Αγορά βαλίτσας – χειραποσκευής

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.790
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Σε ταξιδι που στο πηγαινε ειχα εξτρα χειραποσκευη+βαλιτσα και στο ελα μονο τη μικρη, αγορασα ενα 20 L duffel bag των 7 ή 8 ευρω απο τα decathlon και το παρεδωσα ως βαλιτσα. Το θετικο του: μαζευει τελειως και πιανει χωρο σαν τις πετσετες μικροΐνας, ετσι στο γυρισμο το εβαλα απλα στη μικρη τσαντα και ημουν κυρια. Στην καθημερινότητα το χρησιμοποιώ στο γυμναστήριο. Τιποτα δεν παει χαμενο :haha:
 

drDorothy

Member
Μηνύματα
121
Likes
1.030
Ηρθε χθες απο TEMU, 20λιτρη για low cost.
Αντοχη? θα δειξει, αφου ειναι γνησια κινεζια.
Αλλα ειναι ιδανικου μεγεθους και χωρις μεταφορικα εξοδα τιμη μονο 16 ευρω. Ειδαμε και τα χαλια της cabin max που κρατησαν 3 ταξιδια.
View attachment 441569
Σορυ για το off topic, @paefstra Είχα δει κ σε άλλο θέμα ότι ψωνίζεις από temu, είσαι ευχαριστημένη;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Σορυ για το off topic, @paefstra Είχα δει κ σε άλλο θέμα ότι ψωνίζεις από temu, είσαι ευχαριστημένη;
Ηταν η πρωτη αγορα. Αυτο που ηρθε μ αρεσε παρα πολυ, παροτι το πηρα για τον γιο μου.
Επειδη ειναι καραπαμφθηνα προχωρησα και σε δευτερη τωρα : αδιαβροχο καλυμμα για σακιδιο πλατης, αδιαβροχη θηκη για ομπρελα μη σταζει μετα τη βροχη, αδιαβροχα καλυπτρα απο σιλικονη για αθλητικα παπουτσια (ολα για να σταματησει να παιρνει ταξι ο γιος μου για το σχολειο οταν βρεχει) και για μενα ενα organiser περιεχομενου γυναικειας τσαντας για να μεταφερεται απο γυναικεια τσαντα σε αλλη τσαντα που ειχα παραγγειλει απο το Amazon.uk προ δεκαετιας και εχει αρχισει να φθειρεται, εντελως ολοιοδιο στο 1/3 της τιμης του. Για τετοια σκτλοιδια που τα χρειαζεσαι μια στο τοσο, γιατι οχι?
Εγω δεν λειτουργω χωρις τετοιο organizer και εψαχνα να ξαναβρω, αλλιως κανω χρουτς χρουτς τυφλα στην τσαντα να βρω ο,τι θελω.
Screenshot_20230916_194522_Temu.jpg
 
Last edited:

maria91

Member
Μηνύματα
2.086
Likes
1.955
Ηταν η πρωτη αγορα. Αυτο που ηρθε μ αρεσε παρα πολυ, παροτι το πηρα για τον γιο μου.
Επειδη ειναι καραπαμφθηνα προχωρησα και σε δευτερη τωρα : αδιαβροχο καλυμμα για σακιδιο πλατης, αδιαβροχη θηκη για ομπρελα μη σταζει μετα τη βροχη, αδιαβροχα καλυπτρα απο σιλικονη για αθλητικα παπουτσια (ολα για να σταματησει να παιρνει ταξι ο γιος μου για το σχολειο οταν βρεχει) και για μενα ενα organiser περιεχομενου γυναικειας τσαντας για να μεταφερεται απο γυναικεια τσαντα σε αλλη τσαντα που ειχα παραγγειλει απο το Amazon.uk προ δεκαετιας και εχει αρχισει να φθειρεται, εντελως ολοιοδιο στο 1/3 της τιμης του. Για τετοια σκτλοιδια που τα χρειαζεσαι μια στο τοσο, γιατι οχι?
Εγω δεν λειτουργω χωρις τετοιο organizer και εψαχνα να ξαναβρω, αλλιως κανω χρουτς χρουτς τυφλα στην τσαντα να βρω ο,τι θελω.
View attachment 441672
Αυτο το καλυμμα για τη ομπρελα το χω ζαχαρωσει κ γω απο shein,φοβηθηκα να το παρω μηπως και μου βγει πολυ κακο πλαστικο που σχιζετε ευκολα..αν σας ρθουν απο το temu,καντε update να παραγγειλουμε κ μεις απο κει!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Αυτο το καλυμμα για τη ομπρελα το χω ζαχαρωσει κ γω απο shein,φοβηθηκα να το παρω μηπως και μου βγει πολυ κακο πλαστικο που σχιζετε ευκολα..αν σας ρθουν απο το temu,καντε update να παραγγειλουμε κ μεις απο κει!
Με κοστος 0,5 ευρω οσο ενα πακετο χαρτομαντιλα η ενα μπουκαλι νερο κακο πλαστικο θα ειναι και ας σκιστει :p. Αγοραζεται ως αναλωσιμο, δεν ειναι επενδυση οι κινεζιες.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
View attachment 441724
γιατί δεν μπορώ να βρω αυτή την βαλίτσα πουθενά? ψάχνω αντίστοιχη ελαφριά με χωνευτά δυο ροδάκια.
Δεν ξέρω πού θα την βρεις αλλά είχα πάρει την ίδια πριν λίγα χρόνια σε κόκκινο και είναι πραγματικά η πιο ελαφριά βαλίτσα που έχω δει ποτέ. Εξοικονομείς βάρος και τη φορτώνεις με παραπάνω πράγματα. Βέβαια δεν έχει τη σκληρότητα πού έχουν οι λοιπές (μαλακές) βαλίτσες, οπότε θέλει λίγη προσοχή στο χειρισμό/μετακινήσεις για να μη φθαρεί/σκιστεί.

Μακάρι να τη βρεις αφού την ψάχνεις! Για μένα αξίζει.

Edit: έφαγα μια φλασιά και θυμήθηκα ότι την είχα δει κάποτε στη βιτρίνα αυτού του μαγαζιού:
ZOURIDAKI leather and travel goods · Mitropoleos 40, Athina 105 63, Grèce

Και απ ό,τι βλέπω στις φωτο όντως την είχε, δεν ξέρω για τώρα όμως!
 
Last edited:

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
View attachment 441724
γιατί δεν μπορώ να βρω αυτή την βαλίτσα πουθενά? ψάχνω αντίστοιχη ελαφριά με χωνευτά δυο ροδάκια.
Προφανώς έχει καταργηθεί. Έψαχνα κ εγώ να αγοράσω μια δεύτερη πριν αρκετό καιρό αλλά τίποτα...
 

thrykika

Member
Μηνύματα
102
Likes
304
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
back.png

καλήμερα! το αγόρασα από amazon για το επερχόμενο eurotrip , από ποιότητα δείχνει πολύ δυνατό. έχω μια αγωνία αν θα το δεχθούν σαν προσωπικό αντικείμενο, αν και στην περιγραφή το αναφέρει ότι είναι. ήρθε και με 4 travel cubes για το εσωτερικό. έχει πολλές θήκες κάποιες από αυτές αδιάβροχες κι εσωτερικά.
 
Last edited:

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
View attachment 441918
καλήμερα! το αγόρασα από amazon για το επερχόμενο eurotrip , από ποιότητα δείχνει πολύ δυνατό. έχω μια αγωνία αν θα το δεχθούν σαν προσωπικό αντικείμενο, αν και στην περιγραφή το αναφέρει ότι είναι. ήρθε και με 4 travel cubes για το εσωτερικό. έχει πολλές θήκες κάποιες από αυτές αδιάβροχες κι εσωτερικά.
Μπορείς να βάλεις τον λινκ για το προϊόν;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.844
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom