Τρέξτε να προλάβετε!!!

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Μηνύματα
76
Likes
67
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α-ΚΑΝΑΔΑΣ
Τι έγινε με εσάς που ξενυχτήσατε για να προλάβετε? Κλείσατε?
Πιστεύω ότι τώρα όλοι καταλάβατε πως οι τιμές του Θόδωρα είναι μια χαρά...
Eσύ όμως γιατί τόση χαρά ?.....Υπάλληλος του Θόδωρα είσαι ?.....Τα ίδια λες και για το εξωτερικό.....Εγώ όμως επειδή έχω κρατημένα τα εισητήρια που ταξίδεψα και ταξιδεύω ΜΟΝΟ με Ryanair θα σου φέρω 2 Θεσ/νικη-Bergamo το ένα στα 5 ευρώ και το άλλο στα 9,90......και άλλα 3 εισητήρια για Ρώμη το ένα 9,90 , το άλλο 14,99 και το τρίτο 23,67......Εσύ μπορείς να μου φέρεις από τον Θόδωρο ή από τον αλιτάλια ή από όποιον γουστάρεις αντίστοιχα εισητήρια για Ιταλία ?..................έχετε καταντήσει γραφικοί.....φτάνει......ΜΗΝ πετάτε.....δεν θα βάλει τα κλάματα η Ryanair........................................................http://www.travelstories.gr/communi...σεις-από-Θεσσαλονίκη.36267/page-3#post-519888

Μα φυσικά μέσω των επιδοτήσεων και μέσω των ατελείωτων παζαριών που κάνει με τα αεροδρόμια... είναι γνωστό το κόλπο να καρπώνεται τις επιχορηγήσεις και συνεχώς να ζητάει περισσότερα υποσχόμενη λαγούς με πετραχείλια...
Ε!.......και ?.......το δικό σου το θέμα πες μας ΜΙΑ φορά ΠΟΙΟ είναι ?.......ΠΟΥ ει-ναι το προ-βλη-μά σου......Εσύ τις δίνεις τις επιχορηγήσεις ?.....τι με νοιάζει εμένα ποιος την επιδοτεί......εγώ βρίσκω εισητήρια με 20-25-30-40 ευρώ?.....ταξιδεύω?......Μόλις έκλεισα τις καλοκαιρινές μου διακοπές...ΡΏΜΗ-οικογενειακώς.......εγώ με την γυναίκα μου και τα 2 μου παιδιά.........9 Ιουλίου 32,99 και η επιστροφή 16 Ιουλίου 32,99...ΣΥΝΟΛΟ = 263,92.........Ασε λοιπόν εμένα να πάω με τον Λίγδα από Θεσσαλονίκη Ρώμη με 263,92 ευρώ με επιχορηγήσεις και ατέλειωτα παζάρια με τα αεροδρόμια και εσύ πήγαινε με τον Κυρ-Θόδωρα με 951,04 ευρώ.......92,15 να πας και 145,61 να γυρίσεις το ΕΝΑ (1).....one.....uno.....εισητήριο................................................................................................................................................................................Σιγά την διαφορά !!!!!!.........είναι μόνο 687 ευρώ.......μηδαμινό ποσό ανάξιο σχολιασμού.......ε Traveller ?



όλο και φθίνει και πιθανολογώ ότι αν δεν ανοίξει η αγορά της Ελλάδας σε εύλογο χρονικό διάστημα θα φύγει έτσι ξαφνικά όπως ήρθε...
Ε !.....και ?.....Ας φύγει !......Μα γιαυτό μέχρι να φύγει το εκμεταλεύομαστε και ταξιδεύουμε όσο μπορούμε περισσότερο,γιατί μετά αν φύγει (Χτύπα ξύλο ) το κολοσαίο,την φοντάνα,το πάνθεον και το βατικανό θα τα βλέπω τουλάχιστον εγώ μέσα από ταινίες........ενώ τώρα......ΤΑ-ΞΙ-ΔΕ-ΥΩ.
 
Last edited by a moderator:

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.922
Με 50 φυσικά και δεν θα βρει για τον Αύγουστο. Αλλά δεν νομίζω να το είπε και κανένας αυτό, ούτε κάποιος μπορεί να το φανταστεί.
Λες εσύ τώρα ε? Μα δεν τα γράφω για σένα ούτε για μένα... για τα παλικάρια που γράφουν παραπάνω τα γράφω με την μεγάλη φαντασία...

Μπορεί όμως να βρει και πάλι πολύ φθηνότερες, τουλάχιστον από αυτές που πετάει η aegean, από 25 μέχρι 93 ευρώ φθηνότερες τον αύγουστο, από 60 μέχρι 115 ευρώ φθηνότερες τον Ιούλιο, εώς 100 ευρώ φθηνότερες τον Ιούνιο, τον Μάιο μέχρι και 140 ευρώ διαφορά, ακόμα και τον Σεπτέμβριο μέχρι και 164 ευρώ διαφορά.
Μην λέμε συνεχώς τα ίδια... φυσικά και ο Λίγδης έβγαλε ορισμένα εισιτήρια κράχτες σε περιορισμένο αριθμό και σε περιορισμένες μέρες... αυτό που είπα είναι ότι περίμενα πολύ περισσότερα σε προσφορές, που δεν έγιναν γιατί το αεροδρόμιο της Αθήνας έχει τρομακτικούς φόρους... με την σειρά μου μπορώ να σου βρω κι εγώ πάρα πολλές ημερομηνίες που ο Λίγδης είναι ακριβότερος από τον Θόδωρα ειδικά στα δρομολόγια προς Χανιά και Ρόδο...

Α και για να τελειώνει το παραμύθι... εγώ μίλησα για τον Λίγδη την εταιρία του και τις τιμές του... κανένα χαρακτηρισμό δεν έκανα για όποιον πετάει μαζί του...

Eσύ όμως γιατί τόση χαρά ?.....Υπάλληλος του Θόδωρα είσαι ?.....Τα ίδια λες και για το εξωτερικό.....Εγώ όμως επειδή έχω κρατημένα τα εισητήρια που ταξίδεψα και ταξιδεύω ΜΟΝΟ με Ryanair θα σου φέρω 2 Θεσ/νικη-Bergamo το ένα στα 5 ευρώ και το άλλο στα 9,90......και άλλα 3 εισητήρια για Ρώμη το ένα 9,90 , το άλλο 14,99 και το τρίτο 23,67......Εσύ μπορείς να μου φέρεις από τον Θόδωρο ή από τον αλιτάλια ή από όποιον γουστάρεις αντίστοιχα εισητήρια για Ιταλία ?..................έχετε καταντήσει γραφικοί.....φτάνει......ΜΗΝ πετάτε.....δεν θα βάλει τα κλάματα η Ryanair........................................................http://www.travelstories.gr/community/threads/ryanair-Τρεις-νέες-πτήσεις-από-Θεσσαλονίκη.36267/page-3#post-519888
Προφανώς έχεις μπερδέψει την βούρτσα με το σφουγγαρόπανο... η όλη μου παρέμβαση αφορούσε την Αθήνα και μόνο αυτή... με την Θεσσαλονίκη δεν ασχολούμαι γιατί δεν με ενδιαφέρει... ζω στην Αθήνα... τα χωρατά λοιπόν για υπαλλήλους του Θόδωρα και τις γραφικότητες να τις κάνεις στην γυναίκα σου και όχι σε μένα...

Ε!.......και ?.......το δικό σου το θέμα πες μας ΜΙΑ φορά ΠΟΙΟ είναι ?.......ΠΟΥ ει-ναι το προ-βλη-μά σου......Εσύ τις δίνεις τις επιχορηγήσεις ?
Εσύ δηλαδή ποιος λες να τις δίνει τις επιχορηγήσεις ο φούφουτος? Εκτός κι αν νομίζεις πως τα λεφτά των τοπικών αυτοδιοίκησεων δεν βγαίνουν από την τσέπη μας...

εγώ με την γυναίκα μου και τα 2 μου παιδιά.........9 Ιουλίου 32,99 και η επιστροφή 16 Ιουλίου 32,99...ΣΥΝΟΛΟ = 263,92........
Ψιτ ψιτ ξεκόλλα... τα ξανάπαμε... αν δεν στο έχουν πει, για Αθήνα μιλάμε όχι για Θεσσαλονίκη... δεκάρα δεν με νοιάζει όσο κάνουν τα εισιτήρια με τον Λίγδη ή τον Θόδωρα από SKG... εγώ μένω στην Αθήνα... ο Θόδωρας έχει πτήσεις από Αθήνα για Ρώμη με 130€ και ο Λίγδης δεν πετάει από Αθήνα...
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Να ανοίξουμε κάπου ένα νήμα που να κράζουμε όποιον θέλει να πετάει φτηνά.
Κι ένα άλλο για το πόσο άγιοι επιχειρηματίες είναι ο Βασιλάκης και ο Βγενόπουλος και πόσο πονηρός ο Λίγδης.Γιατί ο τελευταίος έχει μόνο το κέρδος στο μυαλό του ενώ οι άλλοι επιτελούν κοινωνικό έργο.

Πάρτε το χαμπάρι,δεν σας ανήκουν οι εταιρείες.Τι κάθεστε και ξιφουλκείτε υπέρ τους;Σαν πωρωμένοι οπαδοί ομάδων κάνετε,που ωρύονται για την φανέλα μέχρι ο αγαπημένος παίκτης-είδωλο να πάρει μεταγραφή στην πιο μισητή αντίπαλο.

Επίσης το κεφάλαιο δεν έχει πατρίδα.Μακάρι να πετούσε η Turkish σε όλη την Ελλάδα και να έπεφταν οι ναύλοι.Το ίδιο Έλληνες θα παραμένατε,δεν θα σας έπαιρναν γενίτσαρους.
 
Last edited by a moderator:

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
190
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Εμεις ειδαμε και την girona με την ryanair.:xalara::xalara:Aν πεταγαμε με τους αγαπητικους μερικων δεν θα την βλεπαμε γιατι θα πηγαιναμε κατευθειαν Βαρκελωνη.Θανατος δια λιθοβολισμου σε οσους λενε ακομα και την λεξη ryanair
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.922
Προς maltakias...

Ρε σύντροφε σε εμένα βρήκες να κάνεις μαθήματα σοσιαλισμού? Τα όσα σωστά λες πες τα σε αυτούς που νομίζουν ότι ο Λίγδης επιτελεί έργο με τα φτηνά εισιτήρια που βάζει και δεν τους κόβει ότι οι επιχορηγήσεις που τσεπώνει από τις δικές μας τσέπες βγαίνουν... όλα τα γουρούνια ίδια φάτσα έχουν όπως λέει και ένα παλιό ρητό, λες πια εγώ να νομίζω ότι ο Θόδωρας, ο Βγενό ή ο Λίγδης είναι ερυθροί σταυροί?

Προς tsolias...

Αν εσύ περίμενες να πετάξεις με τον Λίγδη για να δεις στην Girona τότε λυπάμαι αλλά από ταξιδιωτικής πλευράς μένεις μετεξεταστέος... στα επόμενα ταξίδια σου άνοιξε κανένα ρημάδι οδηγό να διαβάσεις και μην πας στα κουτουρού...
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
190
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Στο ειπα και στο ξαναλεω.Εγω ειμαι φτωχος και δεν μπορω να ταξιδεψω με αλλον τροπο εκτος απο αυτον και το ευχαριστιεμαι δεν μπορεις να φανταστεις ποσο.Εσυ το παιζεις τζοβενος με λεφτα αλλον.Αφου αλλος πληρωνει για σενα και να μπαινεις εδω μεσα και κανεις κριτικη σε οσους εκαναν το ονειρο τους πραξει να πανε ενα ταξιδι εστω και φτωχο χωρις να του δωσουν φαγητο στο αεροπλανο και χωρις να του εχουν θεση κλεισμενη χωρις χωρις χωρις.Αυτα πληρωνω αυτα μου προσφερουν,δεν εχω τρελες απαιτησεις.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.905
Likes
27.063
Η ιρλανδική εταιρεία γιορτάζει και στη συμπρωτεύουσα τη νέα βάση της προσφέροντας 100.000 θέσεις με τιμές ναύλων που ξεκινούν από 12 ευρώ, για ταξίδια στην Ευρώπη τους μήνες Φεβρουάριο και Μάρτιο, οι οποίες θα είναι διαθέσιμες από αύριο έως τα μεσάνυχτα της Πέμπτης 16 Ιανουαρίου.

Καλά ταξίδια!!!!
http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=263357&catid=3
Μιας και τελείωσε η προσφορά,να κλειδώναμε το θέμα ;Δεν έχει να προσφέρει κάτι άλλο κατά την
γνώμη μου.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.922
Συγνώμη αλλά δεν καταλαβαίνω προς τι αυτή η διαφήμιση της φτώχιας και της κακομοιριάς σου? Περιμένεις να σε λυπηθούν οι συμφορμίτες και να κάνουμε έρανο να ενισχύσουμε τα ταξίδια σου? Αν δεν έχεις μία κάτσε σπίτι σου... αν έχεις λίγα πέτα με τον Λίγδη, αν έχεις περισσότερα πέτα με τον Θόδωρα, αν έχεις ακόμα περισσότερα πέτα μπίζνες... ουδόλως μας απασχολεί εδώ μέσα αν έχεις ή όχι λεφτά και ακόμη λιγότερο μας νοιάζει που και πως πας διακοπές... γουστάρεις να ταξιδεύεις με τον Λίγδη μαγκιά σου... τις εξυπνάδες και τις γραφικότητες τι τις θέλεις? Δωρεάν εισιτήρια δεν θα σου δώσουμε...
 

thessaris

Member
Μηνύματα
600
Likes
879
Ντάξει με τον maltakia ιδεολογικά (στα οικονομικά) μας χωρίζει άβυσσος αλλά χαζός δεν είναι, μια χαρά το τοποθέτησε. Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω αυτή την πώρωση. Και από τους πολέμιους του Λίγδη αλλά και από τους οπαδούς. Χαλαρώστε λίγο. Προσπάθησα να επέμβω στην κουβέντα με στοιχεία, νομίζω βοηθούν να βγουν συμπεράσματα.

Προσωπικά τι θα έκανα; εκεί που η διαφορά είναι 10-15 ευρώ θα τα έδινα στον Θόδωρα για να μην κάθομαι στην ουρά. Από κει και πάνω και για τα οικονομικά μου αυτόν τον καιρό, αξίζει να κάθομαι στην ουρά. Διαλέγετε και παίρνετε.
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
190
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Συγνώμη αλλά δεν καταλαβαίνω προς τι αυτή η διαφήμιση της φτώχιας και της κακομοιριάς σου? Περιμένεις να σε λυπηθούν οι συμφορμίτες και να κάνουμε έρανο να ενισχύσουμε τα ταξίδια σου? Αν δεν έχεις μία κάτσε σπίτι σου... αν έχεις λίγα πέτα με τον Λίγδη, αν έχεις περισσότερα πέτα με τον Θόδωρα, αν έχεις ακόμα περισσότερα πέτα μπίζνες... ουδόλως μας απασχολεί εδώ μέσα αν έχεις ή όχι λεφτά και ακόμη λιγότερο μας νοιάζει που και πως πας διακοπές... γουστάρεις να ταξιδεύεις με τον Λίγδη μαγκιά σου... τις εξυπνάδες και τις γραφικότητες τι τις θέλεις? Δωρεάν εισιτήρια δεν θα σου δώσουμε...
Σχολιασες τα παντα βλεπω εκτος οτι εσυ δεν πληρωνεις μια να πας με τις καλες αεροπορικες αρα επεσα μεσα.Απο οτι βλεπω δεν ξερεις να ξεχωριζεις την φτωχεια απο την κακομοιρια.
Γελαει μαζι σου μεχρι και το πληκτρολογιο με αυτα που γραφεις.

Και από τους πολέμιους του Λίγδη αλλά και από τους οπαδούς.
Εγω οπαδος του Λιγδη οπως τον λες δεν ειμαι και χεστηκα πραγματικα για αυτον και την ryanair αυριο μπορει να ειναι καποια αλλη.Δεν δεχομαι ομως να μου κανουν κριτικη γιατι ταξιδευω με αυτους.Σιγα τις πολλες ωρες που θα καθισω μεσα στο αεροπλανο και μην δεν φαω σαντουιτς,αλλα αν το φαω αλλου να το πληρωσω καμμια 100 ευρω παραπανω.
 
Last edited by a moderator:

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.922
Σχολιασες τα παντα βλεπω εκτος οτι εσυ δεν πληρωνεις μια να πας με τις καλες αεροπορικες αρα επεσα μεσα.
Κάνεις λάθος... με τον Θόδωρα δεν δίνω μια για να πετάω γιατί μου δίνει εισιτήρια τσάμπα για να τον διαφημίζω... με τις υπόλοιπες καλές πληρώνω κανονικά...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.310
Μηνύματα
887.576
Μέλη
38.976
Νεότερο μέλος
Aspalath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom