Αγορά βαλίτσας – χειραποσκευής

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
@psilos3 για πες, τι θα πληρωσω μεταφορικα?
Γιατι την προηγουμενη φορα πληρωσα καπου 7-8
Τελευταία μου παραγγελία γύρω στον Σεπτέμβριο αν θυμάμαι καλά κι εγώ τόσα πλήρωσα.
Δεν έχω παραγγείλει από τότε, αν κι ένα Manhattan ακόμα θα ήθελα να το τσιμπήσω!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.017
Likes
40.988
Τελευταία μου παραγγελία γύρω στον Σεπτέμβριο αν θυμάμαι καλά κι εγώ τόσα πλήρωσα.
Δεν έχω παραγγείλει από τότε, αν κι ένα Manhattan ακόμα θα ήθελα να το τσιμπήσω!
Μεσω Amazon de, που εχει ελαχιστες επιλογες, η αποστολη Ελλαδα ειναι 17 ευρω. Το σαιτ της Cabin max δεν εχει πια επιλογη για αποστολη Ελλαδα!! Διαβασα πριν λιγο κατι κριτικες οτι το 2022 χρεωθηκαν κατι 30ευρα για εκτελωνισμο. Αστο, οταν ξαναπαω Αγγλια θα φερω.
Εν τω μεταξυ μπαινεις στο bag stories, εχει με 30-50% εκπτωση στις βαλιτσες και την παιρνεις απο το καταστημα χωρις καν μεταφορικα. Μολις παραγγειλα μια μαλακη για να κοψω το βαρος της σκληρης αλλα και να μην τη λυπαμαι. Ο,τι εχω παρει απο bag stories μου εχει κρατησει 10ετια.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
@psilos3 για πες, τι θα πληρωσω μεταφορικα?
Γιατι την προηγουμενη φορα πληρωσα καπου 7-8 ευρω αν θυμαμαι καλα.
Marseille Trolley Bag IATA Cabin OK
Ωπααααα, τι παίχτηκε εδώ;
Είμαι μήνες σε αναζήτηση μίνι βαλίτσας, να ναι σχετικά ελαφριά και με 4 ρόδες.
Και βλέπω αυτή
Anode 40L Cabin Luggage Suitcase 55x40x20 cm with Lock & Integrated USB Port

Είναι καλή μάρκα;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.017
Likes
40.988
Ωπααααα, τι παίχτηκε εδώ;
Είμαι μήνες σε αναζήτηση μίνι βαλίτσας, να ναι σχετικά ελαφριά και με 4 ρόδες.
Και βλέπω αυτή
Anode 40L Cabin Luggage Suitcase 55x40x20 cm with Lock & Integrated USB Port

Είναι καλή μάρκα;
Εχει εξοδα εκτελωνισμου πλεον +30 ευρω. Με αυτο και τα μεταφορικα θα κοστισει διπλη τιμη.
Πηρα προπερσι σκληρη απο αυτους, αυτην
Velocity Expandable 4 wheel Cabin Luggage Carry On Case 55x40x20 cm
επεκτεινομενη στα 25εκ, παρα πολυ ωραια αλλα ακαταλληλο το βαρος της για περιορισμο 8 κιλων στην Aegean. Αν τη γεμισεις λιγο πιανει τα 10-12 κιλα χωρις να το καταλαβεις. Η σκληρη ειναι μονο για ταξιδια με 10κιλη.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Για τις συγκεκριμένες βαλίτσες έχει κάποιος γνώμη;

Πρόγραμμα Συλλογής Κουπονιών FRENCH BULL
Λοιπον αρκετα καλη,την ειχα 5 χρονια ΑΛΛΑ την ειχα παρει στα 20ε με προσφορα απο τα ΑΒ...και για τα λεφτα που την ειχα παρει αξιζε...για 40ε που την δινουν τωρα ουτε με σφαιρες!α κ να σημειωσω που ανεφερε η @paefstra για αιγαιου οτι ειναι μια χαρα,αν πετας με τα ελικοφορα τους δε χωραει στα ντουλαπακια τους,σκαλωνει και καπως ετσι την χαλασα και απο κοκκινη εγινε ασπροκοκκινη :mad: :klaps: ωστοσο λειτουργικα δε μου παθε κατι αλλα με τα λεφτα που την πουλανε τωρα θα βρεις κατι καλυτερο σιγουρα!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.017
Likes
40.988
Λοιπον αρκετα καλη,την ειχα 5 χρονια ΑΛΛΑ την ειχα παρει στα 20ε με προσφορα απο τα ΑΒ...και για τα λεφτα που την ειχα παρει αξιζε...για 40ε που την δινουν τωρα ουτε με σφαιρες!α κ να σημειωσω που ανεφερε η @paefstra για αιγαιου οτι ειναι μια χαρα,αν πετας με τα ελικοφορα τους δε χωραει στα ντουλαπακια τους,σκαλωνει και καπως ετσι την χαλασα και απο κοκκινη εγινε ασπροκοκκινη :mad: :klaps: ωστοσο λειτουργικα δε μου παθε κατι αλλα με τα λεφτα που την πουλανε τωρα θα βρεις κατι καλυτερο σιγουρα!
Οι fashion freaks του αθηναικου κεντρου ξερουμε τον Σπηλιοπουλο στην Ερμου που εισαγει απο Ιταλια. Στον ημιοροφο κρυβει εκπληξεις, καθως και στο στοκαδικο του, στη Μητροπολεως πανω απο το Starbacks. Οχι παντα βεβαια, αλλα τυχαινει να φερνει κατι τρελες βαλιτσες.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Διαβασα πριν λιγο κατι κριτικες οτι το 2022 χρεωθηκαν κατι 30ευρα για εκτελωνισμο.
Στη τελευταία μου παραγγελία τους είχα στείλει email νωρίτερα, διασφαλίζοντας ότι δεν υπάρχουν τέτοιου είδους χαράτσια και ότι θα τα απορροφήσουν οι ίδιοι.
Δε ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει, πιθανώς να άλλαξε κάτι στη πολιτική τους μες το 2022 και να μη το ξέρουμε, πάντως οι μεγάλες εταιρείες βρίσκουν τον τρόπο αργά ή γρήγορα, δε ξέρω αν θα το κάνουν κι αυτοί.
 

Traveler koko

Member
Μηνύματα
147
Likes
691
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Καλησπέρα για βαλίτσα παραδοτέα μέχρι 23 κιλών περίπου τι διαστάσεις πρέπει να κοιτάξω;
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
η απαντηση στην ερωτηση αν εχουν extra taxes.... στο wardow ... Thank you for your request. Greece is in the EU so, no, no extra taxes. Εχει εντωμεταξυ κατι φοβερες τσαντες σε φοβερες τιμες και το σκεφτομαι... Το εχει δοκινασει κανεις τελικα;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.308
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom