Σερβία πληροφοριες για βελιγραδι

Steven185

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Καλησπέρα, θέλω να ταξιδέψω στο Βελιγράδι και να είμαι εκεί μεταξύ 25ης και 26ης Οκτωβρίου (κατα προτίμηση να φτάσω στις πρώτες πρωϊνές ώρες).

Υπάρχει λόγος που είμαι τόσο συγκεκριμένος αλλα με ένα σύντομο ψάξιμο που έκανα δεν βρήκα κάποιον τρόπο για να το κάνω αυτό.

Είμαι απο Θεσ/νίκη, και δεν είμαι οικονομικά ευκατάστατος, δε θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω αεροπλάνο. Οπότε θα προτιμούσα κάτι σε τραίνο ή λεωφορείο.

Δυστυχώς οι ημερομηνίες/ώρες είναι "fix" οπότε *αναγκαία* θα ήθελα να βρω κάτι που να φτάνει Βελιγράδι στις ώρες/ημερομηνία που αναφέρω παραπάνω...



Όποια βοήθεια θα είναι πραγματικό βάλσαμο. Ευχαριστώ...
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Καλησπέρα, θέλω να ταξιδέψω στο Βελιγράδι και να είμαι εκεί μεταξύ 25ης και 26ης Οκτωβρίου (κατα προτίμηση να φτάσω στις πρώτες πρωϊνές ώρες).

Υπάρχει λόγος που είμαι τόσο συγκεκριμένος αλλα με ένα σύντομο ψάξιμο που έκανα δεν βρήκα κάποιον τρόπο για να το κάνω αυτό.

Είμαι απο Θεσ/νίκη, και δεν είμαι οικονομικά ευκατάστατος, δε θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω αεροπλάνο. Οπότε θα προτιμούσα κάτι σε τραίνο ή λεωφορείο.

Δυστυχώς οι ημερομηνίες/ώρες είναι "fix" οπότε *αναγκαία* θα ήθελα να βρω κάτι που να φτάνει Βελιγράδι στις ώρες/ημερομηνία που αναφέρω παραπάνω...



Όποια βοήθεια θα είναι πραγματικό βάλσαμο. Ευχαριστώ...
αν δε κανω λαθος καθε τριτη βραδυ αναχωρει λεωφορειο του alamanis tours για βελιγραδι και φτανει εκει 6 το πρωι...αυτο ειχα παρει και εγω πριν 5 μηνες

οποτε μπορει να σε βολεψει να φτασεις 26 πρωι...τηλ 2310 526859, 526597
για ερωτησεις και κρατησεις, 80 ευρω πηγαινελα
 

Steven185

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
αν δε κανω λαθος καθε τριτη βραδυ αναχωρει λεωφορειο του alamanis tours για βελιγραδι και φτανει εκει 6 το πρωι...αυτο ειχα παρει και εγω πριν 5 μηνες

οποτε μπορει να σε βολεψει να φτασεις 26 πρωι...τηλ 2310 526859, 526597
για ερωτησεις και κρατησεις, 80 ευρω πηγαινελα
Ευχαριστώ πολύ. Αν θυμάμαι καλά -πάντως- το συγκεκριμένο φεύγει 9 απο Θεσσαλονίκη, αυτό δεν υπονοεί ότι θα είναι 9 (το επόμενο πρωί) στο Βελιγράδι?

Αν θυμάμαι καλά το ταξίδι είναι 12 ώρες, εκτός αν άλλαξε κάτι τελευταία...

Τέλος η ταυτότητα θα αρκέσει ή θα χρειαστώ και διαβατήριο?
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
προς θεου δε ειναι κι 24 ώρες :Ρ, γύρω στις 10 με 12 είναι :)

κι ναι, μπορείς να πας με ταυτότηα
 

Steven185

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
προς θεου δε ειναι κι 24 ώρες :Ρ, γύρω στις 10 με 12 είναι :)

κι ναι, μπορείς να πας με ταυτότηα
Απλά το ανεφερα γιατί θα πρέπει να είμαι πρώτες πρωϊνές ώρες οπότε ίσως το λεωφορείο των 9 (το βράδυ) να μη μου κάνει (καθώς θα φτάσει στις 9 το επόμενο πρωι, οπότε θα είναι πολύ αργά για μένα.

Ίσως αν υπήρχε κάποιο λεωφορείο (ή τρενο) που θα ξεκινούσε πιο νωρίς θα με βόλευε καλύτερα, αλλα μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κάτι...
 

Steven185

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
τρενο γιοκ, εδω κι ενα χρονο
Ισως μπορώ να πάρω τραίνο για σόφια (νομίζω υπάρχει) και απο εκεί να πάω είτε Νις είτε κατ'ευθείαν Βελιγράδι και εφόσον το τραίνο για σόφια ειναι "σχετικά" γρήγορο (εάν ακόμα υπάρχει) ίσως να μη "χάσω" και πολύ χρονο...
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
δε υπάρχει ευρωπαικό τρένο! η ελλάδα έγεινε νησί τώρα
 

Steven185

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
δε υπάρχει ευρωπαικό τρένο! η ελλάδα έγεινε νησί τώρα
Ναι και εγώ αυτό διάβαζα τώρα... κρίμα. Πάντως επιμένω ότι ίσως μέσω Σόφιας να φτασω στην ώρα που θέλω (μου φαίνεται υπάρχει ΚΤΕΛ Σερρες-Σοφιας, εκτός αν έκοψαν και αυτό).
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.608
Likes
9.880
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Ναι και εγώ αυτό διάβαζα τώρα... κρίμα. Πάντως επιμένω ότι ίσως μέσω Σόφιας να φτασω στην ώρα που θέλω (μου φαίνεται υπάρχει ΚΤΕΛ Σερρες-Σοφιας, εκτός αν έκοψαν και αυτό).
φευγει τρενο απο Σοφια για Βελιγραδι 20:10 και φτανει 4 το πρωι .. δες και αυτο το site για λεωφορειο
Ελλάδα - Σερβία
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Ευχαριστώ πολύ. Αν θυμάμαι καλά -πάντως- το συγκεκριμένο φεύγει 9 απο Θεσσαλονίκη, αυτό δεν υπονοεί ότι θα είναι 9 (το επόμενο πρωί) στο Βελιγράδι?

Αν θυμάμαι καλά το ταξίδι είναι 12 ώρες, εκτός αν άλλαξε κάτι τελευταία...

Τέλος η ταυτότητα θα αρκέσει ή θα χρειαστώ και διαβατήριο?
εφυγε κατα τις 9 νομιζω, παντως ειχαμε φτασει πριν τις 7 , γυρω στις 9.30-10 ωρες καναμε.
Με ταυτοτητα εισαι οκ.
 

Steven185

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
φευγει τρενο απο Σοφια για Βελιγραδι 20:10 και φτανει 4 το πρωι .. [/url]
Αυτό πράγματι με βολέυει καλύτερα. Τώρα μένει μόνο να βρω κτελ για Σόφια απο Θεσσαλονίκη ή ακόμα και Σέρρες (μπορεί να βρίσκομαι εκεί εκείνες τις ημέρες). Επειδή όμως είναι αργά μάλλον αύριο θα πρέπει να τους καλέσω...

@mfish: Αν πράγματι φτάνει πριν τις 7 ίσως και η δικιά σου λύση να με βολεύει. Ισως να μου βγει και φτηνότερα :D. Όπως και να 'χει ευχαριστώ ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.226
Μηνύματα
884.335
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom