μονο ο πρωτος,ο δευτερος ειναι παλι 2,15 tl.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
karfitsa και λοιποί τόσο πολύ με έχετε ζουζουνίσει για την Πόλη που περιμένω πως κ πως να πάω!έχω High expectations ελπιζω να μη πέσω έξω.Μου πήρε 30τοσα χρονια να ξεπεράσω την ταινια "εξπρες του μεσονυχτιου" :bleh:
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
karfitsa και λοιποί τόσο πολύ με έχετε ζουζουνίσει για την Πόλη που περιμένω πως κ πως να πάω!έχω High expectations ελπιζω να μη πέσω έξω.Μου πήρε 30τοσα χρονια να ξεπεράσω την ταινια "εξπρες του μεσονυχτιου" :bleh:
@nena ,αν θυμασαι και γω ειχα καποιες αναστολες ,αλλα τελικα,διαβαζοντας την @Vegerazaros ,τον @greco και αλλους,πηρα την αποφαση και πηγα.Περασα πολυ καλα,το ευχαριστηθηκα πολυ και πιστευω,οτι με την πρωτη ευκαιρια,θα παω ξανα,εστω και για λιγο:)
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
καλα λες @karfitsa θυμάμαι ;)
αυτή η κωνσταντινουπολιτισσα κρητικιά @Vegerazaros :haha: που μέρα παρα μέρα πετάει για Πόλη θα ξέρει να μου πει κ το ποσο κακή ιδέα είναι μια εκδρομή εκεί τέλη Γενάρη. ε;;;
Ξετρελάθηκα με κάτι τουρκικές ταινίες που έχω δει-ξέρεις ολόκληρη ταινία 5 προτάσεις όλες κ ολες και τοπία χαμένα στην απεραντοσύνη της Καππαδοκίας κτλ.
Καλα δε θα φτασει μεχρι εκει η χαρη μου χειμωνιάτικα αλλα την Πόλη να την χτυπησω Γενάρη;;Θα έχει εκπτώσεις;;:rolleyes:
κ όποιος άλλος ξέρει o_O
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
καλα λες @karfitsa θυμάμαι ;)
αυτή η κωνσταντινουπολιτισσα κρητικιά @Vegerazaros :haha: που μέρα παρα μέρα πετάει για Πόλη θα ξέρει να μου πει κ το ποσο κακή ιδέα είναι μια εκδρομή εκεί τέλη Γενάρη. ε;;;
Ξετρελάθηκα με κάτι τουρκικές ταινίες που έχω δει-ξέρεις ολόκληρη ταινία 5 προτάσεις όλες κ ολες και τοπία χαμένα στην απεραντοσύνη της Καππαδοκίας κτλ.
Καλα δε θα φτασει μεχρι εκει η χαρη μου χειμωνιάτικα αλλα την Πόλη να την χτυπησω Γενάρη;;Θα έχει εκπτώσεις;;:rolleyes:
κ όποιος άλλος ξέρει o_O
Το κλίμα στη Πόλη είναι όπως αυτό της Θεσσαλονίκης οπότε σίγουρα δεν έχει πολύ κρύο . Αν είσαι τυχερή ίσως δεις κ την πόλη χιονισμένη όνειρο που ακόμη δεν έχω πραγματώσει. Αχ!.καλό μπουφάν όχι βαρύ παλτο για ναην σε κουραζει στο περπατημα και μποτάκια με ισοθερμικους πατους και θα είσαι κύρια! Ο Γενάρης είναι ήσυχος μήνας και θα βρεις κ καλές τιμές στα ξενοδοχεία. Συνήθως δεν βρέχει που αυτό είναι το πιο σπαστικο. Να πας! Όσο για Καππαδοκία ίσως να βρεις εσωτερική πτήση με Πηγκασους Αιρ
Και να πας με 22 ευρώ πηγαινελα το έχω κάνει μια φορά αλλά χειμώνα εκεί έχει πολύ κρύο αν ψηνεσαι θα σου πω λεπτομέριες . Θα βρεις εκπτώσεις αλλά καλλίτερα τα λεφτά που θα δώσεις για ψώνια να τα διαθέσεις για πιο πολλές μέρες διαμονής εκει πχ μια βδομάδα δεν είναι αρκετή για την Πολη. αρχισε να το βλέπεις κ τα ξαναλεμε :)
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Το κλίμα στη Πόλη είναι όπως αυτό της Θεσσαλονίκης οπότε σίγουρα δεν έχει πολύ κρύο . Αν είσαι τυχερή ίσως δεις κ την πόλη χιονισμένη όνειρο που ακόμη δεν έχω πραγματώσει. Αχ!.καλό μπουφάν όχι βαρύ παλτο για ναην σε κουραζει στο περπατημα και μποτάκια με ισοθερμικους πατους και θα είσαι κύρια! Ο Γενάρης είναι ήσυχος μήνας και θα βρεις κ καλές τιμές στα ξενοδοχεία. Συνήθως δεν βρέχει που αυτό είναι το πιο σπαστικο. Να πας! Όσο για Καππαδοκία ίσως να βρεις εσωτερική πτήση με Πηγκασους Αιρ
Και να πας με 22 ευρώ πηγαινελα το έχω κάνει μια φορά αλλά χειμώνα εκεί έχει πολύ κρύο αν ψηνεσαι θα σου πω λεπτομέριες . Θα βρεις εκπτώσεις αλλά καλλίτερα τα λεφτά που θα δώσεις για ψώνια να τα διαθέσεις για πιο πολλές μέρες διαμονής εκει πχ μια βδομάδα δεν είναι αρκετή για την Πολη. αρχισε να το βλέπεις κ τα ξαναλεμε :)
πες πες θέλουμε Καππαδοκία αλλά για άνοιξη. Έχω δει φτηνες πτήσεις αλλά θέλει κ αμάξι..εσεις νοικιάσατε, από που;
όσο ψαχούλεψα το ιντερνετ λίγο πολύ όλοι αναφέρουν το σοβαρό ενδεχόμενο χιονιού κ σκέφτομαι να το αφήσω σε οδικό ταξίδι με λεωφορείο ώστε να μπορώ να το κλείσω κ τελευταία στιγμή αν οι συνθηκες δεν είναι κακες.
Για ξενοδοχείο έχετε να προτείνετε κατι για μονόκλινο;οτι εχω δει σε ταξιμ θελει κανα 45αρι! (αρχες Δεκεμβρη είναι αυτό το κλεισμένο ταξιδι)

οσο για τις μερες δυστυχως δεν εχω άδεια!αναθεμα!κ αυτό για αρχες δεκ είναι 3ημερο, ένα μεζεδακι θα παρω!

αλλα η ανοιξη θα είναι κοντα ;)
αχ ας κανω ονειρα τουλάχιστον γιατι μια τα Capital controlς μια τα "no Capital" μια τα "no days off" εχω φαει τα λυσακα μου αταξιδευτη!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.475
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom