Φοβιες & επιφυλαξεις για αεροπορικα ταξιδια

turms

Member
Μηνύματα
2.076
Likes
2.843
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
μπορεις να πας στο site του αεροδρομιου της Γενευης Geneva International Airport - gva.ch - Travellers
εκει λογικα θα λεει για εταιρειες εν. αυτοκινητων στο αεροδρομιο

εναλλακτικα πας πχ στο site καθε εταιρειας, κ επιλεγεις ενοικιαση απο το αεροδρομιο που θες, ωρες κ μερες, τι αμαξι θες κ σου λεει τιμη κ αναλογα επιλεγεις..

καποιες εταιρειες μαλιστα δεν ζητανε προκαταβολη για αυτο...
σου δινουν ενα booking confirmation κ πας με αυτο στο γραφειο τους εκει κ παιρνεις το αμαξι....

ΠΡΟΣΟΧΗ: απο οσο ξερω, ειναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ η πιστωτικη καρτα για ενοικιαση αυτοκινητου στο εξωτερικο....χωρις πιστωτικη ξεχασε το...ισως υπαρχουν εξαιρεσεις αλλα δεν νομιζω
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Ουφ... πολύ άγχος ρε παιδί μου! Αγχώθηκα κι εγώ τώρα! Μήπως να το ακύρωνες; Καλά είσαι εδώ! :roll::roll::roll::bleh::bleh::bleh:
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
πάντως αν ισχύει ότι το ταξίδι ξεκινάει από τη στιγμή που το προγραμματίζεις, αυτό το ταξίδι είναι πάρα πολύ αγχωτικό... :roll:
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Δε χρειάζεται άγχος φίλε μου, το σίγουρο είναι ότι στο τέλος θα το οργανώσεις πολύ καλά γιατί το ψάχνεις αρκετά και καλά κάνεις, συνέχισε!
 

cool11

Member
Μηνύματα
111
Likes
1
Κι εγω αυτο πιστευω, οσο το ψαχνεις τοσο καλυτερα θα το οργανωσεις!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
σε ετοιμάσαμε για τα καλά !!! είσαι πανέτοιμος και cool....
κοίτα για να σου φύγει το άγχος εντελώς δέχομαι να σε συνοδεύσω,αλλα΄ετοίμασε μου το πακέτο..δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο!!!!!!!!
 

cool11

Member
Μηνύματα
111
Likes
1
να σαι καλα renata, ευχαριστω για τη διαθεση συνοδειας, το πακετακι προσφορας θα το εχω υποψη μου :)

αν και υποψιαζομαι οτι ολο και καποια νεα απορια θα μου γεννηθει παλι.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
να σαι καλα renata, ευχαριστω για τη διαθεση συνοδειας, το πακετακι προσφορας θα το εχω υποψη μου :)

αν και υποψιαζομαι οτι ολο και καποια νεα απορια θα μου γεννηθει παλι.
θα σε πνίξω!!!! φύγε παιδί μου φύγε!!!!!!
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
πάντως αν ισχύει ότι το ταξίδι ξεκινάει από τη στιγμή που το προγραμματίζεις, αυτό το ταξίδι είναι πάρα πολύ αγχωτικό... :roll:
Μα...όλη αυτή η προσμονή και προετοιμασία είναι μέρος της απόλαυσης του όλου ταξιδιού! ;)
 

cool11

Member
Μηνύματα
111
Likes
1
Καλη χρονια!

Καποιες ερωτησεις...

1.
Υπαρχει καποιος τροπος να δω, ανα αεροδρομιο της ελλαδας, τι ειδους δρομολογια υπαρχουν?
Εκτος απο ελ.βενιζελος που εχει σχεδον ολους τους προορισμους, θα με ενδιεφερε να ξερω ανα αεροδρομιο ποιοι προορισμοι/δρομολογια υπαρχουν. Ειναι κουραστικο να δοκιμαζω πχ. απο ροδο για βρετανια, και να μου λεει το συστημα οτι δεν υπαρχει(παραδειγμα). Θα ηθελα να δω με μια ματια -κι οχι ψαχνοντας-δοκιμαζοντας επι ωρες- για το ταδε αεροδρομιο(πχ ροδου), προς ποιους ευρωπαικους προορισμους μπορω να πεταξω.

2.
Εν ετει 2010, οπως μαθαινω, ακομη υπαρχουν προβληματα με χαμενες αποσκευες. Γιατι χανονται? Σε τι ποσοστο συμβαινει αυτο το ασχημο φαινομενο? Τι μπορω-αν μπορω- να κανω για ελαχιστοποιησω να μου συμβει ενα τετοιο συμβαν?

3.
Τι ειναι πιο πρακτικο και γιατι? Βαλιτσες(κλασικου τυπου θα ελεγα) ή τα σακβαγιαζ?

4.
Υπάρχει καποιος περιορισμος στα ευρω που μπορω να εχω επανω μου σε μετρητα, οταν ταξιδευω σε καποια ευρωπαικη χωρα? Αν ξερει καποιος και για ελβετια, ας πει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.201
Μέλη
38.914
Νεότερο μέλος
daglas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom