Κούβα Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει για Κούβα;

alex1976

Member
Μηνύματα
26
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
μεξικο
Ταξίδι-Όνειρο
βενεζουελα
Σκεφτόμαστε με φίλους να πάμε Αβάνα τον Αύγουστο και δεν θέλουμε να απευθυνθούμε σε πρακτορείο. Που μπορώ να ψάξω τόσο για αεροπορικά οσο και για διαμονή?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Γεια και από μένα ...έχω βρει Κούβα μεμονωμένα αλλά μέσα από πρακτορείο 720 ..11 μέρες.. κοίταξε το στο.. πακετάκια γρ.. είναι η πιο φτηνή τιμή που έχω δει ...:p
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Γεια και από μένα ...έχω βρει Κούβα μεμονωμένα αλλά μέσα από πρακτορείο 720 ..11 μέρες.. κοίταξε το στο.. πακετάκια γρ.. είναι η πιο φτηνή τιμή που έχω δει ...:p
Δεν ειναι 720, ειναι 1095.

Μα καλα δεν διαβαζει κανενας τους ορους;
 

DiTravel

Member
Μηνύματα
114
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου...
Καλησπέρα!
Θα ήθελα τη βοήθειά σας για ένα δίλειμμα που έχουμε. Αποφασίσαμε να πάμε γαμήλιο στην Κούβα (ψαχνόμασταν και για Αγιο Δομήνικο αλλά είπαμε να προλάβουμε να τη δούμε πριν αλλάξει τελείως).Επειδή όνως αφενώς δεν έχουμε καθόλου χρόνο να το ψάξουμε αφετέρου θέλαμε μια φορά να χαλαρώσουμε και να αναλάβει άλλος, είπαμε να πάμε οργανωμένο κι όπου δεν θέλουμε δεν ακολουθούμε.
Το θέμα είναι το εξής: Έχουμε βρει δύο πακέτα και δεν ξέρουμε ποιο να διαλέξουμε.
Το ένα έχει αναχώρησει 4/8 που μας βολεύει περισσότερο, είναι 50 ευρώ το άτομο φθηνότερο, έχει ξενοδοχεία στο κέντρο, έχει μια επιπλέον διανυκτέρευση στο Αμστερνταμ (που μας ψιλοχαλάει) και είναι πρακορείο που εγώ τουλάχιστον δεν είχα ξανακούσει (αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με πρακτορεία).
Το άλλο έχει αναχώρηση 8/8 που μας κόβει λίγο την άδεια στη μέση, είναι λίγο πιο ακριβό, έχει ξενοδοχεία στο Miramar που σημαίνει ότι θα πρέπει να παίρνουμε ταξί, δεν έχει διανυκτέρευση σε άλλο μέρος (που είναι καλό) και είναι γνωστό πρακτορείο (βέβαια αυτό δεν ξέρω αν σημαίνει ότι είναι και καλό).
Εσείς τι θα επιλέγατε;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Για πόσες διανυκτερεύσεις και ποια είναι τα ξενοδοχεία για τα οποία μιλάς;

Λογικά και το πρακτορείο που σου δίνει ξενοδοχείο στο Miramar θα μπορεί να δώσει τιμές και για ξενοδοχεία στο κέντρο. Ρώτα για πιο κεντρικά.
 

DiTravel

Member
Μηνύματα
114
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου...
Το πρώτο πακέτο έχει μια διανυκτέρευση στο Αμστερνταμ, 4 στην Αβάνα είτε στο National είτε στο Iberostar Parcue Central, 1 διανυκτέρευση σιενφουέγος (δεν θυμάμαι ξενοδ.) και 2 διανυκτερεύσεις στο Βαραδέρο στο Iberostar laguna azul.
To δεύτερο έχει 4 στην Αβάνα στο habana panorama 5*, 1 στο Τρινιδαδ και 2 Βαραδέρο στο el patriarca varadero.
Μπορώ να πω τα ονόματα των πρακτορείων ή απαγορεύεται;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
http://www.travelstories.gr/community/help/terms

Το πρώτο πακέτο μου αρέσει περισσότερο, από άποψη τοποθεσίας ξενοδοχείων στην Αβάνα, αν και δεν έχω πάει Σιενφουέγος. Στο δεύτερο δεν μου αρέσει η τοποθεσία του ξενοδοχείου, αλλά μου αρέσει η διανυκτέρευση Τρινιδαδ, αν είναι μέσα στην πόλη. Αλήθεια ποιο ξενοδοχείο σας δίνουν στο Τρινιδαδ;
Επίσης δες λίγο και τις ώρες των πτήσεων, μήπως σου τρώνε καμιά μέρα (άφιξη πολύ αργά, αναχώρηση πολύ νωρίς). Δεν έχεις και πολλές!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.808
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom