Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

maxoula

Member
Μηνύματα
225
Likes
266
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά και ξανά
Κάθε κύκλος του Dexter και καλύτερος! Δεν έχει κάνει ακόμη κοιλιά :xmas_smile:

Πολύ καλό είναι και το Breaking Bad! Πρωτότυπο σενάριο :xmas_smile: Ξανά ένας "κακός" πρωταγωνιστής που λατρεύουμε να αγαπάμε...
 

liopyr

Member
Μηνύματα
322
Likes
627
Κάθε κύκλος του Dexter και καλύτερος! Δεν έχει κάνει ακόμη κοιλιά :xmas_smile:
Νταξ, έχει κάνει τις κοιλίτσες του το Ντέξτερ, τα επεισόδια που ήταν γυρισμένα γύρω από την γυναίκα του (να σώσει το γάμο του φάση), όπως και τα συννεφούλικα-αγαπούλικα της αδερφής του με τον agent πουρό ήταν λίγο ..
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Luck

Νέα αμερικάνική σειρά με ιδιαίτερο και μάλλον κάπως δύσκολο για τους περισσότερους θέμα. Ιπποδρομιακές κούρσες και τζόγος.

Dustin Hoffman, Nick Nolte, Dennis Farina και άλλα αρκετά γνωστά πρόσωπα. Ο Dennis Farina υποδύεται έναν έλληνα. Τί περίεργο να υπάρχει ένας έλληνας μέσα στην κομπίνα?

Παραγωγή και σκηνοθεσία Michael Mann.

Εχει παιχτεί μόνο ο πιλότος. Αν και λίγο μπερδεμένο, για αρχή έχει ενδιαφέρον. Σε γνωρίζει κατευθείαν με αρκετούς από τους χαρακτήρες και σε βάζει στο κλίμα του τζόγου. Περιμένουμε τη συνέχεια για να δούμε αν αξίζει.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Εμένα το πρώτο επεισόδιο μου άρεσε.

Μάλλον η προϋπηρεσία στο χώρο στα νιάτα μου, με κάνει να το βρίσκω αρκετά ενδιαφέρον και σίγουρα βοηθά στην πιο εύκολη κατανόηση του θέματος. :xmas_cheesygrin:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.785
Likes
18.176
Εμένα το πρώτο επεισόδιο μου άρεσε.

Μάλλον η προϋπηρεσία στο χώρο στα νιάτα μου, με κάνει να το βρίσκω αρκετά ενδιαφέρον και σίγουρα βοηθά στην πιο εύκολη κατανόηση του θέματος. :xmas_cheesygrin:
Φαντάζομαι όχι με τους αλογομούρηδες....:xmas_mrgreen:
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Όχι βρε συ. Αυτοί έπαιζαν, εγώ δούλευα.:xmas_biggrin:
Εγώ ακόμα και τζόκερ, ξεχνάω να παίξω.
 

maxoula

Member
Μηνύματα
225
Likes
266
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά και ξανά
Έχετε να μου προτείνετε καμιά καλή σειρά δράσης ή αστυνομική? Τελείωσε ο dexter, τελείωσε και το breaking bad και βαριέμαι...
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Homeland

Πολιτικο-κατασκοπικό θρίλερ.
Ξεκίνησε τον Οκτώβριο του 2011, εχει 12 επεισόδια μεγάλης διάρκειας και ο πρώτος κύκλος ήδη ολοκληρώθηκε.
Λόγω της θεματολογίας της σειράς, προτιμήσαμε να δούμε όλα τα επεισόδια μαζεμένα.

Είναι καλογυρισμένη, με καλές ερμηνείες, καλό ρυθμό και μας άρεσε πολύ.
Στο τέλος κάθε επεισοδίου, θέλαμε οπωσδήποτε να δούμε τί συμβαίνει παρακάτω.
Το αίσθημα αυτό (βοηθά βέβαια και η θεματολογία), με παρέπεμψε στον πρώτο κύκλο του 24 όπου όσοι τον πρωτοείδαν έμειναν σίγουρα ένα Σ/Κ κλεισμένοι στο σπίτι τους μέχρι να τελειώσει.

Στην περίπτωση όμως του Homeland οι ρυθμοί είναι κανονικοί. Δεν υπάρχει ανελέητο κυνηγητό, δεν υπάρχουν "φίδια" τύπου πατάω δύο κουμπιά στον υπολογιστή και βρίσκω τα πάντα και άλλα τέτοια.
Με δύο λόγια, έχει φυσιολογικό σενάριο και σκηνοθεσία.
Στα συν και το γεγονός ότι αρκετοί Αμερικανοί δεν την πήραν με καλό μάτι.

Πρωταγωνιστούν οι: Claire Danes, Damian Lewis και Mandy Patinkin (o Gideon από το Criminal Minds).

ΥΓ. Αν αποφασίσετε να τη δείτε, θεωρώ ότι είναι καλύτερα να μη διαβάσετε πολλές λεπτομέρειες για την πλοκή, στο ιντερνετ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom