Ηνωμένο Βασίλειο ταξίδι στο λονδινο

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Νομίζω θα επιζήσει για μερικές νύχτες.

Sent from my iPod using Travel stories
 

Ρούλα

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ναι παιδιά αν είναι και 120 δεν θα τα χαλάσουμε! χιχι γενικότερα θέλω κάπου που να είναι νορμάλ κατάσταση μην φρικάρει η μάνα μου!

Δεν έχω μείνει στο συγκεκριμένο ξεν/χείο, αλλά η περιοχή είναι καλή, "εύκολη" για τις μετακινήσεις, έχει καλές γενικά κριτικές και η τιμή είναι στα πλαίσια που ζητάς.

Caring Hotel Hotel - hotel deals and Reviews - venere.com
Α ωραίο αυτό και σε καλή τοποθεσία, αλλά 3κλινο δεν μου βγαζει...Θα στείλω μαιλ απευθειας σε αυτούς να δουμε αν έχουν διαθέσιμο! σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου :)

Κατ' αρχήν καλώς όρισες στην παρέα μας.

Επίσης πρόσεξε μη πάθετε αυτό!!!:
http://www.travelstories.gr/%E5%F5%F1%FE%F0%E7/36743-%E2%EF%DE%E8%E5%E9%E1-%E3%E9%E1-%E5%F0%E9%EB%EF%E3%DE-%EE%E5%ED%EF%E4%EF%F7%E5%DF%EF%F5-%F3%F4%EF-%EB%EF%ED%E4%DF%ED%EF.html

http://www.travelstories.gr/%E5%F5%...E5%DF%EF-%E3%E9%E1-%EB%EF%ED%E4%DF%ED%EF.html

http://www.travelstories.gr/%E5%F5%...%E9%ED%EF-%EE%E5%ED%EF%E4%EF%F7%E5%E9%EF.html

και εδώ πολλά θέματα για Λονδίνο

Ευρώπη - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια
χαχαχαχαχαχαχα ευχαριστώ!!! Τα έχω διαβάσει όλα! εχτές πολύ δουλεια! για ένα 8ωρο διάβαζα! χεχε:bleh:

Ουτε γι αστειο με 180 ευρω στο RNH... Με 100 πολυ δυσκολα αλλα με 120-150 μπορειτε να βρειτε κατι κεντρικο και σχετικα καθαρο (αυτο νομιζω πως σας ενδιαφερει).

Δοκιμασε να επικοινωνησεις και απ' ευθειας με τα ξενοδοχεια μηπως πετυχεις καποια καλυτερη τιμη...
ε ναι το βασικό ειναι το καθαρό! για να μην φρικάρει η μανούλα! ναι οκ και με 120-140 θα τα βολέψουμε! απλά το έβαλα σαν μέση τιμή το 100.

Σε ευχαριστώ πολύ!

Στο booking δείχνει οτι δεν υπάρχει 3κλινο! Θα τους στείλω μνμ απευθειας μπας και εχουν! σε ευχαριστώ Ιωάννα μου
 
Last edited by a moderator:

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.809
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Α ωραίο αυτό και σε καλή τοποθεσία, αλλά 3κλινο δεν μου βγαζει...Θα στείλω μαιλ απευθειας σε αυτούς να δουμε αν έχουν διαθέσιμο! σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου :)
Έτσι να κάνεις.

https://www.thebookingbutton.co.uk/properties/CARINGDIRECT?utf8=%E2%9C%93&locale=en&promotion_code=&currency=EUR&start_date=30+Nov+2012

Η αλήθεια είναι ότι όταν το έψαξα δεν είχα προσέξει ότι ψάχνεις για τρίκλινο και η τιμή που έδινε για δίκλινο με ιδιαίτερο μπάνιο ήταν στα 110 - αν θυμάμαι καλά. Χτες βράδυ έδινε για τις ημερομηνίες σου το τρίκλινο στα 150. Πάντως, το Λονδίνο έχει πολλά καταλύματα, μην απελπίζεσαι, ψάξε στο trivago, δες τις τιμές, τις αποστάσεις απ' το κέντρο, τις παροχές και τις κριτικές και κάπου θα καταλήξεις.
 

Ρούλα

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Έτσι να κάνεις. Η αλήθεια είναι ότι όταν το έψαξα δεν είχα προσέξει ότι ψάχνεις για τρίκλινο και η τιμή που έδινε για δίκλινο με ιδιαίτερο μπάνιο ήταν στα 110 - αν θυμάμαι καλά. Χτες βράδυ έδινε για τις ημερομηνίες σου το τρίκλινο στα 150. Πάντως, το Λονδίνο έχει πολλά καταλύματα, μην απελπίζεσαι, ψάξε στο trivago, δες τις τιμές, τις αποστάσεις απ' το κέντρο, τις παροχές και τις κριτικές και κάπου θα καταλήξεις.
Τι μην απελπίζομαι? Παιδιά γίνεται της κακομοίρας! Δεν ξέρω που να πρωτοψάξω!

Έχω πάει 2 φορες Λονδίνο αλλά έμενα σε μια φίλη μου η οποία είναι ελλαδα ομως τώρα.

Αγαπώ Λονδίνο λέμε!
 

homer

Member
Μηνύματα
20
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ
Εγω φευγω στις 23/11 για λονδινο.
Μετα απο πολυ ψαξιμο βρηκα αυτο Booking.com: Dockside Hotel, Λονδίνο, Ηνωμένο Βασίλειο - 96 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
Φαινεται αρκετα καλο,με καλα σχολια και καθαρο.
Το μονο που δεν ξερω αν ειναι καλο (πρωταρης στο Λονδινο) ειναι η τοποθεσια!!!
Θα παρακαλουσα τους πιο εμπειρους να μας πουν τη γνωμη τους καθως η κρατηση ειναι με δωρεαν ακυρωση :)
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Εγω φευγω στις 23/11 για λονδινο.
Μετα απο πολυ ψαξιμο βρηκα αυτο Booking.com: Dockside Hotel, Λονδίνο, Ηνωμένο Βασίλειο - 96 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
Φαινεται αρκετα καλο,με καλα σχολια και καθαρο.
Το μονο που δεν ξερω αν ειναι καλο (πρωταρης στο Λονδινο) ειναι η τοποθεσια!!!
Θα παρακαλουσα τους πιο εμπειρους να μας πουν τη γνωμη τους καθως η κρατηση ειναι με δωρεαν ακυρωση :)
Ok,κάπως μακρυά από το κέντρο αλλά είσαι Ανατολικό Λονδίνο!για μένα αγαπημένη περιοχή! κοντά σε hoxton,spitafields market,brick lane...και επίσης στην αρχή των docklands!πολύ κοντά σε canary wharf κλπ.
Απ ότι βλέπω το ξενοδ.είναι πολυ κοντά στο σταθμό shadwell απ όπου περνάνε η γραμμη του DLR που εξυπηρετεί τα docklands και η γραμμή του οverground.
Για να πάς κέντρο η δυτικά θα παίρνεις αρχικά ή τη μια η την άλλη γραμμή και σε μιά -δύο στάσεις θα κατεβαίνεις και θα μετεπιβιβάζεσαι σε γραμμές tube-μετρό για να πας όπου θέλεις,
οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα ,από συγκοινωνίες δόξα τω θεώ το ΛΟΝδίνο έχει τόσο καλές ώστε όπου και νάσαι εύκολα πας παντού.

Το πρόβλημα ίσως θα είναι όταν θα χρειασθεί να επιστρέψεις αργά το βράδυ στο ξενοδοχείο γιατί το tube και ο DLR είναι μέχρι μιά ορισμένη ώρα ,
νυχτερινά λεωφορεία βέβαια υπάρχουν αρκετά στο Λονδίνο αλλά στη συγκεκριμένη περιοχή δεν ξέρω αν περνάει και κάθε πόση ώρα περνάει και σίγουρα η απόσταση από το κέντρο μέχρι εκεί με λεωφορείο είναι μεγάλη.
 

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Ρούλα ρίξε μια ματιά στα Travelodge. Travelodge | Cheap hotels throughout the UK & Ireland Μερικά είναι πολύ κεντρικά, αξιοπρεπή και γενικώς value for money. Τα δωμάτια πολύ μεγαλύτερα από τα EASY αλλά ως budget hotels δεν προσφέρουν σαμπουανάκια, σαπουνάκια κλπ. (μπορείς να αγοράσεις από το ξενοδοχείο σε χαμηλή τιμή αν θες). Αυτό που προτιμώ είναι to Travelodge Waterloo, είναι καινούριο με καλές κριτικές: Travelodge London Waterloo Hotel (Λονδίνο, Ηνωμένο Βασίλειο) - Ξενοδοχείο Κριτικές - TripAdvisor

Υπάρχουν κι ένα σωρό άλλα που μπορεί να καλύπτουν εσένα. Καλή τύχη στο ψάξιμο.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Αυτό που προτιμώ είναι to Travelodge Waterloo, είναι καινούριο με καλές κριτικές: Travelodge London Waterloo Hotel (Λονδίνο, Ηνωμένο Βασίλειο) - Ξενοδοχείο Κριτικές - TripAdvisor

Υπάρχουν κι ένα σωρό άλλα που μπορεί να καλύπτουν εσένα. Καλή τύχη στο ψάξιμο.
black mamba και γω στο Waterloo έκλεισα με 29 λίρες το δίκλινο για τα Χριστούγεννα για 5 βράδια. Αλλά αν δε πέσεις σε προσφορά μπορεί να'χει και 100+.. Δεν είδα άλλη κριτική από εδώ για το συγκεκριμένο, χαίρομαι που το προτίνεις..το πρωινό τους αξίζει ή να πηγαίνουμε αλλού;
 

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Aφού το έκλεισες με 29 λίρες είναι μια χαρά. Εντάξει, ας μη δώσουμε 100 για travelodge, αλλά αν το πετύχεις σε καλή τιμή είναι value for money. Καθαρό, αξιοπρεπές και βολικό. Μην ξεχάσεις να πάρεις είδη τουαλέτας μαζί σου, δε δίνουν τίποτα.
Όσο για το πρωινό μην περιμένεις μπουφέδες με καλούδια. Νομίζω έχει κάτι γιαούρτια, δημητριακά, χυμό, μαρμελάδα, καφέ, λουκάνικα. Αν θες κάτι να σε κρατήσει για το πρωί ΟΚ, αλλιώς δες και αλλού. Απ' ότι κατάλαβα με την κράτηση σου δεν έκλεισες και πρωινό. Καλά έκανες. Πήγαινε επι τόπου τσεκάρισε, φάε μια μέρα και μετά αποφασίζεις αν σε εξυπηρετεί για το υπόλοιπο της διαμονής σου.
Να περάσεις πολύ όμορφα!
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Aφού το έκλεισες με 29 λίρες είναι μια χαρά. Εντάξει, ας μη δώσουμε 100 για travelodge, αλλά αν το πετύχεις σε καλή τιμή είναι value for money. Καθαρό, αξιοπρεπές και βολικό. Μην ξεχάσεις να πάρεις είδη τουαλέτας μαζί σου, δε δίνουν τίποτα.
Όσο για το πρωινό μην περιμένεις μπουφέδες με καλούδια. Νομίζω έχει κάτι γιαούρτια, δημητριακά, χυμό, μαρμελάδα, καφέ, λουκάνικα. Αν θες κάτι να σε κρατήσει για το πρωί ΟΚ, αλλιώς δες και αλλού. Απ' ότι κατάλαβα με την κράτηση σου δεν έκλεισες και πρωινό. Καλά έκανες. Πήγαινε επι τόπου τσεκάρισε, φάε μια μέρα και μετά αποφασίζεις αν σε εξυπηρετεί για το υπόλοιπο της διαμονής σου.
Να περάσεις πολύ όμορφα!
Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές! Σαμπουάν και τα σχετικά θα κρατάω δικά μου.. Πρωινό δεν έκλεισα από πριν για να κάνω αυτό που λες. Το πρώτο μας πρωι εκεί θαναι η μέρα των Χριστουγέννων και επειδή φαντάζομαι θα δυσκολευτούμε να βρούμε ανοιχτά κάπου αλλού θα δοκιμάσουμε εκεί, και αν μας αρέσει ξανακαθόμαστε.. Αυτό που μου φάνηκε περίεργο είναι πως στο δίκλινο έχουν μία πετσετα και αν θες για το δευτερο ατομο τη ζητάς από τη ρεσεψιόν..
 

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Αυτό για την πετσέτα που το άκουσες; shock: Αν είναι μονόκλινο το δωματιο παίρνεις μια πετσέτα αν είναι δίκλινο δυο. Travelodge | Common Room Questions

Κάνουν οικονομία οι άνθρωποι, βρε!!!:haha::haha:
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Αυτό για την πετσέτα που το άκουσες; shock: Αν είναι μονόκλινο το δωματιο παίρνεις μια πετσέτα αν είναι δίκλινο δυο. Travelodge | Common Room Questions

Κάνουν οικονομία οι άνθρωποι, βρε!!!:haha::haha:
Δίνουν δύο πετσέτες αλλά η μια είναι προσωπου και η άλλη σώματος..
Ωραία οικονομία! :p Ο δευτερος να σκουπίζεται με βρεγμένη πετσέτα! :haha:
To διάβασα σε πάρα πολλά σχόλια στο tripadvisor.. Αλλά οι πιο πολλοί έλεγαν πως ζητούσαν από τη ρεσεψιόν και τους έδιναν (πετσέτα ή εξτρα μαξιλάρι ή πιστολάκι).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.895
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom