Aegean Airlines Ακυρώσεις, αλλαγές, voucher, επιστροφή χρημάτων

echo2011

Member
Μηνύματα
2.399
Likes
3.587
ααα ωραια δηλαδη πες με και ξανθια τωρα απλα μπορω να ταξιδεψω δωρεαν με μια βαλιτσα 10 κιλων το πολυ που θα χω κ να χω και την τσαντα μου στον ωμο?δωρεαν ολα αυτα?
Αν το εισητήριο σου δε λέει πως δικαιούσαι δωρεαν 1 βαλίτσα συν χειραποσκευή τότε δικαιούσαι μόνο χειραποσκευή ως 8 κιλά (όχι 10) συν μια μικρή τσάντα (π.χ. την κλασική γυναικεία τσάντα)
 

mel_90

Member
Μηνύματα
60
Likes
4
Πρωτη φορα ταξιδευω γι αυτο και τα χω λιγα χαμενα!Στο ταξιδιωτικο που μ εκτυπωσαν την κρατηση δε γραφει κατι πανω...πηγα ξανα στο site της aegean ομως να δω τι ελεγε για τοτε που εκλεισα κ μαλλονε λεγε semiflex αν βοηθαει αυτο...τωρα αυτο τι θα πει?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.904
Likes
12.831
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Πρωτη φορα ταξιδευω γι αυτο και τα χω λιγα χαμενα!Στο ταξιδιωτικο που μ εκτυπωσαν την κρατηση δε γραφει κατι πανω...πηγα ξανα στο site της aegean ομως να δω τι ελεγε για τοτε που εκλεισα κ μαλλονε λεγε semiflex αν βοηθαει αυτο...τωρα αυτο τι θα πει?
Αν τα έκλεισες πριν την αλλαγή των ναύλων δηλαδή πριν τις 10/10 τότε έχεις αγοράσει εισιτήρια με βαλίτσα (ο ναύλος semiflex που αναφέρεις είναι ένας από τους παλιούς ναύλους της aegean).
 

mel_90

Member
Μηνύματα
60
Likes
4
Οχι τα εισιτηρια τα εκλεισα περιπου πριν μια βδομαδα...
και τωρα ομως που παω στην aegean εμφανιζει semiflex κι αν παω απο πανω με το ποντικι γραφει μια βαλιτσα δωρεαν εως 20kg...δεν ξερω αν με καταλαβαινετε..:confused::confused:
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.904
Likes
12.831
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Οχι τα εισιτηρια τα εκλεισα περιπου πριν μια βδομαδα...
και τωρα ομως που παω στην aegean εμφανιζει semiflex κι αν παω απο πανω με το ποντικι γραφει μια βαλιτσα δωρεαν εως 20kg...δεν ξερω αν με καταλαβαινετε..:confused::confused:
Έχεις μπει στην κράτηση σου στο site της aegean και βλέπεις ότι δικαιούσαι 20 κιλά βαλίτσα; Καλό ταξίδι και καλά ψώνια:p
 

mel_90

Member
Μηνύματα
60
Likes
4
χαχαχα μακαρι να ταν ετσι!!!θα παω να ρωτησω στο ταξιδιωτικο που τα εκλεισα να μου πει τελικα τι δικαιουμαι!!!θα γυρισω με ryanair ομως οποτε μονο χειραποσκευη θα εχω μαζι!:(:p
 

mel_90

Member
Μηνύματα
60
Likes
4
λοιπον ρωτησα στο τξιδιωτικο που μου εκλεισαν τα τικετσ και μου ειπαν οτι δικαιουμαι μια βαλιτσα μεχρι 20 ή 23 κιλα δεν θυμαμαι...εγω μαζ μου ομως θα χω μια μικρη βαλιτσουλα χειραποσκευη δλδ και μια γυναικεια τσαντα.μπορω να τα εχω και τα 2 μαζι μου στο αεροπλανο?ή να αφησω την βαλιτσα μου (με διαστασεις χειραποσκευης) εκει που αφηνουμε τις βαλιτσες?ελπιζω να καταλαβαινετε τι εννοω!
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
λοιπον ρωτησα στο τξιδιωτικο που μου εκλεισαν τα τικετσ και μου ειπαν οτι δικαιουμαι μια βαλιτσα μεχρι 20 ή 23 κιλα δεν θυμαμαι...εγω μαζ μου ομως θα χω μια μικρη βαλιτσουλα χειραποσκευη δλδ και μια γυναικεια τσαντα.μπορω να τα εχω και τα 2 μαζι μου στο αεροπλανο?ή να αφησω την βαλιτσα μου (με διαστασεις χειραποσκευης) εκει που αφηνουμε τις βαλιτσες?ελπιζω να καταλαβαινετε τι εννοω!
Αφού ο ναύλος σου περιλαμβάνει αποσκευή μπορείς κανονικά να την δώσεις στον γκισέ για τις βαλίτσες. Και στο αεροπλάνο να την πάρεις δν έχεις θέμα. Οι περισσότερες αν όχι όλες οι γυναίκες που έχουν χειραποσκευη έχουν και την τσάντα τους. Δεν νομίζω ότι έχει αλλάξει κάτι τελευταία.

Αν επιτρέπεται για που πετάς που θα πας με Aegean και θα γυρίσεις με Ryan?
 

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
Το απόλυτο μπάχαλο με τις βαλίτσες αυτή την ώρα στην πτήση Αθήνα-Ρόδο: οι τελευταίοι 20 επιβάτες αναγκάστηκαν να τις παραδώσουν μέσα στο αεροσκάφος, προκαλώντας σημαντική καθυστέρηση και με δυσκολίες στη σωστή σήμανσή τους, καθώς χώρος για τις αποσκευές τους δεν υπήρχε πια όταν μπήκαν! Πώς το έλυσαν αυτό το πρόβλημα άλλες εταιρίες; Προφανώς και θα (έπρεπε να) γίνει αιτία να ελέγχονται οι χειραποσκευές (δε λέω πιο αυστηρά, γιατί μέχρι τώρα δεν ελέγχονται καθόλου).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.333
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom