Γενικά Ακύρωση- Αλλαγή εισιτηρίων

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Ο κανόνας είναι απλός.Σε όλες τις κρατήσεις γράφουμε τα ονόματα με λατινικούς χαρακτήρες και όπως είναι στην ταυτότητα η το διαβατήριο.Από οπουδήποτε(Ελλληνικό ή ξένο site) και αν κάνουμε την κράτηση.Και έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο.
Ελπίζω να τακτοποιήσουν το θέμα.Το πολύ-πολύ να τους στείλεις σκαναρισμένο το διαβατήριο και να επιμένεις να γίνει η αλλαγή.
 

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
Μα πάντοτε λατινικούς χαρακτήρες βάζω! Παντα! Αυτή τη φορά δε ξέρω τι μύγα με τσίμπησε κ έβαλα ελληνικά. Στο σάιτ γράφουν οτι δεν γίνονται αλλαγές στα ονόματα και αυτο λιγο με φόβισε...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Μα πάντοτε λατινικούς χαρακτήρες βάζω! Παντα! Αυτή τη φορά δε ξέρω τι μύγα με τσίμπησε κ έβαλα ελληνικά. Στο σάιτ γράφουν οτι δεν γίνονται αλλαγές στα ονόματα και αυτο λιγο με φόβισε...
Εντάξει σε πιστεύουμε :)

Αυτός είναι ο γενικός κανόνας και αφορά συνήθως ολοκληρωτική αλλαγή και εντελώς διαφορετικό όνομα.Μικροδιορθώσεις μπορεί να γίνουν και ιδιαίτερα όταν μεσολαβεί πρακτορείο(έστω και πρακτορείο δικτύου).Για αυτό λέω να επιμένεις.'Αλλαξε πάρα πολύ το όνομα η αυτόματα μετάφραση;Η είναι θέμα 2-3 γραμμάτων μόνον;
 

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
2 γράμματα ειναι διαφορετικά στον καθένα...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
2 γράμματα ειναι διαφορετικά στον καθένα...
Νομίζω ότι θα δείξουν κατανόηση και θα περάσει.Εξαρτάται βέβαια και από την αεροπορική.Ποιά εταιρεία είναι;Πιθανόν να επικοινωνήσεις και μαζί τους στέλνοντας κάποιο έγγραφο με το σωστά ονόματα.
 

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
Το πήγαινε ειναι με Lufthansa το γύρνα με τις αυστριακές....μακάρι να διορθωθεί, ας πληρώσω και για την αλλαγή..τι να κάνουμε εδώ που φτάσαμε..:rolleyes-80::rolleyes-80:
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Το πήγαινε ειναι με Lufthansa το γύρνα με τις αυστριακές....μακάρι να διορθωθεί, ας πληρώσω και για την αλλαγή..τι να κάνουμε εδώ που φτάσαμε..:rolleyes-80::rolleyes-80:
Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα.Εδώ η Ryanair λένε ότι δέχεται αλλαγή όταν πρόκειται για μερικά γράμματα.Αν δεν σε εξυπηρετήσει το πρακτορείο(δεν το ξέρω καθόλου και τι service έχει) να επικοινωνήσεις με τις αεροπορικές.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.748
Επειδή είναι Γερμανοί στο μέιλ σου δεν θα έχεις απολογητικό ύφος του στυλ
.Α έκανα λάθος πως μπορούμε να το διορθώσουμε,αλλά θα έχει ένα σχεδόν επιθετικό
ύφος,του στυλ Το σύστημα σας μου άλλαξε το όνομα.Θέλω να μου το διορθώσετε
αμέσως.Πάντα πιάνει,γιατί θέλουν να καλύψουν τυχόν ατέλεια του συστήματος τους.
 

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
Η αλήθεια ειναι οτι το μέιλ που τους έκανα ήταν λιγο αυστηρό αλλα απευθυνόταν στη gotogate, οχι στη Lufthansa... ελπίζω πάντως να πιάσει!!
 

irtat

Member
Μηνύματα
30
Likes
6
καλημερα δεν ξερω εαν ειναι το σωστο μεροσ που θελω να ρωτησω κατι.
εκλεισα χθες 2 εισητηρια απο αθηνα για μυκονο 23/6/17 .την ιδια μερα
πεταω για βενετια το πρωι 11.35. οταν εκλεισα η ωρα που εμφανιστηκε
ηταν 8,05 αναχωρηση (.επειδη εχω ξαναπαει και η ωρα ηταν αυτη )
εκλεισα τα εισητηρια με το πρακτ. kiwi.com ,.Ο ταν εκδοθηκαν τα εισητηρια
η ανχωρηση ηταν 18,05 . τι μπορω να κανω τωρα ; μπορουν να ακυρωθουν;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.300
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom