Τρέξτε να προλάβετε!!!

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

North66

Member
Μηνύματα
4.304
Likes
5.040
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Ψάχνω ακόμα στο παρόν thread κάτι οπαδούς της λατρεμένης που όταν έσκαγε θέμα με 'ακριβές' τιμές ελληνικών εταιρειών προς νησιά όπως Χίος, έγραφαν κοροιδευτικά ότι αυτοί πετάνε με πολύ λιγότερα χρήματα για Λονδίνο. Τώρα που ήρθε η Ryanair Αθήνα γιατί δεν προσφέρει δρομολόγια με 9 και 99 για τα νησιά;

...και ταξιδεύω ΜΟΝΟ με Ryanair θα σου φέρω 2 Θεσ/νικη-Bergamo το ένα στα 5 ευρώ και το άλλο στα 9,90......και άλλα 3 εισητήρια για Ρώμη το ένα 9,90 , το άλλο 14,99 και το τρίτο 23,67.....
Εσύ τις δίνεις τις επιχορηγήσεις ?.....τι με νοιάζει εμένα ποιος την επιδοτεί......εγώ βρίσκω εισητήρια με 20-25-30-40 ευρώ?.....ταξιδεύω?
Εγώ που πληρώνω κανονικά τους φόρους που μου αντιστοιχούν, δε γουστάρω να επιδοτώ το Μπουτάρη ο οποίος επιδοτεί τον Ο' Λίρι ο οποίος επιδοτεί εσένα για να πετάς φθηνά 563 φορές το χρόνο στην Ιταλία με 9 και 99 το κεφάλι... θα προτιμούσα αυτά τα χρήματα να πήγαιναν σε κάποιο άλλο κοινωφελή σκοπό απ' το να επιδοτώ τα ταξιδάκια σου στη γείτονα... αυτό είναι το θέμα μας αν δεν το κατάλαβες τόσο καιρό που είσαι στο φόρουμ.
 
Last edited:

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
north πολυ σωστο,καποτε βλεπαμε τον Λιγδη να δινει παντου 9,99 return ....αλλα ομως βλεπαμε και την Αιγαιου να δινει ολη την Ευρωπη με 60 και βαλιτσα...
Ο καθενας ας κρινει και ας ταξιδεψει με οτι θελει
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Δεν νομίζω... ο κόσμος διψάει για προσφορές και ο Λίγδης σίγουρα θα βγάλει και άλλες...
O κόσμος διψάει για...ξεκατίνιασμα! Συνεχίστε...
http://1.bp.blogspot.com/-Rc8k_D3yY.../awgasVzJMfA/s320/Stephen-Colbert-Popcorn.gif
Και για να είμαι on topic... από τι στιγμή που βγαίνουν εισιτήρια με 10-20-50 ευρώ για μια διαδρομή, για την οποία τέτοιες τιμές δεν είναι συνηθισμένες, είναι προσφορά. Δεν μπα να είναι σε άκυρες μέρες, ώρες, δε μπα να είναι ελάχιστα τα εισιτήρια με αυτή την τιμή, είναι προσφορά! Δε μπα να μη ξαναβγούν, κάποιοι επωφελούνται από αυτή τη τιμή, έστω και για μία φορά. Και καλά κάνουν.. από κει και πέρα, το θέμα έληξε! Δεν είναι όλοι για όλα.. Ο καθένας κρίνει με τις ανάγκες του και τα θέλω του και ας κάνει ότι του καπνίσει...
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.884
Likes
26.837
Εγώ που πληρώνω κανονικά τους φόρους που μου αντιστοιχούν, δε γουστάρω να επιδοτώ το Μπουτάρη ο οποίος επιδοτεί τον Ο' Λίρι
Και πολύ καλα κάνεις και πληρώνεις τους φόρους σου .Είσαι δημότης Θεσσαλονίκης ;Βορειοελλαδίτης έστω;
Νομίζω τα χρήματα δεν είναι απο τα δικα σου .Αυτά που δίνει ο Μπουτάρης.Ετσι κι αλλιώς δεν είναι παράνομα.Άν τα θεωρείς παράνομα το βιογραφικό σου κατευθείαν στον Βασιλάκη.
Άργησες το γλυκό έδεσε.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Mπα το γλυκό τώρα μόλις αρχίζει να δένει που μπαίνουν οι προστάτες των αδικημένων και γράφουν...

Ενδιαφέρουσα άποψη... όσοι δεν είστε από την Βόρεια Ελλάδα δεν δικαιούστε δια να ομιλείτε για τον λαοπρόβλητο Μπουτάρη και τις λοιπές επιδοτήσεις... να δεις ποιόν μου θυμίζει ποιόν μου θυμίσει... εκείνον τον Μένιο τον θυμάται κανείς άραγε?
 

North66

Member
Μηνύματα
4.304
Likes
5.040
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Και πολύ καλα κάνεις και πληρώνεις τους φόρους σου .Είσαι δημότης Θεσσαλονίκης ;Βορειοελλαδίτης έστω;
Νομίζω τα χρήματα δεν είναι απο τα δικα σου .
Nομίζω τα χρήματα είναι κι απ' τα δικά μου γιατί οι περιφέρειες και οι νομαρχίες και οι δήμοι επιχορηγούνται απ' το ελληνικό κράτος το οποίο εισπράττει φόρους και από μένα. Αν ξοδεύονται χρήματα στο δήμο Θεσσαλονίκης για να πηγαινοέρχονται με φτηνά εισιτήρια οι Βορειοελλαδίτες στη Χιρόνα και στο Μπέργκαμο και στο Σαρλερουά και στο Χαν μέσω επιδοτήσεων σε ξένες αεροπορικές αφορά όλους τους Έλληνες φορολογούμενους. To κρατικό ταμείο δεν είναι αποκλειστικό ταμείο κανενός δήμου.
 
Last edited:

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
καλά ολα αυτα , ο λιγδης καταλαβα ποιος ειναι , αλλά ο κυρ Θοδωρας ποιά εταιρεια εχει ;
Δεν κανω πλάκα οντως δεν ξερω , και ποιος ειναι ο Θοδωρας ;
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
871
Nομίζω τα χρήματα είναι απ' τα δικά μου γιατί οι περιφέρειες και οι νομαρχίες και οι δήμοι επιχορηγούνται απ' το ελληνικό κράτος το οποίο εισπράττει φόρους και από μένα. Αν ξοδεύονται χρήματα στο δήμο Θεσσαλονίκης για να πηγαινοέρχονται με φτηνά εισιτήρια οι Βορειοελλαδίτες στη Χιρόνα και στο Μπέργκαμο και στο Σαρλερουά και στο Χαν μέσω επιδοτήσεων σε ξένες αεροπορικές αφορά όλους τους Έλληνες φορολογούμενους. To κρατικό ταμείο δεν είναι αποκλειστικό ταμείο κανενός δήμου.
Βεβαίως οι επιδοτήσεις δεν δόθηκαν με το σκεπτικό να πάει ο θεσσαλονικιός ση Χιρόνα, έλεος με την ισοπέδωση. Οι επιδοτήσεις δόθηκαν ώστε να ανέβει η τουριστική κίνηση στη Θεσσαλονίκη και στη Χαλκιδική και τον σκοπό τους τον πέτυχαν διότι τα νούμερα λένε ότι ανέβηκε.

Να κάτσουμε να συζητήσουμε όσο θέλετε για το αν είναι σωστή η πολιτική των επιδοτήσεων σε low cost αεροπορικές ώστε να προσελκύεται κόσμος, αλλά να μιλάμε με λογική και όχι ασυναρτησίες.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
καλά ολα αυτα , ο λιγδης καταλαβα ποιος ειναι , αλλά ο κυρ Θοδωρας ποιά εταιρεια εχει ;
Δεν κανω πλάκα οντως δεν ξερω , και ποιος ειναι ο Θοδωρας ;
Εγώ πάλι πάντα είχα άλλη απορία.Όποιος ξέρει απαντάει.
Τον Michael O'Leary γιατί τον λέτε λίγδη?Τι δηλώνει αυτό το παρατσούκλι?Ετσι τον αποκαλούν παγκομίως ή είναι ανακάλυψη του traveller και το έμαθαν όλοι?
Η απορία είναι πραγματική.
Δεν μας αρκεί...θέλουμε και φάτσα!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.699
Likes
50.610
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ήταν και Αβάνα με την οικογένεια πριν λίγες μέρες... Λέτε να κάνει κανά Αβάνα-Αθήνα να μας κουφάνει ο Θόδωρας; (not in our wettest dreams)
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.240
Μηνύματα
884.611
Μέλη
38.931
Νεότερο μέλος
sylvia Boufea

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom