Aegean Airlines Ακυρώσεις, αλλαγές, voucher, επιστροφή χρημάτων

panele

Member
Μηνύματα
8
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΓΝΤΑΝΣΚ-ΒΑΡΣΟΒΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΟΝΤΡΕΑΛ-ΟΥΑΣΙΝΓΤΟΝ
Συνταξιδιωτες καλησπερα.να ρωτησω κατι.επειδη δεν μου ετυχε ποτε να ταξιδεψω με χειραποσκευη μονο αυτο το σακουλακιγια το υγρο των φακων επαφης το βρισκεις καιστο εμποριο η μονο στο αεροδρομιο?θα ταξιδεψω με aegean.
Συνήθως,σου το δίνουν στον έλεγχο των χειραποσκευών , βάζουν μέσα κρέμες ή κολώνιες κάτω των 100ml και το σφραγίζουν όπως κάνουν για τις σχετικές αγορές τα αφορολόγητα.
Βέβαια,έχω πολύ καιρό να δώ να τα βάζουν στο σακουλάκι.Αν είναι κάτω των 100ml,δεν ασχολούνται
 

haritos

Member
Μηνύματα
17
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Paris
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Καλησπέρα σας!

Κανονίσαμε με την παρέα μου (5 άτομα) να πάμε Παρίσι αλλά λόγω του ότι ένας εκ των 5 απολύεται από τον στρατό τον Νοέμβριο του 2014, αποφασίσαμε να πάμε στο πρώτο δεκαήμερο του Δεκεμβρίου 2014!

Ψάχνοντας για αεροπορικά εισιτήρια σε διάφορες μηχανές αναζήτησης εισιτηρίων, για τις ημερομηνίες 3/12/14 - 8/12-14 για 5 άτομα από Αθήνα - Παρίσι, βρήκα εισιτήρια με 112€ το άτομο από την Aegean Airlines! Βέβαια αναφέρει ότι η τιμή δεν περιλαμβάνει αποσκευές και επίσης δεν αναφέρει αν πρόκειται για Go Light ή Flex εισιτήριο! Πως θα μπορούσα να ξέρω για ποιον ακριβώς τύπο εισιτηρίου αναφέρεται;

Και πόσο είναι το κόστος για τις αποσκευές;;

Ταξιδιώτες θέλω τα φώτα σας! :)
 

litsaki_tz

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο-Άμστερνταμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΜΕΡΙΚΗ
Καλησπέρα, οι ναύλοι στους οποίους αναφέρεσαι είναι τύπου Go Light, μιας και δεν συμπεριλαμβάνουν αποσκευές. Αυτό σημαίνει ότι θα χρεωθείς 60 ευρώ (30ε στο πήγαινε και 30ε στο έλα) για μία αποσκευή και δεν θα έχεις δυνατότητα ακύρωσης. Ολοι οι τύποι Flex της Aegean περιλαμβάνουν από μία αποσκευή 23kg ανά διαδρομή, άρα δεν είναι αυτοί με τα 112 ευρώ.
 

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
Μετά από άλλες 4-5 αντίστοιχες πτήσεις, η κατάσταση φαίνεται να έχει σαφώς βελτιωθεί. Βέβαια άρχισαν να ελέγχουν πιο συστηματικά και αυστηρά τι κουβαλάει ο καθένας σαν χειραποσκευή, όχι όμως και εξοντωτικά. Ακόμα.
 

Kokonaki

Member
Μηνύματα
56
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κόσμου
Προκειται να ταξιδεψω πρωτη φορα εξωτερικο με τον γιο μου , που δεν εχει κλεισει ακομα τα 2 χρονια, αρα θα τον εχω αγκαλια στην πτηση.
Για μας τους γονεις πληρωσα επιπλεον για να δικαιουμαστε αποσκευες.
Με τον μικρο τι ισχυει? Εχω σκοπο να του εχω ενα βαλιτσακι χειραποσκευη και το καροτσι του. Ειμαστε οκ ετσι;;
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
Προκειται να ταξιδεψω πρωτη φορα εξωτερικο με τον γιο μου , που δεν εχει κλεισει ακομα τα 2 χρονια, αρα θα τον εχω αγκαλια στην πτηση.
Για μας τους γονεις πληρωσα επιπλεον για να δικαιουμαστε αποσκευες.
Με τον μικρο τι ισχυει? Εχω σκοπο να του εχω ενα βαλιτσακι χειραποσκευη και το καροτσι του. Ειμαστε οκ ετσι;;
μπορειτε εκτος τις 2 βαλιτσες που πληρωσατε να εχετε + δυο χειραποσκευες που θα παρετε μαζι σας στη καμπίνα + την τσαντα του μωρού...και το καροτσάκι δεν χρεώνετε.. επισης επιτρέπετε να εχεις γαλα! μαζι σου σε μπιμπερο( αν και ολα τα αλλα υγρα απαγορεύονται επιτρέπετε οτι εχει σχεση με τη σίτιση του μωρου μπορει να σε βαλουν να το δοκιμασεις :) στο ελεγχο αλλα οκ) . Κατι ακομη το μωρό το εχεις δηλωσει οτι θα ειναι μαζι σου? αν οχι και εχεις βγαλει τα εισιτηρια απο Ιντερνετ παρε στην Aegean τηλ πριν πας στο αεροδρομιο ( και τα μωρα πληρωνουν το 10% του ναυλου των ενηλίκων ασχετα αν δεν εχουν θεση και του εχεις βγαλει εγγραφο ταυτοπροσωπιας ?)
 
Last edited:

Kokonaki

Member
Μηνύματα
56
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κόσμου
Α ωραια,κατατοπιστηκα,ευχαριστω!
Τι εννοεις ομως αν το εχω δηλωσει; Οταν εκλεισα εισητηρια μεσω airtickets, εκλεισα και για το παιδι. Επισης του εχω βγαλει κανονικο διαβατηριο. Δε θα εχω προβλημα, ετσι;:icon_redface:
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Α ωραια,κατατοπιστηκα,ευχαριστω!
Τι εννοεις ομως αν το εχω δηλωσει; Οταν εκλεισα εισητηρια μεσω airtickets, εκλεισα και για το παιδι. Επισης του εχω βγαλει κανονικο διαβατηριο. Δε θα εχω προβλημα, ετσι;:icon_redface:

Κανένα.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
Α ωραια,κατατοπιστηκα,ευχαριστω!
Τι εννοεις ομως αν το εχω δηλωσει; Οταν εκλεισα εισητηρια μεσω airtickets, εκλεισα και για το παιδι. Επισης του εχω βγαλει κανονικο διαβατηριο. Δε θα εχω προβλημα, ετσι;:icon_redface:
Ολα ΟΚ..!!έτοιμοι για το ταξιδι...!!!..στη μαγική Πολη!!!...καλα να περάσετε:clap:!! ( καμμιά φορα αν γραφω και κατι παραπανω ειναι μικρες λεπτομεριες που ισως φανουν χρήσιμες και σε αλλους που ξεκινουν την οργανωση απο το μηδεν και διαβαζουν το φορουμ..;) )
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.799
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom