ΗΠΑ Έκδοση VISA για Αμερική

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
μπορείς να κλείσεις ραντεβού στην αμερικάνικη πρεσβεία μέχρι και για ένα μήνα μετά...γι αυτό φαίνονται not available οι ημερομηνίες μετά την δεύτερη βδομάδα του Φλεβάρη..
το λέει ξεκάθαρα..
http://athens.usembassy.gov/niv_appointment_gr.html
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
mary να εισαι καλά κοριτσι μου ...
ελυσες το μυστηριο:xmas_rolleyes: και ηταν και απλό ...:xmas_lol:
 

Tinatoro

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Χαβαη
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΖΑΜΑΙΚΑ, ΙΑΠΩΝΙΑ
Καλησπέρα σε όλους και Χρόνια πολλά.
Να σας ρωτήσω κάτι. Σκοπέυουμε να πάμε Χαβάι το καλοκαίρι. Ξέρω ότι είναι Ηνωμένες Πολυτείες κι αυτό οπότε το πυθανότερο να χρειαστούμε κι εμείς Βίζα.
Δεν βρήκα πουθενά καμία ιστορία για Χαβάι, αλλά είμαι νεα και μάλλον δεν ξέρω ακόμα να χρησιμοποιώ την ιστοσελίδα καλά.
Έχει καμιά πρόταση κανείς?????
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Τι σχέση έχει κορίτσι μου η Χαβάη με την visa για την Αμερική? Άνοιξες topic για την Χαβάη και όποιος ξέρει θα σου απαντήσει εκεί... μην ποστάρεις όπου βρεις...
 

pantsos

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Με την αίτηση DS-157 τι γίνεται γιατί απο το site δεν μπορώ να την ανοίξω και να την συμπληρώσω?
Μπορεί να το δει κάποιος,μήπως κάνω κάποιο λάθος?
 

pantsos

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Α οκ το βρήκα. Να ρωτήσω την DS-157 μπορούμε να την συμπληρώσουμε και γραπτώς και στα ελληνικά όλα?
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Α οκ το βρήκα. Να ρωτήσω την DS-157 μπορούμε να την συμπληρώσουμε και γραπτώς και στα ελληνικά όλα?
Αν δεν κάνω λάθος χρειάζεται στα Αγγλικά όπως και η DS-156.
 

panos2080

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Να κανω μια ερωτηση?Γυρω στο Σεπτεμβριο ειχε βγει η Μπακογιαννη κ ειχε πει οτι θα καταργηθει η visa μεσα στο 2010.Θα ισχυσει τελικα κατι τετοιο εχετε ακουσει τπτ?
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Τόχουμε γράψει πάνω από 30 φορές, η visa ΔΕΝ έχει καταργηθεί. Είναι στα πλάνα να καταργηθεί, αλλά δεν ξέρουμε πότε θα γίνει, και μην προγραμματίζετε τα ταξίδια σας με βάση ότι "ακούγεται".

Ελπίζω να μην τα ξαναλέμε άλλες 30 φορές.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Να κανω μια ερωτηση?Γυρω στο Σεπτεμβριο ειχε βγει η Μπακογιαννη κ ειχε πει οτι θα καταργηθει η visa μεσα στο 2010.Θα ισχυσει τελικα κατι τετοιο εχετε ακουσει τπτ?
Αν κάποιος από το forum είναι η Μπακογιάννη που το είχε πει, παρακαλώ ας το διευκρινήσει :xmas_smile:. Όλοι οι άλλοι ξέρουμε ότι ξέρεις (όπως και ότι την ιστορία ότι θα καταργηθεί την έχουμε ακούσει πολλές φορές ως τώρα)... Από κει και πέρα, μάντεις δεν είμαστε, και η βίζα παίρνει και κάποιο χρόνο για να εκδοθεί...
 

pantsos

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Παιδιά κάποιος να μου απαντήσει σίγουρα αν γνωρίζει αν την αίτηση ds-157 αν μπορώ να την συμπληρώσω στα ελληνικά και χειρόγραφα.Ευχαριστώ
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.412
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom