Αγαπητέ Samion ,βοήθεια για τη Ρώμη

ggonholidays

Member
Μηνύματα
576
Likes
1.164
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Γκαλαπάγκος
!
απο ciampino παιρνω λεωφορειο (cotral) πηγαινω termini και μετα μετρο για spania οκ εως εδω , απο κει περα? να παρω roma pass θα μου χρειαστει? που να την χρησιμοποιησω κολλοσσαιο + ..... ? επειδη ειμαι κεντρικα θα μου χρειαστει σε ΜΜΜ? που αξιζει να παω ωστε να μην τρεχω και οοοοολη την μερα αλλα να δω οτι πραγματικα αξιζει? κοινω ενα πλανο θελω η αναποφασιστη... ζηταω πολλα,ε?
Το ξενοδοχείο σου είναι πολύ κεντρικά. Έμενα πολύ κοντά και σε ελάχιστες περιπτώσεις χρειάστηκε να πάρω ΜΜΜ. Ακόμα και στο Βατικανό πήγα με τα πόδια. Με την Roma pass όμως μπορείς να γλυτώσεις ουρές αναμονής. Ειδικότερα στο Κολοσσαίο η ουρά στα εισιτήρια τεράστια αλλά από την είσοδο της Ρώμα πας δεν υπήρχε κανένας!!! Φυσικά εγώ επέστρεψα μόλις χτές δεν ξέρω το Νοέμβριο τι γίνεται από θέμα πολυκοσμίας.

Η via del Corso είναι φοβερά επικίνδυνη για άδειασμα πορτοφολιού και γέμισμα των πιστωτικών καρτών. :D Ιδανική για άσκηση εγκράτειας μιας και θα την ανεβοκατέβεις αρκετές φορές :bleh:
 
Last edited by a moderator:

ANASTASIA S

Member
Μηνύματα
85
Likes
0
για το κολλοσσαιο αφου ειπαμε παιρνω εισητηριο απο αρχαια αγορα κ μετα πηγαινω οποτε δεν περιμενω στην ουρα... ;)
οσο για την via del corso και την πιστωτικη θα σας πω μετα τα αποτελεσματα....
για το βατικανο να κανω κρατηση? ομως θελω για κρατηση 4 + 4 ευρω εξτρα για 2 ατομα... ποση ωρα υπολογιζεται η αναμονη ωστε να γλυτωσω το 8 ευρακι?
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
για το βατικανο να κανω κρατηση? ομως θελω για κρατηση 4 + 4 ευρω εξτρα για 2 ατομα... ποση ωρα υπολογιζεται η αναμονη ωστε να γλυτωσω το 8 ευρακι?
Ανάλογα το κόσμο που θα έχει εκείνη τη μέρα. Μπορεί να χρειαστεί να περιμένεις αρκετά.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
για το βατικανο να κανω κρατηση? ομως θελω για κρατηση 4 + 4 ευρω εξτρα για 2 ατομα... ποση ωρα υπολογιζεται η αναμονη ωστε να γλυτωσω το 8 ευρακι?
όλα σε αυτή τη ζωή έχουν ένα κόστος.
κανείς μα κανείς δεν μπορεί να σε βεβαιώσει για το χρόνο αναμονής. μπορεί να είναι μισή ώρα, μπορεί και δύο. αν έχτε γερά πόδια πηγαίνετε μισή ώρα πριν ανοίξει, στηθείτε στην ουρά και περιμένετε την τύχη σας.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
εγω παντως για 4 ευρω παραπανω δεν θα στεκομουν στην ουρα !!
Οι ουρες ειναι τεραστιες... Ασε που οταν εχεις κανει κρατηση πας με την ησυχια σου και μπαινεις μεσα κύριος ........
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
και όταν λέμε τεράστιες εννοούμε ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ!!(συνήθως δλδ...)

εγώ το μετάνιωσα που δεν είχα κλείσει...
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
μπορεί να υπερβάλω όντως


....:p
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
μια μικρή παράκκληση προς μοντ...
αν και είναι γνωστό τοις πάσι ότι
τα ξέρω όλα,
δεν κάνω λάθος ποτέ και
δίνω τα καλύτερα τιπς
είμαι πολύ μετριόφρων..:D..
μήπως γίνεται να αλλάξει ο τίτλος, που βγάζει μάτια, προς το γενικότερο..πχ "μια βοήθεια για τη Ρώμη"?
grazie mille..(αν και να μην αλλάξει δεν θα πειράξει καθόλου..:haha:)
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
414
Likes
236
Επόμενο Ταξίδι
???
roma pass οπωσδήποτε! 2 μουσεία και απεριόριστες διαδρομές με όλα τα ΜΜΜ για 3 μέρες! και για νυχτερινά λεωφορεία! και φυσικά ΔΕΝ περιμένεις στην ουρά!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.787
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom