ΗΠΑ Νέα Υόρκη με παιδια....!!!

agmi

Member
Μηνύματα
503
Likes
2.448
Αυτά τα προγράμματα θά πρέπει νά γράφονται δημόσια γιατί μπορεί να βοηθήσουν και άλλους
Πολυ καλα το εγραψες, το φορουμ ειναι για να μας ανοιγει τα ματια & να δινουνε τα φωτα τους οι κατεχαρηδες (οι γνωστες).
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
400
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Πολυ καλα το εγραψες, το φορουμ ειναι για να μας ανοιγει τα ματια & να δινουνε τα φωτα τους οι κατεχαρηδες (οι γνωστες).
Το πρόγραμμα μόλις ετοιμαστηκε ανέβηκε από την ενδιαφερουσα. Ένα θα σου πω κάναμε στη προσωπική συνομιλία κάπου 30 μηνύματα που θα ήταν περιττά εδω
 

agmi

Member
Μηνύματα
503
Likes
2.448
ok, ευχαριστω, αλλα επειδη με ενδιαφερει το θεμα, καθε σοβαρη συνομιλια μου ανοιγει τα ματια!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ξεχάσατε όμως να βάλετε τις στάσεις για τουαλέτα στο πρόγραμμα...
 

hlmer32

Member
Μηνύματα
101
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος Η.Π.Α.
Νομίζω όλη η περιοχή του Μανχάταν μέχρι την βόρεια άκρη του central park (east+west) ειναι οκ. Δεν θα έμενα στο Financial district γιατί μιά φορά που πήρα το μετρό να πάω σε ενα συγκεκριμένο μαγαζί στις 8 το βράδυ βρήκα όλα τα μαγαζιά κλειστά και είδα ότι ήταν πολύ ερημικά σε σχέση με πιό πάνω. Εχει πολύ κίνηση σε ωράρια γραφείων υποθέτω. Επίσης όχι Chinatown. Οπουδήποτε αλλού θεωρώ οτι ειναι καλά.
Θα ήθελα να σε ρωτήσω γιατί λες όχι για τη chinatown????
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Θα ήθελα να σε ρωτήσω γιατί λες όχι για τη chinatown????
Δεν την θεωρώ επικίνδυνη περιοχή. Φυσικά την περπάτησα μέρα με αρκετό κόσμο. Απλά νομίζω ότι είναι αρκετά υποβαθμισμένη απο πλευράς κτιρίων και όχι τόσο καθαρή περιοχή, όταν υπάρχουν αρκετές επιλογές για διαμονή κάπου αλλού στο Μανχάτταν.
 

eleni.v

Member
Μηνύματα
53
Likes
41
γεια σε όλους
Τελικά το κάναμε το ταξίδι μας και ήταν υπέροχο.
12 μέρες (10 καθαρές) στην Νέα Υόρκη και το κλείσαμε με ένα ονειρεμένο 4 ήμερο στο Λονδίνο......... να μας έρθει πιο μαλακά το τζετ λανγκ :lol:

Σας ευχαριστώ πολύ όλους εδώ στο travelstories η βοήθειά σας ήταν πολύτιμη. Eπίσης ευχαριστώ το μέλος tol_pap για το χρόνο που διέθεσε και τις χρήσιμες συμβουλές του.
Αρχικά το πρόγραμμα το διαμορφώσαμε έτσι ώστε να μην κουραστεί ή βαρεθεί ο μικρός , γιατί κανείς δεν θέλει να σέρνει ένα 10χρονο θυμωμένο κουρασμένο και γκρινιάρικο στο Μανχάταν!
Στη διάρκεια του ταξιδιού αφαιρέσαμε αλλά και προσθέσαμε άλλα πράγματα γιατί ...........κανείς δεν θέλει να σέρνει ένα 10χρονο θυμωμένο κουρασμένο και γκρινιάρικο στο Μανχάταν!

Είδαμε σχεδόν όλα τα δημοφιλή αξιοθέατα καθώς και κάποια που δεν επισκέπτεται ο μέσος τουρίστας... τον λόγο τον αναφέρω παραπάνω :lol: Αφήσαμε όμως και πολλά που θέλαμε να δούμε και να κάνουμε για το επόμενο ταξίδι μας στη Νέα Υόρκη ;)
Ιστορία σαν κι αυτές τις μαγευτικές που γράφετε για τα ταξίδια σας, δυστυχώς δεν μπορώ να γράψω... Δεν διαθέτω ούτε το χρόνο αλλά ούτε και το ταλέντο


Επιφυλάσσομαι όμως ...[/USER]
 
Last edited:

ang

Member
Μηνύματα
14
Likes
16
Καλησπέρα σε όλους. Εχω διαβάσει τα περισσότερα θέματα που αφορούν τη Νεα Υορκη καθώς έχω προγραμματισει ταξίδι στην πόλη από 22 Δεκ εως 03 Ιανουαρίου.
Το θέμα που με απασχολεί είναι ότι επειδη θα έχουμε μαζί μας 2 παιδιά (5 και 7 ετων) θέλω να κάνω το ταξίδι όσο πιο διασκεδαστικό γίνεται, γιατί όπως και να το κάνουμε ίσως βαρεθούν με το συνεχές περπάτημα , τα μουσεία κτλ.
Εχω σκεφτεί τα προφανή, έκλεισα παρασταση Lion King, βολτα με ελικόπτερο, αγαλμα της ελευθερίας αλλα θέλω και κατι πιο διασκεδαστικό ωστε να εντυπωσιαστούν..

Υπάρχουν προτάσεις από άλλα μέλη που δοκίμασαν κάτι αντίστοιχο?Καθε πρόταση ευπρόσδεκτη..Ευχαριστω πολύ!

Να σημειώσω ότι έχω εκδόσει το New York Pass το οποίο δίνει πρόσβαση στην Legoland, Museum of ice cream κτλ, τα οποία ακούγονται δελεαστικά για το σκοπό μου, αλλα θέλω και μια γνώμη απο κάποιον που ίσως τα έχει επισκεφτεί.
 
Last edited:

domino

Member
Μηνύματα
297
Likes
275
Καλησπέρα σε όλους. Εχω διαβάσει τα περισσότερα θέματα που αφορούν τη Νεα Υορκη καθώς έχω προγραμματισει ταξίδι στην πόλη από 22 Δεκ εως 03 Ιανουαρίου.
Το θέμα που με απασχολεί είναι ότι επειδη θα έχουμε μαζί μας 2 παιδιά (5 και 7 ετων) θέλω να κάνω το ταξίδι όσο πιο διασκεδαστικό γίνεται, γιατί όπως και να το κάνουμε ίσως βαρεθούν με το συνεχές περπάτημα , τα μουσεία κτλ.
Εχω σκεφτεί τα προφανή, έκλεισα παρασταση Lion King, βολτα με ελικόπτερο, αγαλμα της ελευθερίας αλλα θέλω και κατι πιο διασκεδαστικό ωστε να εντυπωσιαστούν..

Υπάρχουν προτάσεις από άλλα μέλη που δοκίμασαν κάτι αντίστοιχο?Καθε πρόταση ευπρόσδεκτη..Ευχαριστω πολύ!

Να σημειώσω ότι έχω εκδόσει το New York Pass το οποίο δίνει πρόσβαση στην Legoland, Museum of ice cream κτλ, τα οποία ακούγονται δελεαστικά για το σκοπό μου, αλλα θέλω και μια γνώμη απο κάποιον που ίσως τα έχει επισκεφτεί.

Απο την Φλωρινα είστε ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.441
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom