Αεροπορική τραγωδία στο Ιράν

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
xaxaxaxaxaxax ναι χαχαχαχαχαχχα..οταν λεω 63 καναδους εννοω οτι πολλοι απο αυτους ηθελαν φυγαδευση κ ποιος ξερει ποσους ανεπεπιθυτους εβγαλαν απο την μεση οι ιρανοι..δεν εννοω οτι οι ψυχουλες των αλλων αξιζαν κατι τετοιο κ πολυ περισσοτερο οι ψυχουλες αυτων που αφησαν πισω..πιστευω οτι τωρα εγινα κατανοητος ετσι δεν ειναι?
Δεν ξέρω τι κατάλαβαν οι άλλοι, εγώ πάντως εξακολουθώ να μην σε καταλαβαίνω ή, μάλλον, θέλω να πιστεύω ότι δεν εννοείς αυτό που καταλαβαίνω. Εν πάση περιπτώσει, φαντάζομαι διάβασες ότι οι "Καναδοί" ήταν Ιρανικής καταγωγής με διπλά διαβατήρια, ε; Ίσως θα μπορούσες να εξηγήσεις (για να καταλάβω) γιατί ήταν "ανεπιθύμητοι" οι "Καναδοί" και όλοι οι άλλοι από τους οποίους απαλλάχτηκαν οι Ιρανοί με το σαμποτάζ στο αεροπλάνο...
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.397
το αεροπλανο το ριξανε οι ιρανοι ..ηταν πολλοι μεσα που ηθελαν να φυγουν αμεσα..63 καναδοι δεν ειναι κ λιγο..κριμα τους ανθρωπους..
Αυτό που γράφεις, για το πως έπεσε, δεν είναι απίθανο αλλά δεν είναι και 100% σίγουρο. Πρέπει να υπάρχουν στοιχεία αδιάσειστα και διερεύνηση απο ειδικούς αντικειμενικούς για να πεις κατι τέτοιο .. και αυτό είναι κυρίως το θέμα.. τώρα για το αν ήταν Ιρανοκαναδοί ή Καναδοΐρανοί ή Ιρανοί με πλαστά διαβατήρια είναι μια άλλη ιστορία..
Τώρα αν εσύ υπονοείς οτι το κατέρριψαν οι Ιρανοί επειδή μέσα ήταν και άτομα που θέλαν να "αυτομολήσουν" ε ειναι τραβηγμένο τύπου Χίου του Μακελειού που λέει και ο @babaduma ..
 

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Τελικα ηταν αυτο που οι περισσοτεροι υποπτευομασταν....το παραδεχθηκαν και επισημα οι ιρανοι σημερα,ενω μεχρι χθες ελεγαν αλλα,οτι ηταν προπαγανδα των δυτικων....κριμα για τους ανθρωπους που πεθαναν τοσο αδικα
 
Μηνύματα
29
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ρουμανια
Ταξίδι-Όνειρο
γιαπωνια
δεν μπορω να καταλαβω τι δεν μπορειτε να καταλαβεται..πρωτον θελω να πω οτι δεν ειμαι ρατσιστης και δεν υποτιμω καμια ανθρωπινη ζωη,μα καμια ουτε καν ενος κουνουπιου..σε χωρες που ειναι ισλαμικες οι κυβερνησεις τους πολλες φορες βλεπουν φαντασματα κ αυτους με τις διπλες υπηκοοτητες δεν τους βλεπουν με καλο ματι,ειναι γνωστο αυτο..κανεις δεν ξερει αν θα ηθελαν να βγαλουν καποιον απο την μεση..αλλωστε κ ο τριντο ειπε οτι τουλαχιστον ελπιζει να μην εγινε σκοπιμα αρα λεει οτι ισως εγινε σκοπιμα..δεν μπορω να καταλαβω την επιθεσης σας κ ολη αυτην την προσομοιωση με τον τρελο τον χιο..εγω θελω να μαθω για ταξιδια κ να βλεπω ιστοριες και οχι να με προσβαλεται επειδη ειστε αντιφασιστες κ αντι χιοι..δεν χρωσταω κ σε κανεναν ουτε μιλησα ασχημα σε καποιον και ξεκαθαρησα τι ηθελα να πω..οποιος δεν μπορει να το αντιληφθει ας μην το κανει δεν ειμαι και δασκαλος ..και δεν ειπα οτι καπιος ειχε πλαστο διαβατηριο..παιδια με σεβασμο σας τα λεω απλα επιτιθεστε ΑΔΙΚΑ και χωρις σεβασμο προς εμενα
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.397
Χάνεται η μπάλα καμιά φορά εδώ μέσα μου φαίνεται.. Ξαναλέω και σε ότι με αφορά... το να λες με σιγουριά κάτι προτού ακόμα υπάρξει αδιάσειστο στοιχείο είναι κατά κάποιο τρόπο συνωμοσιολογία τύπου "Χίου" και τίποτα παραπάνω.. Ακόμα και ο Τραμπ απέφυγε στην αρχή να πει λέξεις ευθέως τύπου "εσείς το καταρρίψατε".. Τα ρατσιμός φασισμός κλ που κολλάνε;;;
Το οτι το κατέρριψαν λοιπόν επίτηδες επειδή ήταν και Καναδοί μέσα από που προκύπτει;; συνεχίζεις να επιμένεις σε αυτό το ποστ σου ;; Και ξαναλέω ότι όλα είναι πιθανά σε αυτή τη ζωή αλλά δεν είναι και σίγουρα..
 
Μηνύματα
29
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ρουμανια
Ταξίδι-Όνειρο
γιαπωνια
Χάνεται η μπάλα καμιά φορά εδώ μέσα μου φαίνεται.. Ξαναλέω και σε ότι με αφορά... το να λες με σιγουριά κάτι προτού ακόμα υπάρξει αδιάσειστο στοιχείο είναι κατά κάποιο τρόπο συνωμοσιολογία τύπου "Χίου" και τίποτα παραπάνω.. Ακόμα και ο Τραμπ απέφυγε στην αρχή να πει λέξεις ευθέως τύπου "εσείς το καταρρίψατε".. Τα ρατσιμός φασισμός κλ που κολλάνε;;;
Το οτι το κατέρριψαν λοιπόν επίτηδες επειδή ήταν και Καναδοί μέσα από που προκύπτει;; συνεχίζεις να επιμένεις σε αυτό το ποστ σου ;; Και ξαναλέω ότι όλα είναι πιθανά σε αυτή τη ζωή αλλά δεν είναι και σίγουρα..



καλα ας το αφησουμε αν ειναι δεν πειραζει..τα περι ρατσισμου σε αλλον τα λεω οχι σε σενα..μια απλη υποθεση εκανα κ μαλιστα αμεσως πριν πει οποισδηποτε οτι το εριξαν οι ιρανοι..μια υποθεση εκανα δεν μπορω για εχω αποδειξεις για οτι λεω ..ουτε εγω ουτε κανενας..δηλαδη οι ελληνες θα εβλεπαν με καλο ματι ανθρωπους με ελληνικα κ τουρκικα διαβατηρια?και αν το εριχναν με σκοπο να κανουν κακο σε καποιον θα το ελεγαν?σιγουρα οχι..βολευει το συγνωμη λαθος..και η χιος η ο τοπος μου κ δεν θελω κανενας να το χλευαζει αυτο με οποιονδηποτε τροπο..τα περι ρατσισμου δεν το εθεσες εσυ αλλα αλλος..ενταξει το σταματαω διοτι κ γω το πηρα πολυ προσωπικα..φιλια σε ολους..
 

sriaroon482

Member
Μηνύματα
104
Likes
58
Ιράν: Ουκρανικό Boeing 737 με 176 επιβαίνοντες συνετρίβη στην Τεχεράνη


Ένα Boeing 737 των Ουκρανικών Αερογραμμών (Ukraine International Airlines) με 176 επιβαίνοντες, συνετρίβη μετά την απογείωσή του από το διεθνές αεροδρόμιο «Ιμάμης Χομεϊνί» στην Τεχεράνη.

Σύμφωνα με την κρατική τηλεόραση του Ιράν και τον πρόεδρο της Ουκρανίας, Βολοντιμίρ Ζελένσκι, οι 167 επιβάτες και τα εννέα μέλη του πληρώματος σκοτώθηκαν.
Η συντριβή φαίνεται πως προκλήθηκε από τεχνικό πρόβλημα που παρουσίασε το αεροσκάφος, το οποίο είχε προορισμό την πρωτεύουσα της Ουκρανίας, Κίεβο.

https://www.cnn.gr/news/kosmos/stor...7-me-180-epivainontes-synetrivi-stin-texerani


Ροχανί για κατάρριψη Boeing: Μια μεγάλη τραγωδία και ένα ασυγχώρητο λάθος


Ουκρανικό Boeing: Ανθρωποκτονία από πρόθεση εξετάζει η ουκρανική εισαγγελία

Το αναφέρω και εδω για λόγους συγκέντρωσης ..
Εγώ έχω ταξιδέψει με αυτή την εταιρεία για μακρινό προωρισμο.εγω πιστεύω ότι το ριξανε.γιατι έπεσε λίγα λεπτά μετά την απογείωση.οταν είχε προσγειωθεί πριν ξαναπεταξει δεν θα είχε δείξει κάποιο πρόβλημα πριν.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Εγώ έχω ταξιδέψει με αυτή την εταιρεία για μακρινό προωρισμο.εγω πιστεύω ότι το ριξανε.γιατι έπεσε λίγα λεπτά μετά την απογείωση.οταν είχε προσγειωθεί πριν ξαναπεταξει δεν θα είχε δείξει κάποιο πρόβλημα πριν.
Το έχουν ήδη παραδεχθεί και επίσημα οι Ιρανοί.Το γράφει και το ποστ Νο.191.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
γιατι έπεσε λίγα λεπτά μετά την απογείωση
Αν και οι Ιρανοί έχουν ήδη παραδεχτεί την κατάρριψη, το ότι έπεσε λίγο μετά την απογείωση θα ήταν επιχείρημα υπέρ των Ιρανών.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.397
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom