Aegean Airlines Ακυρώσεις, αλλαγές, voucher, επιστροφή χρημάτων

nick07

Member
Μηνύματα
297
Likes
567
Μπα, δεν παίρνει κανέναν από τους 2 κωδικούς που έχω. Μάλλον δεν με χωνεύει η Aegean
Αν στους ορους χρησης του κουπονιου δεν αναφερει κατι του στυλ "Δεν μπορει να εφαρμοστει συνδυαστικα με αλλες προσφορες/εκπτωσεις" καλεστε την Aegean να σ εξηγησει τι παει στραβα, διοτι θα επρεπε να μπορει να χρησιμοποιηθει.
 

nick07

Member
Μηνύματα
297
Likes
567
Χριστος Ανεστη, χρονια πολλα σε ολους! Εχω την εξης απορια αν το εχει αντιμετωπισει καποιος. Εστω οτι εξαργυρωνουμε κουπονι εκπτωσης το οποιο ισχυει "για κρατηση μεχρι την Χ ημερομηνια για ταξιδια που εκτελουνται μεχρι την Ψ ημερομηνια" . Στους ορους αναφερει οτι αλλαγες/ακυρωσεις επιτρεπονται συμφωνα με τους ορους ναυλου του εισιτηριου. Εισιτηριο flex. Αν χρειαστει για καποιο λογο να κανεις αλλαγη μετα τη Χ ημερομηνια ή αν αλλαξεις το ταξιδι για ημερομηνια μετα την Ψ ημερομηνια, εκτος από την οποιαδηποτε διαφορα στην τιμη του εισιτηριου παιζει να σε χρεωνει επιπλεον το ποσο της εκπτωσης που ειχε αφαιρεσει απο το κουπονι;
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.914
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς

gkalla

Member
Μηνύματα
1.252
Likes
6.730
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Μήπως μπαίνεις απλά στο app της Aegean και όχι στη "διαχείριση κράτησης";
Ε ναι, εννοείτε ότι πήγα από την διαχείρηση κράτησης.
Βρήκα όμως πιο είναι το πρόβλημα. Και τα 2 κουπόνια που έχω αφορούν μόνο πτήσεις εσωτερικού.
Τσάμπα σας «έπρηξα»
 

FrauLitsa

Member
Μηνύματα
31
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Από πειραματισμούς έχω διαπιστώσει πως οι ημερομηνίες Χ και Ψ, αφορούν μόνο στη στιγμή που κάνεις τη συναλλαγή (άρα και εξαργυρώνεται το κουπόνι).
Στη συνέχεια το εισιτήριο ακολουθεί τους κανόνες της κατηγορίας του (π.χ. flex όπως αναφέρεις).
Οπότε, σε μελλοντική αλλαγή μετά την Χ ημερομηνία για ταξίδι μετά την Ψ ημερομηνία θα πληρώσεις πιθανή διαφορά όση θα πλήρωνες και αν δεν είχες χρησιμοποιήσει το κουπόνι.
 

Soozy

Member
Μηνύματα
56
Likes
57
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλία
η βαλίτσα μου είναι 2 πόντους ψηλότερη δηλαδή το όριο είναι 55 εμένα είναι 58 θα τις μετρήσουν ? Θα χρεωθω ?? Μπορώ να βγάλω τα πόδια και τη λαβή ?
 

nick07

Member
Μηνύματα
297
Likes
567
η βαλίτσα μου είναι 2 πόντους ψηλότερη δηλαδή το όριο είναι 55 εμένα είναι 58 θα τις μετρήσουν ? Θα χρεωθω ?? Μπορώ να βγάλω τα πόδια και τη λαβή ?
Αν ειναι 58εκ τοτε ειναι 3 ποντους υψηλότερη. :)
Σίγουρη απαντηση στην ερωτηση σου δεν υπάρχει - καθως καθε αποσκευη που υπερβαινει τα ορια θα μπορουσε εν δυναμει να ελεγχθει και να πληρωσεις.
Παρ' όλα αυτά, νομιζω το βασικο ειναι πλατος-βαθος ωστε να χωραει να μπει μεσα στον μετρητη διαστασεων, οπως και το βαρος να μην υπερβαινει τα 8 κιλα. Οι 2-3 ποντοι στο υψος πιθανον δεν θα ειναι red flag.
Επισης, πολύ σπανια μου εχει τυχει να μετρανε και να ζυγιζουν τις αποσκευες. Βεβαια δεν ειναι και απιθανο να συμβει.
Το αν αφαιρουνται τα ποδια και η λαβη θα πρεπει να το γνωριζεις καλυτερα απο εμας βλεποντας την αποσκευη σου - στις βαλιτσες που εχω χρησιμοποιησει δεν μπορουσες να τα αφαιρεσεις και να τα επανατοποθετησεις.
 

Soozy

Member
Μηνύματα
56
Likes
57
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλία
Το αν αφαιρουνται τα ποδια και η λαβη θα πρεπει να το γνωριζεις καλυτερα απο εμας βλεποντας την αποσκευη σου - στις βαλιτσες που εχω χρησιμοποιησει δεν μπορουσες να τα αφαιρεσεις και να τα επανατοποθετησεις
Γίνεται και το έκανα . Το θέμα είναι θα το δεχτούνε ?
 

nick07

Member
Μηνύματα
297
Likes
567
Γίνεται και το έκανα . Το θέμα είναι θα το δεχτούνε ?
Χρειαζεται να τους ρωτησετε; Οταν πατε στο gate, αν θελεις να παιξεις σιγουρα, απλα αφαιρεσε τα ροδακια και τα τοποθετεις οταν περασεις.
Αν εχεις τα ροδακια πανω και τα αφαιρεσεις μονο για τον ελεγχο, προφανως και θα στην πουν.
 

Soozy

Member
Μηνύματα
56
Likes
57
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλία
Χρειαζεται να τους ρωτησετε; Οταν πατε στο gate, αν θελεις να παιξεις σιγουρα, απλα αφαιρεσε τα ροδακια και τα τοποθετεις οταν περασεις.
Αν εχεις τα ροδακια πανω και τα αφαιρεσεις μονο για τον ελεγχο, προφανως και θα στην πουν.
Όχι όχι τα ροδάκια τα έχω . Μόνο την λαβή αφαιρεσα!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.398
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom