Σερβία πληροφοριες για βελιγραδι

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.608
Likes
9.880
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
μονο οι siamos tours κανει δρομολογια βελιγραδι-θεσσαλονικη; δεν υπαρχει και κατι αλλο για να συγκρινω; εχεις παει με αυτη την εταιρεια;
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Κάποτε ήταν και ο Λιοτσικας δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμη. Αν δεν αντέχεις το λεωφορείο θα πρέπει να ταξιδέψεις Φλώρινα- Μπιτολα για να πάρεις τρενο για Σκόπια Βελιγράδι.
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
υπάρχουν αλλα δύο αλαμάνης και φπ τραβελ.... όποτε πάω με λεωφορείο πάω με τους πρώτους αποδειχτηκαν σαν καλύτεροι.... αλαμάνης με τίποτα για πολλούς λόγους, το φπ-πολύ καλά λεωφορεία αλλα οχι και ανετα...

σημερα ο αδελφός μου ήρθε με το σιαμος, όλοι οι φίλοι μου Σέρβοι από Θεσ/νικη το παίρνουν... δεν υπάρχει λόγος να ψάχνεις νομίζω... και από τιμές όλοι τα ίδια έχουν...

Η λύση που σου προτείνει ο φίλος μάς υφίσταται αλλά λίγο κουραστικό είναι...(μέσω Φλώρινας, Μπίτολα.....(μάλλον πολύ κουραστικό))...εγώ δεν θα πήγαινα...
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
υπάρχουν αλλα δύο αλαμάνης και φπ τραβελ.... όποτε πάω με λεωφορείο πάω με τους πρώτους αποδειχτηκαν σαν καλύτεροι.... αλαμάνης με τίποτα για πολλούς λόγους, το φπ-πολύ καλά λεωφορεία αλλα οχι και ανετα...

σημερα ο αδελφός μου ήρθε με το σιαμος, όλοι οι φίλοι μου Σέρβοι από Θεσ/νικη το παίρνουν... δεν υπάρχει λόγος να ψάχνεις νομίζω... και από τιμές όλοι τα ίδια έχουν...

Η λύση που σου προτείνει ο φίλος μάς υφίσταται αλλά λίγο κουραστικό είναι...(μέσω Φλώρινας, Μπίτολα.....(μάλλον πολύ κουραστικό))...εγώ δεν θα πήγαινα...
Πολύ πολύ κουραστικό (κάποτε πήγαινε και μέσω Κοσόβου) το ανέφερα για να δείξω πόσο δύσκολο είναι να πάει κανείς στο Βελιγράδι πλέον. Είναι απίστευτο ότι δεν συνδεονται οι μεγάλες πόλεις των Βαλκανιων μεταξύ τους!
 

the Lycan

Member
Μηνύματα
215
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη...10 και σήμερα..
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
να διευκρινήσουμε παρακαλώ το εξής.....δηλαδή δεν υπάρχουν δρομολόγια τρένων Θεσσαλονίκη Βελιγράδι ή Θεσσαλονίκη Πρίστινα που με ενδιαφέρει περισσότερο?
 

the Lycan

Member
Μηνύματα
215
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη...10 και σήμερα..
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
όχι απευθείας...εννούσα αν το ίδιο δρομολόγιο περνούσε από Πρίστινα ή υπήρχε κάποια ανταπόκριση.... sorry που δεν το διευκρίνησα
;)
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
το τρένο δεν υπάρχει απο το Φεβρουάριο και συγκεκριμένα από τότε που κόπηκαν όλα τα διεθνές δρομολόγια τρένων...(μέγαλη μου λύπη)

μια χαρά συνδέονται οι πόλεις με λεωφορεία...
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.608
Likes
9.880
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
τα τρενα για Βελιγραδι και σοφια και κωνσταντινουπολη εχουνε κοπει απο τις αρχες της χρονιας(δυστυχως) Ivana στο siamos tours βλεπω οτι εχει δρομολογια Τεταρτη-Σαββατο και επιστροφη Τριτη-Παρασκευη .. δηλαδη αν θελω να παω Βελιγραδι θα πρεπει να φυγω Τεταρτη και να γυρισω Τριτη;;;;Δεν ξερετε κανενα δρομολογιο που να φευγει Κυριακη απο Βελιγραδι για Θεσσαλονικη;
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
τα τρενα για Βελιγραδι και σοφια και κωνσταντινουπολη εχουνε κοπει απο τις αρχες της χρονιας(δυστυχως) Ivana στο siamos tours βλεπω οτι εχει δρομολογια Τεταρτη-Σαββατο και επιστροφη Τριτη-Παρασκευη .. δηλαδη αν θελω να παω Βελιγραδι θα πρεπει να φυγω Τεταρτη και να γυρισω Τριτη;;;;Δεν ξερετε κανενα δρομολογιο που να φευγει Κυριακη απο Βελιγραδι για Θεσσαλονικη;
δες κι αυτο..Simeonidis Tours
αλλα απ οτι βλεπω το ιδιο ειναι..
το fp travel που ανεφερε πριν η ivana εχει περισσοτερες επιλογες http://www.fptravel.gr/index.php?op...-servia&catid=42:leodoriaki-grammi&Itemid=112
απ τη στιγμη που ειμαστε αποκομενοι σιδηροδρομικα παλι καλα που υπαρχουν και τα λεωφορεια.
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
πηγα τον απριλη με alamanis tours και γυρισα με siamos tours, προτιμησε το δευτερο, το λεωφορειο ηταν αρκετα καλυτερο και πιο ανετο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.226
Μηνύματα
884.337
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom