Αίγυπτος Αίγυπτος

argiro

Member
Μηνύματα
250
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Ταξίδια με το νου...
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ, ΗΠΑ, Αίγυπτο
εχοντας φιλους Αιγυπτιους σχεδον σε ολη μου την ζωη...
Ευαγγελία μου ανατρίχιασα! Θέλω πολύ να πάω Αίγυπτο και διαβάζοντας τα προηγούμενα posts απογοητεύτηκα να σου πω την αλήθεια...αλλά με το δικό σου ήρθα στα ίσια μου ξανά :p
θέλουν πολύ και οι γονείς μου να πάνε και ίσως το κανονισώ για το 2011..μακάρι!
όσο για τους κινδύνους,βρωμιά κτλ....οκ μη φρικάρουμε.....παντού τα συναντάς αυτά (αρκεί να θες να τα δεις κιόλας)...ίσως εκεί να είναι περισσότερο αλλά εντάξει....τα θετικά που θα δεις πρέπει να μένουν περισσότρο στη μνήμη μας κι όχι τα αρνητικά! εάν ήταν έτσι δεν θα είμασταν ευχαριστημένοι με κανένα ταξίδι! :p
 

spastis

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Επαθα τη χειροτερη γαστρεντερίτιδα της ζωης μου (ισως δηλητηριαση),χρειαστηκα ένεση για να ηρεμησω. Και όμως ΞΑΝΑΠΗΓΑΙΝΑ ΑΥΡΙΟ ΚΙΟΛΑΣ. Φοβερός προορισμος. Αν και δεν είμαι των ιδιαιτερα πολυτελών ταξιδιων και αν και ακουγεται πιο πολυτελης απ'οτι πραγματικα είναι.

Η κρουαζιερα στο Νειλο αξιζει 1000%. Τότε ήταν που ήμουν κρεβατωμενος κι ομως αυτό ειναι που εμεινε χαραγμενο στο μυαλο. Ηλιοβασιλεμα στην ερημο ενω εσυ είσαι πανω στο ποταμοπλοιο ειναι απιστευτο. Στην κρουαζιερα βλεπεις πραγματικα πως το ποταμι αυτο δινει ζωη σε αυτη τη χωρα. Παντου στο βαθος ερημος και διπλα στο ποταμι καταπρασινο τοπιο.

Εντυπωσιακο το Κάιρο και το καλυτερο μερος που εχω επισκεφθει στη ζωη μου για καταδυσεις το Σαρμ Ελ Σέιχ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.778
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom