Ταξίδι μόνος ή μόνη??

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
καποτε με μια κιθαρα και με αυτο το τραγουδι γυριζα απο νησι σε νησι....ολα καλα θα πανε αρκει να ταξιδευουμε ποσα ακομα εκει εξω να δουμε...καλημερα απο πατμο!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
καποτε με μια κιθαρα και με αυτο το τραγουδι γυριζα απο νησι σε νησι....ολα καλα θα πανε αρκει να ταξιδευουμε ποσα ακομα εκει εξω να δουμε...καλημερα απο πατμο!
Κομματάρα, με κάτι τέτοια μεγαλώσαμε!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Πριν 1μιση χρονο ακριβώς 48 ωρες στη Μάλτα, από τη στιγμή που έφυγα απο το σπίτι μου μεχρι να γυρίσω ξόδεψα 150 ευρω. Και τα εισιτήρια του ΟΑΣΑ μεσα, και τα μπουκαλακια νερο, και αεροπορικά και μονος μου ειμουν και στο ξενοδοχείο μου δυο βραδια κοιμήθηκα και γενικώς δε στερηθηκα τίποτα σε σχέση με το να πήγαινα με παρεα.
Θα μπορούσες και λιγότερα.

Επειδή τα περισσότερα μηνύματα συνεχίζουν να είναι εκτός θέματος, παρακαλώ αυτοπεριοριστείτε.

Υπάρχει αυτό το θέμα για να πάρετε ιδέες εξοικονόμησης χρημάτων για ταξίδια https://www.travelstories.gr/community/threads/Τρόποι-για-να-εξοικονομίσουμε-λεφτά-για-ταξίδι.55616/
και εδώ ένα θέμα με προτάσεις για οικονομικούς προορισμούς, επίσης για να πάρετε ιδέες https://www.travelstories.gr/community/threads/Οικονομικότεροι-ευρωπαϊκοί-προορισμοί.48139/
https://www.travelstories.gr/community/threads/Οικονομικότεροι-ευρωπαϊκοί-προορισμοί.48139/
@sinefoula φέτος δεν κανονίζεις το πρώτο σου ταξίδι μόνη σου; :rolleyes-80:
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
λεπτομερειες...
 
Last edited:

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Θα μπορούσες και λιγότερα.

Επειδή τα περισσότερα μηνύματα συνεχίζουν να είναι εκτός θέματος, παρακαλώ αυτοπεριοριστείτε.

Υπάρχει αυτό το θέμα για να πάρετε ιδέες εξοικονόμησης χρημάτων για ταξίδια https://www.travelstories.gr/community/threads/Τρόποι-για-να-εξοικονομίσουμε-λεφτά-για-ταξίδι.55616/
και εδώ ένα θέμα με προτάσεις για οικονομικούς προορισμούς, επίσης για να πάρετε ιδέες https://www.travelstories.gr/community/threads/Οικονομικότεροι-ευρωπαϊκοί-προορισμοί.48139/
@sinefoula φέτος δεν κανονίζεις το πρώτο σου ταξίδι μόνη σου; :rolleyes-80:
ναι οσον αφορα το εξωτερικο πρωτη φορα θα ναι μονη μου στη βουδαπεστη και μετα στη ρωμη.....αλλα τα νησια της ελλαδος τα εχω γυρισει μονη μου χρονια πριν. <3
 

Kfer

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σας! Ψάχνω να πάω κάπου για διακοπές μόνος μέσα στην εβδομάδα του 15Αύγουστου (Ελλάδα), αν και ζορίζει ιδιαίτερα το θέμα της διαμονής. Τα κριτήρια είναι τα εξής:

1. Νησί
2. Καλή παραλία εκεί που θα μείνω, για μπάνιο κυρίως (όχι μελτέμια στη μάπα)
3. Λιμάνι/Αεροδρόμιο - Χώρα - παραλία - διασκέδαση να είναι κοντά μεταξύ τους
4. Δε με ενδιαφέρει να δω "όλες τις παραλίες", κάστρα, βουνά, λαγκάδια και αξιοθέατα!

Έχω την Ίο υπόψιν. Τι άλλο θα προτείνατε;

Ευχαριστώ!
 

ciro13

New Member
Μηνύματα
1
Likes
2
καλησπερα.πηρα κουραγιο διαβαζοντας τις αποψεις σας για ενα μοναχικο ταξιδι και θα ηθελα απλα να σας ευχαριστησω.στιις αρχες καλοκαιριου αποφασισα να κανω το ταξιδι που παντα ηθελα μονος μου μιας και ποτε δεν καταφερα να βρω καποιον να ακολουθησει.οσο πλησιαζουν οι μερες αισθανομαι λιγο περιεργα τολμω να πω αλλα ταυτοχρονα γινεται και μια προκληση για μενα μιας και θα ειναι η πρωτη μου φορα.την επομενη κυριακη ταξιδευω για εφτα μερες στη ΝΑΠΟΛΗ .ιταλικα δεν ξερω αλλα τα αγγλικα μου ειναι αρκετα καλα.εχω δημιουργισει ενα πλανο στο μυαλο μου στο ποια μερη (ρωμη ,καπρι,αμαλφι)θα επισκευτω και στο τι θα κανω εκει στις εφτα μερες που θα μεινω .θα ειναι μια αναμετρηση με τον εαυτο μου....Ευχομαι ολα να πανε καλα και να προσθεσω νεες εμπειριες στο θρεντ οταν με το καλο γυρισω:)
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
καλησπερα.πηρα κουραγιο διαβαζοντας τις αποψεις σας για ενα μοναχικο ταξιδι και θα ηθελα απλα να σας ευχαριστησω.στιις αρχες καλοκαιριου αποφασισα να κανω το ταξιδι που παντα ηθελα μονος μου μιας και ποτε δεν καταφερα να βρω καποιον να ακολουθησει.οσο πλησιαζουν οι μερες αισθανομαι λιγο περιεργα τολμω να πω αλλα ταυτοχρονα γινεται και μια προκληση για μενα μιας και θα ειναι η πρωτη μου φορα.την επομενη κυριακη ταξιδευω για εφτα μερες στη ΝΑΠΟΛΗ .ιταλικα δεν ξερω αλλα τα αγγλικα μου ειναι αρκετα καλα.εχω δημιουργισει ενα πλανο στο μυαλο μου στο ποια μερη (ρωμη ,καπρι,αμαλφι)θα επισκευτω και στο τι θα κανω εκει στις εφτα μερες που θα μεινω .θα ειναι μια αναμετρηση με τον εαυτο μου....Ευχομαι ολα να πανε καλα και να προσθεσω νεες εμπειριες στο θρεντ οταν με το καλο γυρισω:)
καλο ταξιδι ολα θα πανε καλα θα δεις.........κι εγω ετοιμαζω 3 ταξιδια,στο ενα θα βρω παρεα εκει,στα αλλα δυο σολο χεχε κι απο τωρα ''ποναει'' η κοιλια μου απο το φοβο μου,αλλα μ αρεσει αυτο.
αφιερωμενο το κοματακι και ολα θα πανε πριμα .θελουμε φωτο και νεα αν θες οταν επιστρεψεις.
 

vagelisk

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
καλησπερα.πηρα κουραγιο διαβαζοντας τις αποψεις σας για ενα μοναχικο ταξιδι και θα ηθελα απλα να σας ευχαριστησω.στιις αρχες καλοκαιριου αποφασισα να κανω το ταξιδι που παντα ηθελα μονος μου μιας και ποτε δεν καταφερα να βρω καποιον να ακολουθησει.οσο πλησιαζουν οι μερες αισθανομαι λιγο περιεργα τολμω να πω αλλα ταυτοχρονα γινεται και μια προκληση για μενα μιας και θα ειναι η πρωτη μου φορα.την επομενη κυριακη ταξιδευω για εφτα μερες στη ΝΑΠΟΛΗ .ιταλικα δεν ξερω αλλα τα αγγλικα μου ειναι αρκετα καλα.εχω δημιουργισει ενα πλανο στο μυαλο μου στο ποια μερη (ρωμη ,καπρι,αμαλφι)θα επισκευτω και στο τι θα κανω εκει στις εφτα μερες που θα μεινω .θα ειναι μια αναμετρηση με τον εαυτο μου....Ευχομαι ολα να πανε καλα και να προσθεσω νεες εμπειριες στο θρεντ οταν με το καλο γυρισω:)
καλησπερα.πηρα κουραγιο διαβαζοντας τις αποψεις σας για ενα μοναχικο ταξιδι και θα ηθελα απλα να σας ευχαριστησω.στιις αρχες καλοκαιριου αποφασισα να κανω το ταξιδι που παντα ηθελα μονος μου μιας και ποτε δεν καταφερα να βρω καποιον να ακολουθησει.οσο πλησιαζουν οι μερες αισθανομαι λιγο περιεργα τολμω να πω αλλα ταυτοχρονα γινεται και μια προκληση για μενα μιας και θα ειναι η πρωτη μου φορα.την επομενη κυριακη ταξιδευω για εφτα μερες στη ΝΑΠΟΛΗ .ιταλικα δεν ξερω αλλα τα αγγλικα μου ειναι αρκετα καλα.εχω δημιουργισει ενα πλανο στο μυαλο μου στο ποια μερη (ρωμη ,καπρι,αμαλφι)θα επισκευτω και στο τι θα κανω εκει στις εφτα μερες που θα μεινω .θα ειναι μια αναμετρηση με τον εαυτο μου....Ευχομαι ολα να πανε καλα και να προσθεσω νεες εμπειριες στο θρεντ οταν με το καλο γυρισω:)
 

ant_mpi

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Καλησπέρα στο forum. Ειχαμε κλείσει με την κοπέλα μου από πολύ νωρίς και πολύ οικονομικά ταξίδι στην Ισπανία την περίοδο των εορτών. Δυστυχώς χωρίσαμε και έμειναν τα εισιτήρια. Να τολμησω τα ταξιδέψω μόνος μου ή θα είναι βαρετά? Δεν έχω πρόβλημα να περιηγηθώ στην πόλη μόνος μου αλλά φοβάμαι μήπως βαρεθώ και πλήξω γιατί είναι και 5 ημέρες. Από την άλλη σκέφτομαι κρίμα να πάει χαμένο το εισιτήριο. Δυστυχώς παρέα δεν βρίσκω γιατί πλέον έχουν ανέβει πολύ οι τιμές.

Εσείς τι θα με συμβουλεύατε? 'Εχει κανείς εμπειρία από ταξίδι μόνος του??
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Καλησπέρα στο forum. Ειχαμε κλείσει με την κοπέλα μου από πολύ νωρίς και πολύ οικονομικά ταξίδι στην Ισπανία την περίοδο των εορτών. Δυστυχώς χωρίσαμε και έμειναν τα εισιτήρια. Να τολμησω τα ταξιδέψω μόνος μου ή θα είναι βαρετά? Δεν έχω πρόβλημα να περιηγηθώ στην πόλη μόνος μου αλλά φοβάμαι μήπως βαρεθώ και πλήξω γιατί είναι και 5 ημέρες. Από την άλλη σκέφτομαι κρίμα να πάει χαμένο το εισιτήριο. Δυστυχώς παρέα δεν βρίσκω γιατί πλέον έχουν ανέβει πολύ οι τιμές.

Εσείς τι θα με συμβουλεύατε? 'Εχει κανείς εμπειρία από ταξίδι μόνος του??
Μου είχε τύχει παλιά να χωρίσω πριν ταξίδι στη Μαδρίτη αλλα πήγα μόνη μου. Δεν ηταν για 5 μέρες αλλά η γνώμη μου είναι να πας. Σε όποια πόλη κι αν έχεις κλείσει , θα έχει αξιοθέατα, θα κάνεις βόλτες, μπορείς να πας και κάποια μονοήμερη, οπότε θα περάσουν ωραία οι μέρες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.400
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom