Μαλαισία βαλιτσες και φυγαμε*

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
Εφτασε λοιπον η μεγαλη μερα!Ο ηλιος λαμπει!ξυπναμε με την ησυχια μας πινουμε το καφε μας,παμε κομμωτηριο για το παραδοσιακο ξυρισμα του γαμπρου:haha:που μονο παραδοσιακο δεν ηταν.Πηγαμε χωρις ραντευου και για να μην περιμενουμε λεω στα κοριτσια να το κανω εγω,με τη μηχανη μη φανταστειτε καμια φαλτσετα,για κρεμασμα παει οχι για σφαξιμο:bleh:σε 2' ειχαμε τελειωσει πληρωσαμε και 10ε:shock:χαλαλι:lol:

Ως τοσο τα κοριτσια,υπευθυνες στολισμου,πηγαν για την παραλαβη των ανθεων-εκπληξη:clap:

Με σαμπανιες και λουλουδια με το πιο ευτυχισμενα και λαμπερα μας χαμογελα βρεθηκαμε με τους πιο αγαπημενους μας φιλους σε μια σουιτα πολυτελους ξενοδοχειου να χτενιζομαστε να μακιγιαριζομαστε να πινουμε στην υγεια μας και στις μοναδικες στιγμες που ζουμε!
Κοντρα στην παραδοση,γαμπρος και νυφη ετοιμαστηκαν στο ιδιο δωματιο!Μα και τι καναμε συμφωνα με παραδοσεις,για να κανουμε κι αυτο?:D

Φτανει κι ο δημαρχος με το βοηθο του,τους προσφερουμε μια σαμπανια αλλα ...πιστοι μουσουλμανοι!

Κανενα αγχος! 4 ειπαμε,αλλα τι κι αν παει 5?

Τ αγορια κατεβηκαν στην παραλια κι εμεις μειναμε πισω για το ''ντυσιμο της νυφης'' ε, μην τα ισοπεδώσουμε κι ολα!:bleh:

Ομορφες και λαμπερες,και οπως αποφασίστηκε και τελευταια στιγμη ξυπολητες.....:p καλεσαμε το αυτοκινητάκι που μεσω μιας συντομης διαδρομης μεσα απο τη ζουγκλα θα μας οδηγησει στον αγαπημενο μου, που με υποδεχετε με ενα μπουκετο ορχιδεες κι ενα χαμογελο γαληνιο και ευτυχισμενο!
Κατεβαινουμε χερι-χερι τα ξύλινα σκαλακια και σταματαμε μπροστα στην ακροθαλασσια!

Καιιιιιι................yes i do!!!!!!

:clap:παλαμακια,γελια και χαρες,φιλια μα ακομα και ρυζι απο τους λιγοστους φιλους σημαινει πως τωρα πια ειμαστε επισημα παντρεμενοι:clap:

Ακολουθησε φωτογραφηση με το υπεροχο φοντο του μπλε και του πρασινου,μαιμουδακια πηδανε απο τους φοίνικες και τρεχουν κατα μηκος της παραλιας,ο καιρος ειναι ανελπιστα φανταστικος και η διαθεση πραγματικα στα ουρανια!!!
Το δειπνο ειναι ετοιμο και 2 σερβιτοροι+ο μανατζερ του ξενοδοχειου ειναι στη διαθεση μας για να μη μας λειψει τιποτα.Το τραπεζι ειναι αναμεσα σε δυο φοινικες διπλα στη θαλασσα.....μια φωτια καιει λιγο παραπερα, μολις επεσε ο ηλιος, για παρτι μας....

Ονειρο ζω!!!!

*επλιζω να καταφερα να σας βαλω στο κλιμα και να εφτιαξα μια εικονα στο μυαλο σας!
*οπως καταλαβαινετε τις λεπτομερειες και τα συναισθηματα θα ηθελα να τα κρατησω......μεσα μου........:D
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Εφη μου πρεπει οντως να ήταν υπεροχα!! Οι περιγραφές σου σιγουρα εφτιαξαν πολλες εικόνες τουλαχιστον στο δικο μου το μυαλο! Ευχομαι να εισαι πάντα τοσο ευτυχισμένη όσο σ' εκείνες τις απιστευτα ρομαντικες στιγμές!
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
Μαρια μου σ ευχαριστω,ελα για καφε να σου δειξω το αλμπουμ και να σου δωσω... ξερεις τι;)
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.316
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
και στο κλίμα μας 'εβαλες, και στην εικόνα την τροπική μπήκαμε.
κι επειδή πολύ ζηλεύω, θα κάνω εκεί το πολιτικό μου γάμο!!
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Wow! Αυτά είναι! Σου εύχομαι να είστε πάντα ευτυχισμένοι και γεμάτοι συναισθήματα όπως εκείνη την ημέρα!!
Για πάρτη σας!!
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
Σουδιανε,η ωρα η καλη κι εγω θα στο οργανωσω:clap::clap::clap:
κοριτσια και στα δικα σας,παρτε ιδεες:)
 

tou dromou

Member
Μηνύματα
141
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΛΩΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
να ειστε ευτυχισμενοι!!! και η ζωη να σε "πηγαινει" εκει που ονειρευεσαι.. νασαι καλα μας ανεβασες με κατι ευχαριστο
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
πέρα από σένα που όντως έζησες ΤΟ όνειρο, ζήσαμε και μεις μαζί σου το δικό μας... Σου εύχομαι η ζωή σου να είναι γεμάτη από τέτοιες ονειρικές στιγμές..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.764
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom