Ολλανδία Αμστερνταμ-αναζήτηση φθηνού ξενοδοχείου

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.730
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Mary δες και στην Czech. Συνήθως δίνει καλές τιμές.
 

mpoufos

Member
Μηνύματα
25
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ
Καλησπέρα,θα΄θελα να κανονίσω να πάω στο Άμστερνταμ με το αγόρι μου κατά τα τέλη Αυγούστου(2009) και είμαι στη φάση ψαξίματος για αεροπορικά εισιτήρια και hostel.Είμαστε και οι δύο φοιτητές επομένως τα οικονομικά μας όρια είναι στενά.Απ'όσο έχω ψάξει,τα hostel είναι πιο ακριβά απ'ότι περίμενα με κόστος γύρω στα 40Ε(στην καλύτερη)το άτομο για κάθε βραδιά σε δωμάτιο με διπλό κρεβάτι και δικό του μπάνιο.Μπορεί να μου δώσει κανείς πληροφορίες για hostel που να είναι σχετικά οικονομικό αλλά και ασφαλές?Δεν θέλουμε να μοιραζόμαστε δωμάτιο με ξένους και θα προτιμούσαμε δικό μας wc.Επίσης,αν ξέρει κανείς να μου πει καμμιά αεροπορική εταιρεία με φθηνές τιμές για Αθήνα-Άμστερνταμ,έχω ήδη ψάξει KLM,Aegean και βγαίνει το λιγότερο 600Ε για 2άτομα aller-retour.Υπάρχει πιθανότητα να βρω κάποια καλύτερη προσφορά? Ευχαριστώ πολύ :)
Mary γεια σου. 40Ε την ημέρα/άτομο είναι αρκετά ώστε να μπορείς να κλείσεις σε ένα καλό ξενοδοχείο. Τώρα για hostel και με μπάνιο στο δωμάτιο δύσκολο. Γιατί και εγώ έτσι το κοιτούσα στην αρχή αλλά δεν μου έβγαινε. Ψάξε στο Booking.com: 66000+ hotels worldwide. Book your hotel now! μπορεί να βρεις κάποιο φτηνό ξενοδοχείο. Και για αεροπορικά μπες Greece & Cyprus Last Minute holiday hotel offers & discount travel deals online. Hotel discounts for cheap holiday bookings in Greece ή http://www.airtickets.gr/ βάλε ημερομηνίες και ψάξε για την πιο οικονομική προσφορά. Με μια γρήγορη ματιά βρήκα μια πτήση με alitalia 25/08/09 αναχώρηση με 30/08/09 επιστροφή στα 270Ε.
 

kirmis

Member
Μηνύματα
185
Likes
13
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Παιδια, γνωρίζει κανείς πόσες περίπου ώρες - μέρες βγαίνει το Αθήνα - Άμστερνταμ μέσω Interrail....

Ευχαριστώ πολύ!
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
και πιστεύεις να αξίζει....? (απο θέμα διαδρομής)...
ή θα είναι μια ταλαιπωρία? ?? ;););)
Το ερώτημα είναι αν θες να δεις κι άλλες πόλεις ή αν απλά θες να πας Amsterdam. Αν θες να πας Amsterdam παίρνεις το αεροπλάνο και πας(Πάντα υπάρχουν καλές προσφορές). Αν τώρα έχεις χρόνο μπορείς να σχεδιάσεις μια ωραία διαδρομή. Δόξα το θεό η Ευρώπη έχει φανταστικά μέρη.
 

kirmis

Member
Μηνύματα
185
Likes
13
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Και αν μιλήσουμε για αεροπλάνο πέρα απο την czechairlines, austrian, και easyjet, παίζει καμια άλλη εταιρεία? ?? ?

πληροφοριακά....
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.730
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Κάποια στιγμή η malev είχε καλές τιμές, τσέκαρέ το. Και ακόμη swiss, alitalia και klm.
 

kirmis

Member
Μηνύματα
185
Likes
13
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Κάποια στιγμή η malev είχε καλές τιμές, τσέκαρέ το. Και ακόμη swiss, alitalia και klm.

πανακριβα....
Για ημερομηνίες κατα τις 5 Νοέμβρη η Malev με 272, Alitalia 900... και KLM 1.100... έλεος...

Με easy βρίσκω (μέσω Λονδίνου) με 100e το πήγαινε και άλλα τόσα το έλα! :haha:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
πανακριβα....
Για ημερομηνίες κατα τις 5 Νοέμβρη η Malev με 272, Alitalia 900... και KLM 1.100... έλεος...

Με easy βρίσκω (μέσω Λονδίνου) με 100e το πήγαινε και άλλα τόσα το έλα! :haha:
αν λες για Αμστερνταμ, όλο το νοέμβρη η ΑΖ το χει 213.
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Δες την προσφορά της Lufthansa με τιμές από 165 Ευρώ το πήγαινε - έλα μέσω Φρανκφούρτης.
 
Μηνύματα
108
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
Βουκουρέστι
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Eden hotel Amstredam έχω μείνει , είναι εξαιρετικό, δίπλα στις καφετέριες και κόστος για 6 βραδυές 355 ευρώπουλα, με πλουσιοπάροχο πρωινό.Δεν θα το μετανοιώσεις!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.293
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom