Ίος Ίος κανείς;

perixvra

Member
Μηνύματα
310
Likes
214
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ταξίδι-Όνειρο
εχει πραγματοποιηθει.. :)
Δεν ξερω. Εγω επελεξα την αλλη πλευρα για προσβαση σε ΚΤΕΛ, καραβακια, σουπερμαρκετ και Χωρα ευκολα
Είναι κάποιο από τα υπόλοιπα καταλύματα κοντά Σ αυτό που αναφέρεται;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.004
Likes
40.905
Είναι κάποιο από τα υπόλοιπα καταλύματα κοντά Σ αυτό που αναφέρεται;
Δεν γνωριζω. Επειδη ειχες πει οτι βρηκες πακετο για Μυλοποτα, αυτο θα το ξερει ο παροχος του πακετου η το Google.
 
Last edited:

perixvra

Member
Μηνύματα
310
Likes
214
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ταξίδι-Όνειρο
εχει πραγματοποιηθει.. :)
Δεν γνωριζω. Επειδη ειχες πει οτι βρηκες πακετο για Μαγγαναρι, αυτο θα το ξερει ο παροχος του πακετου η το Google.
όλα τα παραπανω αφορούν το πακέτο απλά έχω μπερδευτει και δεν ξέρω ποιο να επιλέξω.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Είναι κάποιο από τα υπόλοιπα καταλύματα κοντά Σ αυτό που αναφέρεται;
Το Blue Sky είναι σε καλό σημείο. Έξω από τη Χώρα προς Μυλοποτα. Πας με τα πόδια στην παραλία από το μονοπάτι. Παίζει να έχω μείνει. Στο κατάλληλο δωμάτιο, πολύ ωραία θεα.
Το Ειρήνη Γιώργος, πιο κοντά στη Χώρα, αλλά όχι μέσα.
Τα άλλα είναι στο Μυλοποτα, παραρτήματα των κάμπινγκ. Εγώ δεν θα τα προτιμούσα.
 
Μηνύματα
196
Likes
250
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Θεωρώ ότι δεν είναι εφικτό το κάθε μέρα διαφορετική παραλία.. Κατά τη γνώμη αξίζει να πάτε μια μέρα στο Μαγγαναρι και τις υπόλοιπες στον Μυλοποτα. Το far out hotel and spa δεν έχει καμία σχέση με το κάμπινγκ, δεν βρίσκονται καν κοντά μεταξύ τους, είναι πάνω από το Μυλοποτα και θα το πρότεινα.
Απο εκεί και πέρα φαγητό στη χώρα είναι οι περισσότερες επιλογές και δεν θα έχετε πρόβλημα διότι η φασαρία ξεκινάει αργά. Για Σίκινο πέρσι τουλάχιστον δεν ειχε καραβακι για αυθημερόν εκδρομή.
Θεωρώ ότι 4 μέρες είναι ό,τι πρέπει για ξεκούραση και ότι στον Μυλοποτα με την άμμο θα ευχαριστηθεί και το παιδί.
 

εγώ

Member
Μηνύματα
16
Likes
4
Καλησπέρα σε όλη την ταξιδιάρα παρέα!

Έχω αρχίσει να λιμπίζομαι την Ίο για διακοπές 04-11/08 φέτος.. Είμαστε ζευγάρι, στα 30 μας, με ότι αυτό συνεπάγεται.. μας αρέσει να απολαμβάνουμε το ποτό μας αλλά όχι κάπου όπου οι διπλανοί θα κερνάνε πάνω μας.. τρελαινόμαστε για τύπου παρθένες παραλίες και καλό φαγητό.

Όσοι έχετε επισκεφθεί το νησί, να το τολμήσουμε ή όχι; Κυρίως μας ενδιαφέρει να ηρεμήσουμε αλλά να μην πλήξουμε, να υπάρχει ζωή στο νησί. Είναι χάλια; Τύπου Φαληράκι, Λαγανάς;

Εγώ πιστεύω πως θα έχει κάτι να προσφέρει για όλα τα γούστα, ο έτσι όμως, όχι, λέει μόνο πιτσιρίκια.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.004
Likes
40.905
Αν κοιμαστε στη 1 το βραδυ και ξυπνατε στις 10, ειναι ενα νησι οπως ολα αλλα plus με υπεροχες παραλιες.
Η πλειοψηφια βγαινει στις 12 το βραδυ, κοιμαται 7 το πρωι και ξυπναει μετα το μεσημερι. Δεν θα συναντατε την πιτσιρικαρια ετσι.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.320
Likes
1.793
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Καλησπέρα σε όλη την ταξιδιάρα παρέα!

Έχω αρχίσει να λιμπίζομαι την Ίο για διακοπές 04-11/08 φέτος.. Είμαστε ζευγάρι, στα 30 μας, με ότι αυτό συνεπάγεται.. μας αρέσει να απολαμβάνουμε το ποτό μας αλλά όχι κάπου όπου οι διπλανοί θα κερνάνε πάνω μας.. τρελαινόμαστε για τύπου παρθένες παραλίες και καλό φαγητό.

Όσοι έχετε επισκεφθεί το νησί, να το τολμήσουμε ή όχι; Κυρίως μας ενδιαφέρει να ηρεμήσουμε αλλά να μην πλήξουμε, να υπάρχει ζωή στο νησί. Είναι χάλια; Τύπου Φαληράκι, Λαγανάς;

Εγώ πιστεύω πως θα έχει κάτι να προσφέρει για όλα τα γούστα, ο έτσι όμως, όχι, λέει μόνο πιτσιρίκια.
Μια χαρά επιλογή για την φάση σας! Το νησί το είχα κ εγώ κάπως παρεξηγήσει κ τελικά κατέληξα να το επισκεφτώ μετά τα 30 κ με παιδί κ περάσαμε πολύ ωραία. Ο χαμός γίνεται σε συγκεκριμένα σημεία κ συγκεκριμενες ωρες, οπότε δεν έχεις θέμα, θα βρειτε αυτο που ψαχνετε. Πολύ ωραίες παραλίες, ωραία μαγαζιά κ φαγητο.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Εγώ πιστεύω πως θα έχει κάτι να προσφέρει για όλα τα γούστα
Φυσικά κι έχει να προσφέρει για όλα τα γούστα, ποιοτικά και οικονομικά μάλιστα μέχρι πρότινος. Η Ίος είναι ένα υπέροχο και δυστυχώς παρεξηγημένο νησί που ο περισσότερος κόσμος το αδικεί λόγω αυτής του της φήμης.
Συμφωνώ απόλυτα με τις δύο προηγούμενες απόψεις, η βαβούρα είναι σε συγκεκριμένα μόνο σημεία απ' το βράδυ και μετά, οπότε μια χαρά μπορείτε να απολαύσετε το νησί.
 

pepakos

Member
Μηνύματα
162
Likes
413
Επόμενο Ταξίδι
Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή 🇦🇷
Συμφωνώ κ γω με τα παραπάνω !
Πήγα το 2021 (ζευγάρι στην ηλικία σας), ασφαλώς λόγω covid, οι τουρίστες ήταν περιορισμένοι, αλλά μπορώ και εγώ να σου επιβεβαιώσω πως πράγματι μπορείτε να βρείτε ωραία και ήρεμα μαγαζιά και μέρη, και για φαγητό και για ποτό.

Σου στέλνω μερικά ..

Για χαλαρό ποτό και ηλιοβασίλεμα
Alma Sunset Bar
Alma Sunset Bar and Suites · Bouda 3, Ios 840 01, Grèce

Για ποτό στη χώρα
Βαλσαμο
Βαλσαμο - Valsamo bar · Chora 840 01, Grèce
Click Cocktail Bar
Click Cocktail Bar · IOS Chora-Kyklades, Greece, Ios 840 01, Grèce
Καφενείο "Η ΝΙΟΣ" (με ζωνταή μουσική)
Nios · Chora 840 01, Grèce

Για φαγητό στη χώρα
Agosto Ios (Το αγαπημένο μου)
Agosto Ios Restaurant · Chora 840 01, Grèce
Ταβέρνα Κατώγι
Katogi Tavern · Unnamed Rd Greece, Ios 840 01, Grèce
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Καλησπέρα σε όλη την ταξιδιάρα παρέα!

Έχω αρχίσει να λιμπίζομαι την Ίο για διακοπές 04-11/08 φέτος.. Είμαστε ζευγάρι, στα 30 μας, με ότι αυτό συνεπάγεται.. μας αρέσει να απολαμβάνουμε το ποτό μας αλλά όχι κάπου όπου οι διπλανοί θα κερνάνε πάνω μας.. τρελαινόμαστε για τύπου παρθένες παραλίες και καλό φαγητό.

Όσοι έχετε επισκεφθεί το νησί, να το τολμήσουμε ή όχι; Κυρίως μας ενδιαφέρει να ηρεμήσουμε αλλά να μην πλήξουμε, να υπάρχει ζωή στο νησί. Είναι χάλια; Τύπου Φαληράκι, Λαγανάς;

Εγώ πιστεύω πως θα έχει κάτι να προσφέρει για όλα τα γούστα, ο έτσι όμως, όχι, λέει μόνο πιτσιρίκια.
Πες του έτσι να τη δει αλλιώς τη φάση και να κλείσετε.
Και μπαίνει και νέο πλοίο στη γραμμή φέτος, το Άνεμος της Aegean sea lines
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.680
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom