Φοβιες & επιφυλαξεις για αεροπορικα ταξιδια

Samion

Member
Μηνύματα
10.397
Likes
9.330
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Κίνηση πρώτη... ανοίγω το ημερολόγιο... Των εν Αμορίω 42 Μαρτύρων...
Κίνηση δεύτερη... ακυρώνω το Λονδίνο και το βράδυ πετάω για Αμόριο... 42+1 μάρτυρας...

Θεέ μου σε ευχαριστώ ο Samion έγινε καλά... αυτό πρέπει να γιορταστεί με γαμοπίλαφο...
:haha::haha::haha:, μπράβο uncle Traveller...το περίμενα..
δεν αυτοαναιρούμαι..ως 1 νύχτα σε ακτοπλοικό μετά μόνο κρουαζιερόπλοιο.
με σύγχυσες..αφήνω την ΑΖ και πάω να κλείσω endeαvor για το πάσχα να ηρεμήσω..
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.786
Likes
1.116
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
και το πλοίο έχει περιορισμούς cool. ίσως και περισσότερους από το αεροπλάνο λόγω χρόνου. κόλλημα με τη Βενετία...γιατί πάς Βενετία? 2 νύχτες στο πλοίο (τέτοια πλοία..) δε χωνεύονται. (ξέρω ξέρω Traveller, δε με αναγνωρίζεις...)
κάποιος έχει μπεί με τον κωδικό του samion παρακαλούνται οι υπευθυνοι οπώς προβούν στις κατάλληλες ενέργειες:bleh:
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.786
Likes
1.116
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
:haha::haha::haha:, μπράβο uncle Traveller...το περίμενα..
δεν αυτοαναιρούμαι..ως 1 νύχτα σε ακτοπλοικό μετά μόνο κρουαζιερόπλοιο.
με σύγχυσες..αφήνω την ΑΖ και πάω να κλείσω endeαvor για το πάσχα να ηρεμήσω..
uncle traveller? πάνω που είχα αρχίσει να πιστεύω ότι έχω πρόβλημα αντίληψης...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.397
Likes
9.330
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
uncle traveller? πάνω που είχα αρχίσει να πιστεύω ότι έχω πρόβλημα αντίληψης...
του ταιριάζει έτσι? μήπως να το κάνουμε zio Traveller ως πιο σικ?
(να πώς πληρώνεται η κουιμπέκα..)
παρεπιπτόντως επί του τίτλου του τόπικ..έχει γίνει ποτέ σεμινάριο αντι-πετοφοβίας στην Ελλάδα? τύπου σαν αυτά που κάνει η ΑΖ, η Austrian αν έχετε ακούσει.
 

marcrafin

Member
Μηνύματα
130
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία
του ταιριάζει έτσι? μήπως να το κάνουμε zio Traveller ως πιο σικ?
(να πώς πληρώνεται η κουιμπέκα..)
παρεπιπτόντως επί του τίτλου του τόπικ..έχει γίνει ποτέ σεμινάριο αντι-πετοφοβίας στην Ελλάδα? τύπου σαν αυτά που κάνει η ΑΖ, η Austrian αν έχετε ακούσει.
Ισως γελάτε με την πετοφοβία εσείς που δεν έχετε τέτοιο πρόβλημα αλλά δεν μπορείτε να φανταστείτε τι δράμα περνάω εγώ που φοβάμαι...Τα ταξίδια είναι μέρος της ζωής μου, δεν έχω πρόβλημα με τον χρόνο, έχω την οικονομική άνεση να ταξιδεύω όπου και όποτε θέλω αλλά... δεν μπορώ να πετάω.. έτσι τα ταξίδια μου περιορίζονται μόνο εντός της ευρώπης (την Ελλάδα την έχουμε κάνει κόσκινο πιά), με πρακτορεία που κάνουν οδικά ταξίδια και με συνταξιδιώτες καθε καρυδιάς καρύδι κλπ. Οι φίλοι μας βαριούνται την οδήγηση, ο σύζυγός μου βάζει τώρα οτι δεν πρόκειται να ξαναυποστεί την διαδικασία πλοίο, οδήγηση κλπ.(την τελευταία φορά επέστρεψε μόνος με το αεροπλάνο και εγώ μόνη με τρένο, πλοίο) και έχει όλα τα δίκια του κόσμου - φίλος από το Περού ακόμα μας περιμένει για ένα μήνα φιλοξενία, άλλος στο Σαν Φρανζίσκο, στη Νέα Υόρκη κλπ κλπ.Και εγώ? παγιδευμένη μέσα στον ίδιο μου τον εαυτό. Οσο για την συμβουλή που όλοι μου δίνουν πάρε ένα χάπι είναι σαχλαμάρα. Ο εφιάλτης μου δεν αρχίζει από το αεροδρόμιο αλλά από την στιγμή που θα πω ναι θα ταξιδέψω με αεροπλάνο και τελειώνει από τι στιγμή που θα πω οχι δεν ταξιδεύω ούτε και τώρα...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.397
Likes
9.330
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ισως γελάτε με την πετοφοβία εσείς που δεν έχετε τέτοιο πρόβλημα
δεν το είπα για αστείο, κάποιος με είχε ρωτήσει. ξέρω ότι έκανε ένα η Austrian το 2001 στο Ε. Βενιζέλος αλλά από τότε δεν έχω ακούσει κάτι. σίγουρα πρέπει να πας σε ένα τέτοιο σεμινάριο. πριν πας διάβασε το βιβλίο του οργανωτή των σεμιναρίων της Austrian:
http://www.books.gr/ViewShopProduct.aspx?Id=44013
προς το παρόν και με πολύ πρόχειρη αναζήτηση είδα ότι κάνει και η Lufthansa στο Μιλάνο.
 

cool11

Member
Μηνύματα
111
Likes
1
Ποσα κιλα αποσκευες μπορω να παρω?

Για τους ανθρωπους τιθεται θεμα ζυγισματος? Πχ αν φοραω 15 ρουχα και τα βγαλω στο αεροπλανο(για να παρω μαζι μου πιο πολλα), υπαρχει προβλημα?
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Ποσα κιλα αποσκευες μπορω να παρω?

Για τους ανθρωπους τιθεται θεμα ζυγισματος? Πχ αν φοραω 15 ρουχα και τα βγαλω στο αεροπλανο(για να παρω μαζι μου πιο πολλα), υπαρχει προβλημα?
:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
εεεεε!!!!!! για πάρτο λίγο αλιώς ...;)
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
όχι, δεν τίθεται! όσο υπέρβαρος και αν εισαι, αρκεί να χωρας σε 1 καρεκλα γιατι αλλιώς σε χρεώνουν για 2!
το πολύ πολύ να σκασεις με όλα αυτά τα ρούχα, αλλά...εσύ ξέρεις καλύτερα τις αντοχές σου ;-)
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Πχ αν φοραω 15 ρουχα και τα βγαλω στο αεροπλανο(για να παρω μαζι μου πιο πολλα), υπαρχει προβλημα?
Aν χρειαστείς επειγόντως WC προφανώς την έβαψες...
Η αλήθεια ειναι οτι οσοι δεν έχουμε πετοφοβία, μάλλον δεν συμμςριζόμαστε τον πόνο σου.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.559
Likes
8.234
Για τους ανθρωπους τιθεται θεμα ζυγισματος?
Αν υπήρχε τέτοιο ζήτημα θα έπρεπε να περνάνε οι αεροπορικές εταιρείς τους επιβάτες από οντισιόν και να διαλέγουν όσους και όσες έχουν αναλογίες μοντέλων!:haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.288
Μηνύματα
886.699
Μέλη
38.955
Νεότερο μέλος
alex_07

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom